Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Streda 30. 9., meniny má Jarolím, zajtra Arnold.Význam mien.

V Spartaku to vrie: Tréner Chéu a vedenie klubu si vymenili mediálne odkazy

Vydané 13.5.2020 o 07.01, autor Ján Král

Vedenie trnavského klubu sa dostalo do mediálnej prestrelky s trénerom Ricardom Chéuom. Ani jednej zo strán sporu sa nepáčia vyjadrenia tej druhej v médiách týkajúce sa znižovaniu platov.

V Spartaku to vrie: Tréner Chéu a vedenie klubu si vymenili mediálne odkazy

Ricardo Chéu (v čiernom) sleduje počas tréningu ako si plní úlohy mladík Alecks Godinho. Foto: Ján Král


reklama

 

Vedenie klubu požiadalo hráčsku kabínu a realizačný tím, aby počas koronavírusovej pandémie súhlasili so znížením platov. Rokovania boli v drvivej väčšine z pohľadu klubu úspešné. Iba časť členov A-tímu na ústupok neprikývla.

 

Klub mená neuviedol, športový riaditeľ Andrej Kostolanský pri reštarte spoločných tréningov poznamenal, že: "...ako klub to musíme akceptovať, pretože máme podpísané riadne zmluvy. Pomoc od hráčov je o tom, že niekto porozumie, ukáže charakter a pomôže klubu, aby zvládol neľahkú situáciu."

 

Televízia TA3 však prišla s informáciou, že do danej skupiny podľa ich informácií patrí okrem iných aj tréner Ricardo Chéu.

 

Portugalský kouč následne poskytol rozhovor pre sport.sk, kde poskytol na vec svoj pohľad:

 

"Na začiatku pandémie som mal stretnutie s kompetentnou osobou z klubu, s ktorou sme hovorili o možnosti, že klub by mohol znížiť platy hráčom a realizačnému tímu. Vôbec som sa tejto myšlienke nebránil a bol som pripravený pomôcť klubu, aby mohol túto nepríjemnú situáciu, v ktorej sa ocitli aj ostatné mužstvá, zvládnuť lepšie. Potom sme mali asi ešte dve ďalšie sedenia, na ktorých sme sa dohodli, že mi vedenie klubu pošle na e-mail návrh, ktorý si budem môcť prejsť, lenže do dnešného dňa som nič nedostal," tvrdí Chéu pre sport.sk

 

"Ako teda môžem akceptovať niečo, čo som doteraz nevidel? Jediné slová, ktoré som počul na druhom sedení, boli, či budem súhlasiť so znížením 15-mesačného platu, ktorý mi ešte v mojej zmluve v Trnave ostáva, o 50 percent. Všetkým ponúkli zníženie platu na 3 mesiace a mňa požiadali znížiť 15 mesiacov? Všetko toto bolo povedané počas neformálnej debaty. Vôbec mi to nepripadá korektné a férové, pokiaľ, samozrejme, nebol zámer iný..." pokračoval Chéu.

 

V Spartaku jeho slová zjavne zarezonovali a na klubovom webe sa ešte v ten deň objavila reakcia v podobe oficiálneho stanoviska klubu.

 

"V spomínanej reportáži na TA3 nikto z predstaviteľov klubu nemenoval konkrétnych hráčov a členov realizačného tímu, ktorí nepristúpili na úpravu zmlúv. Práve naopak, športový riaditeľ Andrej Kostolanský v nej potvrdil, že platné zmluvy musí klub rešpektovať. Napriek tomu sme v záujme o objektivitu požiadali televíziu, aby bola predmetná reportáž stiahnutá z archívu," vrátil sa klub k reportáži, ktorá medzitým zmizla z internetového archívu televízie.

 

Informácia o Chéuovi sa objavila v zahlásení príspevku moderátora pred začiatkom reportáže bez udania zdroja.

 

 

Spartak ďalej píše, že sa netajil tým, že počas pandémie sa znažil optimalizovať náklady aj formou redukcie platov.

 

"Považujeme za korektnejšiu formu sa so všetkými rozprávať osobne, ako si písať maily, preto predstavitelia klubu všetkých dotknutých jednotlivo osobne oslovili s možnosťou úpravy platných zmlúv. Takýmto spôsobom bol aj tréner Chéu ako prvý oslovený s otázkou, či je ochotný pristúpiť k redukcii platu. Jeho odpoveď bola vyhýbavá a ani počas ďalších dvoch stretnutí sme k žiadnej dohode nedospeli."

 

Červeno-čierni ďalej uvádzajú, že rovnakým spôsobom postupovali vo všetkých rozhovoroch. Vraj neboli jednoduché a od ich začiatku prešlo viac ako šesť týždňov.

 

"...kto sa dohodnúť chcel, sa za takýto dlhý čas aj dohodol, čo je väčšina hráčov a zamestnancov. Slová trénera o znížení platu o 50 percent do konca zmluvy sú vytrhnuté z kontextu."

 

Andeli v ďalších riadkoch uvádzajú, že Ricardo Chéu je najlepšie plateným členom realizačného tímu, vrátane hráčskeho kádra.

 

"Napriek nie úplne vydareným vystúpeniam v predkolách Európskej ligy, vypadnutiu zo Slovnaft Cupu a výsledkovej kríze v jesennej časti, sme ho na poste hlavného trénera viackrát podržali, hoci v mnohých kluboch by možno už po takýchto výsledkoch na svojom poste skončil."

 

Tu treba podotknúť, že hoci sa od futbalovej Trnavy určite očakáva viac, minimálne v lige Chéu splnil cieľ deklarovaný pred sezónou a tým bolo skončiť do šiesteho miesta v tabuľke a zabezpečiť tak klubu účasť v nadstavbovej skupine o titul.

 

"Vážime si jeho prácu, no očakávame, že v kabíne sa bude správať ako líder. Domnievali sme sa, že aj v otázke pomoci klubu pôjde kabíne príkladom, čo sa však, bohužiaľ, nepotvrdilo. Práve naopak, pozitívne nás prekvapili viacerí hráči, ktorí majú oveľa nižšie platy, no dohodli sme sa veľmi rýchlo," dopĺňa Spartak.

 

Ricardo Chéu v rozhovore pre sport.sk povedal, že nikdy nemal problém pomôcť Spartaku. Uviedol aj príklady, prispel tiež na transparentný účet zriadený na pomoc klubu v ťažkej ekonomickej situácii.

 

"Sme si vedomí a vážime si, že tréner Ricardo Chéu, tak ako tisíce fanúšikov Spartaka, prispel na transparentný účet klubu..." znela reakcia klubu v závere oficiálneho stanoviska.

 

Na jazyk sa teraz natíska otázka, či bude možné tieto napäté vzťahy ešte napraviť a veci si v rámci Spartaka vydiskutovať, alebo...

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

BÁBENCE: V septembri sa rozrástli ďalšie rodinky z Trnavy a okolia

BÁBENCE: V septembri sa rozrástli ďalšie rodinky z Trnavy a okolia

Prinášame fotografie detičiek z trnavskej pôrodnice. celý článok

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

„Je mi to ľúto. Životy a zdravie sú absolútnu prioritou... a kľudne na potom, keď to zvládneme,... celý článok

V Trnave bol protest odborárov, ostro kritizovali vládu

V Trnave bol protest odborárov, ostro kritizovali vládu

Šéf OZ Kovo Emil Machyna vo svojom príhovore slovne zaútočil na Moderné odbory, ktoré označil za falošných spasiteľov,... celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Pohárové stretnutie sa odložilo ešte z augusta pre účasť Dunajskej Stredy v Európskej lige. Kto sa nedostane... pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda elektricka

reklama