Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Streda 27. 5., meniny má Iveta, zajtra Viliam.Význam mien.

Anulovanie futbalových súťaží: Normálne je to do plaču...

Vydané 29.3.2020 o 07.00, autor Ján Král

Zrušenie aktuálnej sezóny v nižších futbalových súťažiach je definitívne. Týka sa všetkých líg od tretej po poslednú. Výsledky anulovali, platí, že nikto nepostúpi ani nevypadne. Kluby zasiahlo rovnako, niektoré však bude bolieť viac. Hlavne, ak mali reálnu šancu vyhrať svoju súťaž.

Anulovanie futbalových súťaží: Normálne je to do plaču...

Viliam Gottstein (v modrom) zo Zelenča si myslí, že by sa mohol dohrať po pominutí hrozby koronavírusu aspoň aktuálny ročník Bestrent Cup-u, ktorý už bol v semifinálovej fáze. Foto: Ján Král


reklama

 

Futbalisti Zelenča suverénne viedli 6. ligu, mali veľmi kvalitný káder a vyzeralo to, že po zimných zmenách v Zavare ich nebude mať kto reálne ohroziť.

 

„Pre nás je to obrovská rana. Súťaž sme mali dobre rozbehnutú. Pre mňa aj ako hráča to je normálne do plaču. Sklamanie je veľké, ale na druhej strane to chápem, zdravie je prvoradé,“ povedal Viliam Gottstein, brankár a zároveň predseda futbalového Zelenča.

 

„Obávam sa, čo táto dlhá pauza spraví so staršími hráčmi, z ktorých už mnohí asi budú ťažko hľadať motiváciu, aby znova začali hrať súťažný futbal,“ pridal.

Angels 2 percenta

reklama

 

V opačnej pozícii boli v šiestej lige Siladice. Posledný tím tabuľky by čakal boj o záchranu. Administratívne rozhodnutie im napokon zobralo tlak z pliec, avšak aj možnosť dokázať svoje schopnosti na ihrisku.

 

„Priznávam, že odloženie prvých dvoch kôl nám aj celkom padlo vhod vzhľadom k veľkému počtu zranených hráčov, ale neskôr, keď sa ukázalo že situácia vo svete je vážna, že sa odkladajú všetky športové podujatia, nám bolo jasné, že súťaž by sa nehrala ani v apríli a ktovie ako by to bolo ďalej. Možno by sa súťaž dala dohrať, keby sa začalo začiatkom mája a hral by sa cely jún pripadne aj časť v júli, ale to dnes nikto nevie povedať ako sa situácia vyvinie, takže rozhodnutie futbalového zväzu rešpektujeme, hoci možno mohli ešte chvíľu s týmto rozhodnutím počkať,“ uviedol dlhoročný futbalista Siladíc Michal Mesároš.

 

Michal Mesároš (v oranžovom) patrí k stabilným útočníkom Siladíc. Foto: Ján Král

 

 

„Čakali sme, aké stanovisko dá zväz k prebiehajúcej sezóne. Teda buď by sa sezóna ukončila a boli by sme pravdepodobne druhý vypadávajúci alebo sa súťaž anuluje. Určite by sme o záchranu zabojovali radšej priamo na ihrisku, ako takto. To bol náš cieľ a aj vzhľadom na to sme sa dohodli na pokračovaní spolupráce s trénerom Denisom Bališom, dotiahli sme šesť nových hráčov, ale väčšinou iba na hosťovanie, takže od 30. júna našimi hráčmi nebudú. Mužstvo dorastu bolo, podľa trénera Gregušku, po dvojmesačnej príprave skvele pripravené na zvyšok sezóny vo štvrtej lige,“ pokračoval Mesároš.

 

„Futbal nám bude chýbať zo športového ako aj spoločenského hľadiska. Ale keď zrušením súťaží aspoň trochu prispejeme k spomaleniu šírenia vírusu, tak to celé dáva zmysel,“ dodal.

 

V Kátlovciach tiež verili, že by si mohli splniť postupový sen. Vľavo Matej Uváček. Foto: Ján Král

 

 

V podobnej situácii ako Zeleneč, ktorý mal veľkú šancu na postup, sa ocitli Kátlovce hrajúce o poschodie nižšie v 7. lige A. Po jeseni viedli tabuľku o bod pred Modrankou a Brestovanmi.

 

„Rešpektujeme rozhodnutie zväzu. Súhlasíme, že v aktuálnej situácií je to najrozumnejšie riešenie pre všetkých a v podstate aj najspravodlivejšie. Na druhej strane nás samozrejme mrzí dobre rozohraná sezóna, kde sme dúfali v postup. Chalani makali celý rok a zaslúžili by si to,“ uviedol člen výboru Matej Uváček.

 

„Pevne veríme, že udržíme káder pokope, aj keď treba povedať, že táto situácia môže mať veľký dopad na futbal na dedine. Za túto sezónu ďakujeme žiakom, rodičom, trénerom a hráčom A - mužstva za prevedené výkony a verím, že sa vidíme v ďalšej sezóne bez obmedzení. Držme si všetci palce a hlavne buďme zdraví,“ pridal.

 

Trakovičania (v žltom) mali sezónu veľmi dobre rozohranú. Zrejme by patrili medzi kluby bojujúce o postup. Foto: Ján Král

 

 

V 7. lige B bojovali o postup hlavne Chtelnica, Madunice a Trakovice. Súperov po jeseni delilo len skóre. O tri body zaostávalo Veľké Orvište.

 

„Klub FTC Trakovice súhlasí s rozhodnutím ObFZ Trnava a zdravie nás všetkých je prvoradé. Na druhej strane sa v našej súťaži schyľovalo k veľkej postupovej zápletke, ktorej verím by sme boli súčasťou. Ak nová sezóna začne podľa plánu, budeme ju brať ako ďalšiu výzvu, kde všetci v Trakoviciach budeme chcieť potvrdiť výsledky z jesennej časti už z anulovanej sezóny,“ poznamenal predseda trakovického klubu Pavol Husár.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

BÁBENCE: V Trnave prišli na svet krásne detičky

BÁBENCE: V Trnave prišli na svet krásne detičky

Prinášame fotografie bábätiek z trnavskej pôrodnice. celý článok

Policajný pes vyňuchal v aute pred trnavským Tescom drogy

Policajný pes vyňuchal v aute pred trnavským Tescom drogy

Policajti v zastavenom Mercedese našli kryštalickú látku. celý článok

Trnava má tri rodinné bicykle, bude možné si ich požičať

Trnava má tri rodinné bicykle, bude možné si ich požičať

Rodinné bicykle nebudú zaradené do systému zdieľaných bicyklov. Kde a za akých odmienok si ich bude možné... celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina Reštaurácia Macho Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

VIDEO: Filtračný stan pred nemocnicou je minulosťou, pacienti pôjdu priamo k lekárovi

VIDEO: Filtračný stan pred nemocnicou je minulosťou, pacienti pôjdu priamo k lekárovi

Cez filtračný stan museli od 20. marca marca povinne prechádzať všetci pacienti, ktorí išli do nemocnice na vyšetrenie... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama