Trnavské rybníky
reklama

To račí nech sa na tem našém Slovensku mén slope

BLOG - Dzetko Krúpik | 12.8.2011, 00.00, prispievatelia

Jakosik to ide s nama dole vodu. Slovenský národ pije mén! Neveríte? Ale číslá nepuscá.

Spotreba alkohólu bola loni na najnižšej úrovni od zniku našého štátu roku 1993!
Aspon vedla teho, čo hovorí Štatistický úrad Slovenskej republiky: „Prémerný Slovák vypil v roku 2010 len 95,8 litróv alkohólu, zatát čo za predešlé roky ždycky porádno nad sto litróf.“
Na krízu sa taško móžme vyhovárat, bude f tem néčo inšé... Považujem sa za prémerného Slováka, tak som sa sebakriticky zamyslel, jako som já osobne f téj štatistike podchycený a jaký je mój podzíl na súhrném výsletku.
Tak vedla teho som lony každý den skonzumuval štatisticky jedno nedoláté malé pivo! Jakosik mi to ale nepasuje. Rozmýšlám dálej: Z našéj rodziny si akurát tak moja žena dá v nedzelu poobede pohárek piva, dcéry a vnuk len džus alebo nejakú krachelku.
Z teho mi vychádzá, aby to štatisticky pasuvalo, že tí malé pivá mosím za ních vypit já. Tak mi to vyšlo nakonec že bych mosel dennodenne nalát do seba tri velké pivá.
Moje telo by to zvládlo, ale penaženka už né. A ket si nékedy dám místo piva vínko alebo štamprdlík tvrdého, jak to zapracuvat do štatistiky?
Aj to vyšpekuluval ten štatistický úrad: Prepočítal tú pijatiku na čistý špiritus, a tak by na mna vyšlo 0,02 litra denne. Šak také malé štamperlo tuším ani neexistuje. Tak ge čemu je taká pofidérna štatistika? Akurát čo nám ludom hongajú hlavy. A takto sa to asi robí, aj ket sa rechnuje náš prémerný zárobek, dóchodek, ceny v obchodoch, počty nezamestnaných, prémerné placení za eletriku, plyn, šelijaké poplatky, danové zatažení...
Prádaže potom vynde, že sa máme štatisticky čím dál, tým lepší. Najhoršé na tom je, že vedla takých hauznumér sa potom plánuje aj naša budúcnost a nokonec z teho nékemu vynde napríklad, že máme moc špitálov alebo zbytečné železničné štreky.
Ono to má ale ešče jeden háčik. Tot minule som prišól do šenku a pýtal som si obvyklú dvojkombináciju, malé pivo s rumom.
Šenkár Lojsko kukól do notesa a smutno rozhodzil z rukáma. „Lutujem, dzetko, vy už máte štatisticky odpité až do Vánoc.“

reklama

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama