Trnavské rybníky
reklama

Spartak pred Senicou: Mladí zahanbili starých, po tréningu na golf

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.8.2011, 10.04, Ján Král

Po náročnom programe sa poriadne odreagovali. Po súbojoch s Levski Sofia a Slovanom Bratislava spartakovci oddychovali spoločne s partnerkami a deťmi. V utorok využili krásne počasie na obed pod holým nebom v Boleráze a vyskúšali si aj golfové odpalisko.

Spartak pred Senicou: Mladí zahanbili starých, po tréningu na golf

Peter Čvirik sa na akcii tešil z prítomnosti ratolestí i manželky Lenky, známej moderátorky. Foto: Ivan Kopčáni

Púpavy pri aleji
reklama

 

Akciu vymysleli Martin Raška s Miroslavom Karhanom. Pravda, druhý menovaný sa jej napokon nemohol zúčastniť, pretože tréner Vladimír Weiss ho narýchlo povolal do reprezentácie. Karhan zastupoval trnavské farby v národnom drese spoločne s debutantom Romanom Procházkom.


Radšej steak než palicu
„Mančaft si potrebuje oddýchnuť po psychickej i fyzickej záťaži. I vďaka takýmto akciám sa buduje tím. Voľno sme mali len v pondelok, v utorok sme si zatrénovali a odohrali duel starí proti mladým. Malo to grády,“ hovoril tréner Pavel Hoftych. V stredu naordinoval tímu záťažový tréning, od štvrtka andeli pokračujú taktickou prípravou na Senicu.
Oddychový deň strávený v príjemnom prostredí jednej z bolerázskych reštaurácií, ktorá poskytuje i priestory pre deti a možnosti vyskúšať si golfové zručnosti na odpalisku evidentne tímu padol vhod. Ako prvý chytil palicu do rúk Patrik Gross. „Držím to v ruke len tretí raz, vlastník prevádzky Rado Jurák je však dobrý učiteľ,“ usmieval sa trnavský stopér. Odpaly mu však išli ako skúsenému harcovníkovi. Pavel Hoftych sa k golfovým paliciam veľmi nebral, skôr si vychutnával kvalitne pripravené steaky. „Musím povedať, že kuchyňa je tu skvostná. Som tu asi tretíkrát a varia tu ozaj skvele,“ zložil poklonu kuchárovi.

ŠUPA technika
reklama

Patrikovi Grossovi odpaly išli. Foto: Ivan Kopčáni


Kriška bude otcom
Hráči pozvali na stretnutie i svoje partnerky s deťmi. Najmenší sa vybláznili na skákacom hrade. Peter Čvirik sa tešil z prítomnosti dvoch potomkov a manželky Lenky, známej moderátorky TV Joj. Svoje deti priviedli i ďalší futbalisti. „Kevin nám rastie ako z vody,“ prejavil otcovskú spokojnosť Ľuboš Hanzel pri pohľade na svojho syna, ktorého zaujímalo všetko na okolí. Prírastok do rodiny očakáva i Branislav Kriška. S manželkou Dankou majú termín v týchto dňoch. „Meno už máme dlhšie vybrané, volať sa bude Janko,“ uviedol  Hoftychov asistent.
Ďalšia pravá ruka českého lodivoda Spartaka Vladimír Kožuch si doberal hlavného kouča, že ho vo vzájomnej stávke prekonal v streľbe na bránu. „Brvno som trafil viackrát ja, vyhral som euro,“ poznamenal bývalý útočník Spartaka. Donedávna hrával v Šúrovciach, teraz sa chystá, že pomôže Kostolišťu, kde býva. Mimochodom, Kožuch s Hoftychom si zahrali aj v tréningovom zápase starých proti mladým. Prehra ich mrzela, navyše, do spoločnej kasy každý člen porazeného tímu prispel dvoma eurami.

 

Vlado Kožuch vpravo plánuje návrat do regionálneho futbalu, Ľuboš Hanzel je vzorný otec. Foto: Ivan Kopčáni

 

Pricháza vicemajster
V sobotu čaká na andelov corgoňligový duel proti Senici. K dispozícii by mal byť kompletný káder. Pre zranenie zatiaľ len individuálne trénuje Patrik Čarnota. S ľahkým tréningom postupne začne Kone. Bernáth po problémoch s chrbtom už zaberá naplno s mančaftom. „V Senici poznám hráčov pochádzajúcich z českej ligy. Jara Diviša som trénoval ešte v Slovácku, Kalabišku evidujem z Brna, Kóňa svojho času pôsobil v Zlíne. Senica je kvalitná v práci smerom dopredu a organizácii hry. Mužstvo sa veľmi nezmenilo, skôr ešte možno posilnilo. Ide o úradujúceho vicemajstra, čiže to bude nepríjemný súper. Pôjdeme však do duelu s tým, aby sme zamakali, vydreli výhru a zachytili vývoj v lige,“ uviedol Pavel Hoftych.

 

Podľa Rašku sa Kožuch zle obul

Kapitán Spartaka Martin Raška je známy tým, že v rozhovoroch s novinármi neraz brnkne na veselú strunu. Potvrdil to aj pri debate počas golfového dňa andelov.


V čom sú najväčšie pozitíva akcií ako je takéto stretnutie pri golfe?
- Máme nových hráčov, je dobré, aby sme sa lepšie spoznali. Myslím, že toto je na to výborná príležitosť. To platí aj o našich partnerkách a deťoch. Podobnú akciu sme ešte v Trnave túto sezónu nemali, k futbalu patrí, aby sme trošku odreagovali. Myslím si, že po ťažkých zápasoch to príde vhod a nabudí nás to do ďalších stretnutí.
Aký ste golfista?
- Veľmi zlý. Musím povedať, že golf ma veľmi nebaví, skúšam si len odpaly. Keby som si mal vybrať šport s palicou, tak určite hokej.
 

Martin Raška vedie svoje deti k športu. Foto: Ivan Kopčáni

Komu z tímu to najlepšie ide na greene?
- Priamo nejakých vychytených golfistov v tíme nemáme. Viem však, že celkom dobre odpaľujú Marek Kaščák i Patrik Gross. Občas sem spolu zájdeme. Ostatní hovorili, že to bude pre nich premiéra. Ako tak pozerám, celkom sa darí pri odpaloch Matejovi Székelymu, vyložene super golfista však v tíme nie je.
K akým športom inklinujú vaše deti Filip a dcérka Amélia?
- Malá je taká „dievčachlapec“. Filip je vyložene športový typ, skúša od futbalu, cez tenis a hokej hádam všetko. Amálka trpí tým, že všetky tieto športové potreby máme doma. Bohužiaľ, nemá na výber... Filip hrá už asi rok tenis, teraz ho extrémne chytil futbal, chvíľu chytá, chvíľu hrá. Budem ho asi musieť prihlásiť do nejakej prípravky.
Máte určité svalové problémy, budete do zápasu so Senicou fit?
- Verím, že počas týždňa sa dám dohromady a v ďalšom priebehu súťaže to bude v poriadku.
V utorok ste mali spestrený aj tréning. Starí, za ktorých nastúpili aj tréneri Hoftych a Kožuch, v zápase podľahli mladým 4:5. Čo sa stalo?
- Je to snáď prvé víťazstvo mladých v histórii. Myslím si však, že to bolo najmä o tom, že tréneri sa zle obuli na tréning a Vlado Kožuch nepremieňal obrovské šance.
Ako sa darilo trénerovi Hoftychovi?
- Je to bojovník. Vidno, že futbalovosti tam veľa nie je, ale snažil sa. (smiech)
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama