Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Streda 1. 4., meniny má Hugo, zajtra Zita.Význam mien.

Reakcie na zrušenie futbalovej sezóny v kraji: Väčšina rozhodnutie chápe, ale...

Vydané 26.3.2020 o 07.00, autor Ján Král

Manažér Zvončína Rudolf Klenkovič s rozhodnutím zväzu súhlasí. Obáva sa však zároveň, že viacerí starší futbalisti po dlhej pauze skončia so súťažným futbalom a pre kluby vznikne problém zložiť kádre.

Reakcie na zrušenie futbalovej sezóny v kraji: Väčšina rozhodnutie chápe, ale...

Momentka zo zápasu piatej ligy Zvončín - Voderady. Filipa Zelenského (pri lopte) bráni domáci Martin Brečka. Súťažný zápas si obaja zahrajú najskôr zrejme v lete. Foto: Ján Král


reklama

 

Aktuálna sezóna v Západoslovenskom futbalovom zväze sa nedohrá. Zhodli sa na tom všetci členovia Výkonného výboru ZsFZ pri hlasovaní per rollam. Dnes by mal podobný konsenzus zavládnuť v rámci celého Slovenska od tretej ligy nižšie.

 

Výsledky súťaží budú anulovať, podobné odporúčania dostanú aj oblastné futbalové zväzy. Otázny zatiaľ zostáva iba osud Fortuna ligy a druhej ligy, ktoré riadi Únia ligových klubov resp. Slovenský futbalový zväzov.

 

Zástupcov klubov z nášho regiónu, ktoré účinkujú v krajských súťažiach, sme sa pýtali, ako prijali rozhodnutie ZsFZ.

 

---

Súvisiaci článok: V nižších futbalových súťažiach sezónu nedohrajú, výsledky anulujú

---

 

Účastníci 3. ligy západ:

Peter Macho (prezident Dynama Malženice): „Je to v danom momente najlepšie rozhodnutie, čo mohol zväz urobiť. Je mi ľúto klubov, ktoré viedli súťaže, na druhej strane, smeruje to do kritickej situácie, kde zrejme budú mnohí ľudia bojovať o život.

 

To, že súťaž sa v tejto zložitej situácii nebude hrať, považujem za správne. Prajem každému, aby bol zdravý. Teším sa na nový ročník súťaže, aj keď asi budeme radi, ak sa vôbec začne v auguste.“

 

Peter Macho (vpravo) počas zápasu Malženíc. Po jeho boku súčasný tréner Karvinej Juraj Jarábek. Foto: Ján Král

 

 

Patrik Velšic (PR manažér Spartaka Trnava – v tretej lige účinkuje rezerva andelov): „Samozrejme, že toto rozhodnutie rešpektujeme. Prvoradé je určite zdravie až potom je šport. V záujme kolektívnej ochrany proti šíreniu koronavírusu je toto rozhodnutie pochopiteľné. Veríme, že to prispeje k tomu, aby sa život čoskoro vrátil do normálu.“

 

---

Súvisiaci článok: Oficiálne: Všetky futbalové súťaže od tretej ligy až po poslednú anulovali

---

 

Účastník 2. dorasteneckej ligy:

Peter Moravčík (prezident Lokomotívy Trnava): „FK Lokomotiva Trnava plne rešpektuje nariadenie ZsFZ o ukončení súťažného ročníka 2019/2020. V tomto prípade je dôležité zdravie a preto sa niet o čom baviť.“

 

Na Lokomotíve minulý rok oslavovali mládežnícke tituly. Šikovné kategórie si teraz musia na futbalové zápasy počkať. Foto: Ján Král

 

 

Účastníci 4. ligy severozápad:

Peter Majerník (tréner Vrbového): „Trochu ma to mrzí, sezónu sme mali dobre rozbehnutú. Rešpektujeme však rozhodnutie zväzu, v prvom rade ide o ochranu zdravia hráčov. Nie sme profíci, ale amatéri, podľa toho sa musíme zariadiť.

 

Chalani v prvom rade musia živiť rodiny a preto musia zostať zdraví, futbal ide stranou. Ide o správne rozhodnutie, aj keď sme čakali do poslednej chvíli, že by sa uvažovalo nad náhradným termínom dohrávok. Nič sa však nedá robiť.“

 

 

Lukáš Vido (tréner Bolerázu): „Je to správne rozhodnutie, každý chcel, aby sa hralo. Žiaľ, neovplyvnime, čo sa deje a prvoradé je teraz zdravie nás všetkých. Snáď sa začne aspoň nová sezóna.

 

Čo sa týka anulovania výsledkov, takto je to spravodlivé. Hralo by sa ešte o 42 bodov, nebolo by fér, aby niekto postúpil alebo vypadol už v tejto fáze súťaže.“

 

Lukáš Vido nastúpil ako tréner k novému klubu. Zo Zavara sa presunul do Bolerázu, dopriaty mu bol zatiaľ len jeden súťažný zápas. Foto: Ján Král

 

 

Marek Juhász (tréner Jaslovských Bohuníc): „Žiadne riešenie nie je jednoduché, pretože nik nevie ako sa celá situácia vyvinie a ako dlho bude trvať, ale aj napriek tomu treba mať pripravené riešenia. Samozrejme, nikdy neuspokoja všetkých.

 

Myslím si, že tak ako ja aj zväzoví činovníci mali v prvom rade záujem dohrať sezónu a určite hľadali množstvo riešení ako a za akých podmienok by to mohlo fungovať.

 

V prípade, ak by bolo možné začať hrať majstrovské zápasy v priebehu mája, osobne by som skúsil sezónu dohrať systémom niektoré zápasy v máji, celý jún, celý júl a časť augusta. Keby sa vložili aj nejaké stredy, dohrať by sa to dalo, pretože kluby trénujú tri - štyrikrát do týždňa a najlepší tréning je zápas.

 

Nová sezóna by sa mohla začať neskôr, samozrejme, vyžadovalo by si to urobiť veľa administratívnych úkonov, ale v tomto prípade by sa dali urobiť výnimky. Myslím si, že by všetci participovali a rešpektovali aj prípadné nedostatky, či už v kluboch alebo na zväzových štruktúrach, keďže situáciu spôsobila vyššia moc.

 

Predpokladám, že celej športovej verejnosti by išlo v prvom rade o spoločný cieľ - uzavrieť rozbehnutú sezónu, ktorá by tak mala postupujúcich a vypadávajúcich.

 

Nepredpokladám, že v tomto letnom období široká futbalová amatérska verejnosť plánuje dovolenku za hranicami. Nová sezóna by sa mohla začať v neskoršom termíne, resp. by som uvažoval v amatérskych podmienkach hrať jar - jeseň, pretože v letnom období je počasie nádherné, ihriska vynikajúce a aj tak kluby trénujú a dohadujú si prípravné zápasy.

 

Nevidím v tom problém, aby vtedy prebiehala súťaž a možno aj táto situácia si vyžiada, aby sme sa nad tým zamysleli hlavne na amatérskej úrovni.

 

Rešpektujem rozhodnutie zrušenia súťaži, aj keď možno by som navrhol ešte najprv krízový plán a chvíľku ešte počkal. Možno by som dal tri varianty klubom a tie by prostredníctvom informačného systému mali možnosť vyjadriť sa, ktoré riešenie by bolo pre nich prijateľné. Priklonil by som sa na základe vyjadrenie klubov k väčšine. A čakal ako sa situácia vyrieši.

 

Platí, že zdravie je najdôležitejšie a hrať futbal bez divákov nemá význam. Pevne verím, že týmto názorom som nikoho neurazil. Momentálne túto situáciu nemôžeme nijako ovplyvniť, len dodržiavať pravidlá, aby sme spoločnými silami zvládli túto pandémiu a čím skôr sa vrátili k bežnému a futbalovému životu.

 

Marek Juhász (vľavo) je s Marekom Maškom nielen trénerom Jaslovských Bohuníc, okrem toho aj klub vedie ako predseda. Foto: Ján Král

 

 

Vladimír Hornáček (tréner Trebatíc): „Sám teraz neviem, či som dostatočne objektívny, keď viem ako som sa s mládežou narobil a celé úsilie sa týmto stratí. Zdravotnú stránku chápem, ale športové hľadisko...

 

Ešte pred zrušením som uvažoval, že mládežnícke súťaže od prípraviek až po dorast by sa mohli dohrať vo všetkých súťažiach - regióne aj oblasti. V oblasti je počet účastníkov 14 a menej, tak tam to vidím veľmi reálne.

 

Súťaže by sa odohrali v mesiacoch máj - jún v systéme streda - sobota resp. piatok - nedeľa, ak by sa nehrali súťaže dospelých, tak v úradnom hracom čase dospelých, aby bol väčší priestor na regeneráciu.

 

Pri mládeži je veľký predpoklad, že sa výučba na školách začne 1. júna 2020, tak počas mesiaca máj by nebol problém hrať cez týždeň. O postupujúcich a vypadávajúcich by rozhodla konečná tabuľka.

 

Ďalšia možnosť, viem, že nikto z mužstiev nechce, aby mu bolo ukrivdené, čo sa týka hlavne družstiev, ktoré sú momentálne na prvom resp. poslednom mieste.

 

Za reč by možno stála aj možnosť odohrať baráže o postup resp. zotrvanie v súťažiach, ktoré by sa hrali v mesiaci jún na dva zápasy medzi vypadávajúcim z vyššej súťaže a postupujúcim z nižšej súťaže.

 

Tam, kde sú dve súťaže na rovnakej úrovni, by sa najskôr odohrala baráž medzi víťazmi jednotlivých nedohraných súťaží podľa aktuálneho umiestnenia.“

 

Vladimír Hornáček má v Trebaticiach na starosti áčko aj mládež. Foto: Ján Král

 

 

Ján Škreňo (tréner Hlohovca): „Z nášho pohľadu je to nešťastná situácia pre šport a ľudí. Ako Hlohovec sme však zároveň radi, že sme sa zachránili v súťaži, keďže sme boli na poslednom mieste.

 

Na druhej strane, sme smutní, pretože už sa nejaký mančaft vybudoval pre jarnú časť, cez zimu sme sa posilnili, bohužiaľ, nemohli sa poriadne predviesť. Prvé kolo s Bánovcami nám nevyšlo, ďalšie nebolo dopriate.“

 

 

Účastníci 5. ligy západ:

Rudolf Klenkovič st. (manažér Zvončína): „Predpokladal som, že to takto dopadne. Keby sa súťaže aj nejakým spôsobom rozbehli, stihla by sa dohrať podľa mňa iba piata liga, kde bolo v pláne len sedem kôl základnej časti. Skôr ako v polovici mája by hrať asi nešlo.

 

Mnoho mužstiev by navyše cestovalo so strachom do nejakých končín, aby neprišlo k nákaze. Tieto veci by v hlavách boli, a asi aj budú pri rozbehu novej sezóny.

 

Mladí si myslia, že to nie je asi tak vážne, ale je. Myslím si, že vypustená polovica jedného ročníka nie je pre kluby zásadná strata. Drvivá väčšina dáva do futbalu prostriedky zo svojho vačku a teraz, paradoxne, asi ešte niečo kluby ako my ušetria na výdavkoch.

 

Škoda je to po športovej stránke, keďže sme práve dokončili prípravu a hráči pôjdu zase len do prípravy a nie do súťaže.

 

A potom je tu ešte jedna podstatná vec, ktorá podľa mňa nastane. Starší hráči a hlavne tí, čo už majú rodiny, asi prehodnotia, či má význam ešte v takejto situácii pokračovať s futbalom. Pre malé kluby očakávam v tomto problém, že budú mať ťažkosti zložiť tímy na novú sezónu.“

 

Rudolf Klenkovič st. vidí situáciu z viacerých uhlov pohľadu. Foto: Ján Král

 

 

Cyril Stachura (funkcionár PFK Piešťany): „Mrzí nás to celé, lebo sme sa cez zimu dobre pripravovali na odvetnú časť. Keď vypukol problém s koronavírusom na Slovensku, osobne som neveril, že sa hlavne mládežnícke súťaže odohrajú.

 

Je tam nahustený termínovník, do toho prídu maturity. Priestor na futbal aj počas týždňa by chlapci nemali. U mužov takisto - nie sme z toho nadšení, ale rešpektujeme situáciu, aká vznikla. Niektoré kluby na to škaredo doplatia po športovej stránke.“

 

 

Vojtech Žitný (tréner Špačiniec): „Ide o logické vyústenie situácie. Keď súťaž nie je dohraná, nie je regulérne, aby sme stanovili konečné umiestnenie. Voči vedúcemu Radimovu je to kruté, z trénerského hľadiska ich ľutujem. Zdravie je však na prvom mieste, aj opatrenia, ktoré sa robia.“

 

Vojtech Žitný. Foto: Ján Král

 

 

Ivan Hrčka (funkcionár Hornej Krupej): „Klub plne rešpektuje opatrenia zo strany ZsFZ a štátu. Prípadné dohranie súťaže by záviselo od epidemiologickej súťaže na Slovensku. V prípade, ak by bol priestor a vývoj pandémie by dovolil dohrať aspoň základnú časť, súhlasili by sme s tým.“

 

 

Miroslav Bujalka (prezident TJ Iskra Horné Orešany): „S rozhodnutím zväzu súhlasíme. Aj keď by sa náhodou začalo hrať okolo Veľkej noci, treba brať do úvahy, že by hráči potrebovali minimálne dva – tri týždne na prípravu a nabranie kondície.

 

Ide o chalanov, ktorí chodia do roboty či škôl, aj preto by bol problém zvládnuť dohrávané zápasy v priebehu týždňa. Na druhej strane, myslím si, že rozhodnutie trochu uponáhľali a mohli s ním ešte počkať, ale plne ho rešpektujeme.

 

Od leta, keď sa rozbehne nová sezóna, chceme hrať šiestu ligu, nechceme zostať v piatej.“

 

Miroslav Bujalka. Foto: Ján Král

 

 

Filip Zelenský (futbalista Voderád): „Po športovej stránke je to škoda. Snažíme sa celý rok, aj keď výsledky sme nemali dobré, ale pripravovali sme sa na odvety. Absolvovali sme dobrú fyzickú zaberačku, prípravné zápasy sme chodievali hrávať do Bratislavy na umelú trávu.

 

Na jednej strane je to škoda. Sezóna by sa ale normálne nedala dohrať, asi je to najspravodlivejšie riešenie.

 

Bolo by nefér, keby sa ponechali výsledky v platnosti a automaticky by sme zostúpili, keď sme ešte mali mať takmer polovicu sezóny na nápravu. Pár kôl pred koncom by som to bral, ale takto nie. A dohrávať na jeseň by už asi nemalo zmysel.“

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Predajňa čerstvých rýb v Kamennom mlyne je otvorená, ponúka aj rozvoz

Predajňa čerstvých rýb v Kamennom mlyne je otvorená, ponúka aj rozvoz

Ryby by mali byť aj podľa odborníkov súčasťou zdravého jedálnička. celý článok

Nebude sa konať Májový kvet, Lestival, Trnavský rínek ani ďalšie podujatia

Nebude sa konať Májový kvet, Lestival, Trnavský rínek ani ďalšie podujatia

Májový kvet je definitívne zrušený, Lestival preložený na október, Trnavský rínek na neurčito. Dôvodom je vo... celý článok

Spartak vstúpil do rokovania s hráčmi o znížení platov

Spartak vstúpil do rokovania s hráčmi o znížení platov

Spartak Trnava vstúpil do rokovaní s futbalistami o znížení platov. Reaguje tak na ekonomickú situáciu, ktorú... celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Kraj zabezpečil 60 lôžok pre ľudí, ktorí po prepustení z nemocnice budú potrebovať starostlivosť

Kraj zabezpečil 60 lôžok pre ľudí, ktorí po prepustení z nemocnice budú potrebovať starostlivosť

Župan Jozef Viskupič potvrdil, že žiada o regionalizáciu dát z modelu šírenia koronavírusu, ktorý vypracoval... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama