Gólová premiéra Oravca na tri body nestačila

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.8.2011, 22.26, Ján Král

Andeli stratili doma ďalšie ligové body. So Senicou iba remizovali 1:1. Na mužstve sa zrejme prejavil náročný program, hráčom v druhom polčase akoby chýbala energia na zvrat.

Tomášovi Oravcovi biely dres svedčí. Foto: Ivan Kopčáni

Spartak vybehol na Senicu zhurta. Na hrote úradovala po boku strelca Tomačeka nová posila andelov Tomáš Oravec. Prvú šancu po prieniku Procházku ešte zblízka nevyužil, no v desiatej minúte sa už po zaváhaní Urbánka nemýlil a s prehľadom otvoril skóre.
Trnavčania potom ubrali nohu z plynu a po polhodine hry začali vystrkovať rožky aj hostia. Piroskov priamy kop Kroupa v nebezpečnej pozícii poslal tesne vedľa. Neskôr strieľal Piroska z diaľky nad. Nepresným pokusom sa prezentoval do prestávky ešte aj Vyskočil.
Do druhého dejstva vstúpila aktívnejšie Senica. Odmena pre zverencov trénera Grigu za vyvinutú snahu prišla v 57. minúte. Raška neudržal strelu Ďuricu a lopta prešla za jeho chrbát – 1:1. Andeli sa potom pokúsili vyvinúť na súpera tlak, chýbal tomu však drive. V šanciach sa napriek tomu ocitli Vyskočil i Oravec, ich strely však nenabrali gólový kurz.
Senica neustále hrozila z rýchlych brejkov, snaha oboch táborov však vyznela do stratena. Duel sa skončil remízou, s čím logicky domáci neboli spokojní.

Spartak - Senica 1:1 (1:0)
Góly: 10. Oravec - 56. M. Ďurica
ŽK: 29. Tomaček, 67. Diallo - 35. Kroupa, 37. M. Ďurica, 66. T. Kóňa, 68. Strnad, 90. Gorosito, rozhodoval: Samotný, 4335 divákov
SPARTAK: Raška - Malchárek (46. Diallo), Koubský, Gross, Ľ. Hanzel (75. Ciprys) - Procházka, Karhan, Kaščák, Vyskočil - Oravec, Tomaček (55. Bicák)
SENICA: Kamesch - Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Urbánek - Strnad - Jaroslav Diviš (36. M. Ďurica), Kóňa, Piroska - Kalabiška (77. Hošek, 90.+ J. Valenta), Kroupa