Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí hokejisti dezinfikovali šatne aj s pomocou ozónu, zimný štadión už zavreli

ŠPORT - Hokej | 12.3.2020, 17.57, prispievatelia

Šíriaci sa koronavírus prerušil minimálne na dva týždne všetky športové podujatia. V trnavskom hokejovom klube ešte včera trénovali. Od štvrtka je ale štadión zatvorený.

Trnavskí hokejisti dezinfikovali šatne aj s pomocou ozónu, zimný štadión už zavreli

Prístroj, s ktorým dezinfikovali priestory zimného štadióna. Foto: Patrik Mitas

Púpavy pri aleji
reklama

 

Funkcionári robili rôzne opatrenia, aby mladí športovci zostali na štadióne, ale zároveň boli v bezpečí. Používali aj ozónový prístroj na dezinfekciu ovzdušia.

 

„Prístroj kúpil otecko z klubu, ktorý má syna v doraste – pán Pejkovič. Požičal nám ho už na jeseň. V tejto situácii som sa bála a nechcela som, aby boli deti v ohrození. Naše kabíny sú plné výstroja a niektoré časti idú priamo na telo. Napadlo mi, že ešte stále máme k dispozícii ozónový prístroj. Takže sme ho opäť použili a všetko dezinfikovali,“ vysvetlila Adriana Hosťovecká, prezidentka klubu.

 

Samozrejmosťou bolo čistenie spŕch, toaliet, kľučiek a vypínačov svetla.

ŠUPA technika
reklama

 

„Najprv som nevedela, ako to mám uchopiť. Vedela som, že sú zatvorené školy. Čítala som, že by sme nemali podceňovať fyzické aktivity, pri nadobúdaní imunity sú veľmi dôležité. Brala som to tak, že deti aj tak nesedia doma a stretávajú sa so spolužiakmi na ulici. Mojou snahou bolo čo najdlhšie udržať tréningový proces,“ pokračovala.

 

Pre rodičov platil zákaz vstupu na štadión. Svoje deti tak čakali vonku. Rodičia boli upozornení, aby deti, s ktorými boli v zahraničí alebo sú chorľavé, nevozili na štadión.

 

„Z tréningového procesu sme vylúčili iba najmladšie deti – škôlkarov, prvákov a druhákov, kde ich stále obliekajú rodičia. Na štadión mohli chodiť iba tréneri, funkcionári a zamestnanci,“ spresnila Adriana Hosťovecká.

 

Šéfka trnavského hokeja si prešla viacerými úvahami, nakoniec štadión zatvorili.

 

„Včera mi poslal župan článok, prečo je nebezpečné zhromažďovať sa na zimných štadiónoch. Lebo v zime sa tomu vírusu extrémne darí. Včerajším večerom sme zimák zamkli.“

 

Najvyššiu hokejovú súťaž v stredu definitívne zrušili. Vo štvrtok definitívne ukončili aj ďalšie hokejové súťaže, zakázali aj turnaje či priateľské zápasy.

 

Doriešenie všetkých športovo-technických dôsledkov bude predmetom ďalšieho zasadnutia riadiacich orgánov hokejového zväzu a všetkých zainteresovaných.

 

„Plánovali sme výmenu strojovne. Sezóna sa na našom zimáku mala kvôli tejto rekonštrukcii skončiť 5. apríla. Bodku dala hrozba koronavírusu skôr,“ uzavrela Adriana Hosťovecká.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama