Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Piešťanská rodáčka Zuzana Vráblová trénovala wakeskating v Brazílii

RELAX - Tí sú naši | 9.4.2020, 07.00, prispievatelia

Krásne miesta na svete s ešte krajšími vodnými plochami. To je presne to, o čom Zuzana Vráblová sníva. Pohľad má vždy zaostrený smerom von z okna, či už sedí v lietadle alebo vo vlaku a neustále vyhľadáva zaujímavé lokality, ktoré ponúkajú neštandardné možnosti na jazdenie. Najúspešnejšia slovenská wakeskaterka a šesťnásobná majsterka sveta si jeden zo svojich veľkých cestovateľských snov splnila. Ponúkame možnosť sa teraz spolu s ňou preniesť na nádherné miesto v severovýchodnej Brazílii.

Piešťanská rodáčka Zuzana Vráblová trénovala wakeskating v Brazílii

Zuzka si vyskúšal tréning v parádnych scenériách. Foto: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

reklama

 

Národný park Lençóis Maranhenses sa nachádza v regióne Maranhao a rozkladá sa na území veľkom až 155 000 hektárov. Lokalita je špecifická prírodným unikátom, aký nenájdete inde na svete.


Miesto, ktoré na prvý pohľad vyzerá ako púšť, v skutočnosti púšťou nie je.

 

Ročne tu totiž spadne okolo 1200 mm zrážok, ktoré v období dažďov vytvoria medzi nekonečnými bielymi piesočnými dunami priezračné lagúny.

reklama

 

Z piesočnatých dún rovno na vodu.  Foto: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

 

 

A práve azúrové lagúny Zuzanu nadchli až tak, že ich nevedela dostať z hlavy
a nechcela sa vzdať myšlienky, že by si na tomto mieste raz mohla zajazdiť.

 

Projekt sa stal skutočnosťou, k Zuzke sa pridal aj americký wakeskater Brian Grubb a z brazílskeho raja si teraz môžete pozrieť toto parádne video:

 


„Najväčším zážitkom bolo jednoznačne uvedomenie si, že som na mieste, na ktoré som sa dovtedy pozerala iba cez obrazovku svojho počítača alebo telefónu a snívala o ňom. A teraz som tam zrazu bola a mala možnosť robiť to, čo ma baví najviac - wakeskating. Vážim si to, že tam s nami bola skvelá
crew a že sa ku nám pridal aj Brian. Takéto veci sa bežne nedejú a ja som za to najviac vďačná,“ hovorí Zuzana.

 

Zuzka si Brazíliu užila.  Foto: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

 


Okrem nádherného prírodného unikátu, jazdenia a vydarených trikov bol tento projekt aj veľkým dobrodružstvom:

 

„Od príletu do mestečka Sao Luis (bolo najbližšie k parku a to bola asi 5-hodinová cesta autom) už nikto, ale absolútne nikto, nerozprával po anglicky. To bola počas celého projektu pre nás veľká výzva! Jedlo sme si nevyberali, ale jedli sme čo nám dali - takže sme mali každý deň krevety. Každodenná cesta do lokality trvala dve hodiny a vyčerpala nás tak, že sme si nevedeli predstaviť, že máme ešte jazdiť. Niekedy sme mali skutočne náročné podmienky na jazdenie, ale so super kolektívom sme to dali. A o to väčšie potešenie som mala z každého ustáteho triku,“ hodnotí natáčanie v Lençóis Maranhenses naša najlepšia wakeskaterka.

 

Už ste sa niekedy kúpali na púšti? Foto: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool


Jednu výnimočnú lokalitu si Zuzka vo svojom zozname môže už odškrtnúť. Snívať však neprestáva a už má v hlave ďalšie nápady:

 

„Havasu Falls v Grand Canyon v Arizone, Jiuzhaigou National Park v Číne alebo aj Blue Lagoon Geothermal Spa na Islande. Pozrieť sa na tieto miesta by bol zážitok!“ 

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama