Trnavské rybníky
reklama

Aj koronavírus priniesol niečo pozitívne, ukázal ochotu ľudí pomáhať

BLOG - Trnavskými očami | 21.4.2020, 12.02, Ján Král

V živote platí jedna pravda: Všetko zlé je na niečo dobré. Koronavírusová kríza priniesla veľké problémy, ale ukázala aj pozitívne stránky spoločnosti. Mnohí ľudia ukázali ochotu pomáhať aj v neľahkých časoch.

Aj koronavírus priniesol niečo pozitívne, ukázal ochotu ľudí pomáhať

V čase koronakrízy ľudia pomáhajú svojmu okoliu. Fotokoláž: Facebook

reklama

 

Pozorností od rôznych firiem a prevádzok či jednotlivcov dostali nemocnice, zdravotníci, hasiči. Policajti sa napr. potešili z toho, že im ženy ušili rúška, niektoré firmy pomohli bezpečnostným a silovým zložkám s dezinfekčnými alebo ochrannými pomôckami.

 

Príkladov hodných vyzdvihnutia je veľa, za všetko niekoľko z predošlých dní. Fanúšikovia trnavského Spartaka pomohli trnavskej radnici rozdistribuovať viac ako dvetisíc rúšok pre trnavských seniorov vo veku nad 80 rokov.

 

Zabalené rúška im dávali priamo do schránok na svojich domovoch. Išlo o 2200 obálok, 28 ľudí ich roznášalo dva dni.

reklama

 

„Milo ma prekvapila ochota ľudí, ktorí sa po internetovej výzve na túto akciu ihneď prihlásili. Mestu sme pripravení pomôcť so všetkým, s čím sa na nás obráti. Dobrovoľníkov sa nám hlási veľmi veľa, takže sa nebojíme žiadnej výzvy. Aktuálne chodíme pomáhať aj k stanom pri nemocnici a samozrejme naďalej pokračujú aj nákupy pre dôchodcov. Máme jedno mesto, jeden klub a v tejto chvíli aj jeden cieľ. Poraziť koronavírus,“ povedal koordinátor pre styk s fanúšikmi Spartaka Anton Krippel.

 

Fanúšikovia mali zraz pri soche Antona Malatinského, odtiaľ sa vydali rozdávať rúška.

 

 

So sympatickou myšlienkou prišiel aj poslanec trnavského mestského zastupiteľstva Šimon Štefunko. Päť ton ovocia v hodnote niekoľkotisíc eur daroval mestu Trnava a Trnavskému samosprávnemu kraju.

 

Župan Jozef Viskupič s podpredsedom Marekom Neštickým pri preberaní tovaru avizovali, že pomaranče, citróny a iné ovocie rozdistribuujú medzi domovy sociálnych služieb, ktoré má kraj v správe.

 

„Chcel som počas krízy pomôcť ľuďom a videl som, že veľa ľudí pomáha na správnych adresách. Nie som tak zdatný v ručných prácach, aby som vyrábal napr. rúška, preto som sa rozhodol pomôcť inak. Napadlo mi, že vitamíny budú dobrý nápad,“ povedal Šimon Štefunko.

 

Aktivita Šimona Štefunka s ovocím.

 

 

Podobných gest ľudskosti pribúda. Zástupca riaditeľa Gymnázia a Strednej športovej školy Jozef Herdu v Trnave Peter Toman ponúkol v Bielom Kostole žiakom druhého stupňa základnej školy a alebo strednej školy možnosť bezplatných konzultácií, vysvetlenia alebo precvičenia učiva matematiky formou on-line videokonferencie.

 

Pozitívne sa dajú využívať aj sociálnej siete, kde okrem iných vznikla skupina Korona zmenila naše myslenie. Zoskupení sú v nej hlavne ľudia z Jaslovských Bohuniciach a obecnej časti Paderoviec.

 

Starostka Božena Krajčovičová požiadala občanov, aby si počas pobyte v prírode viac všímali okolie a prípadne sa snažili odstrániť odpadky.

 

Seniori Blanárik a Ryšavý patria k početnej skupine ľudí, ktorá zareagovala na výzvu na sociálnej sieti a upravovala okolie. Páni sa pustili do čistenia okolia potoka Blava. 

 

 

Ľudia zareagovali pozitívne, pribúdať začali fotografie zhromaždených konárov, ktoré boli dovtedy voľne pohodené, odpadkov vyzbieraných do vriec a ľudia si skrášlili aj prostredie pred svojimi domami, či bytmi.

 

Podobných príkladov by sa dalo nájsť veľa. Ako sme spomenuli v úvode, všetko zlé je na niečo dobré, platí to aj v čase, keď svet zmenil koronavírus.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama