Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Využite obrovský potenciál balkóna

SERVIS - Dom a záhrada | 19.5.2020, 07.00, inzercia

Aj malé rozmery balkóna dokážete hravo oživiť. S renováciou a miernymi úpravami nebude váš balkón viac len večným úložiskom, ale stane sa miestom príjemného leňošenia. Práve tu sa budete môcť kochať výhľadom, užiť si prvé ranné lúče či vychutnávať kávu po dúškoch. Takéto pôvabné posedenie bude taktiež vítanou zmenou aj pre návštevu či vytúženou pauzou a únikom od uponáhľaného života.

Využite obrovský potenciál balkóna

Balkón by nemal byť skladiskom nepotrebných vecí, skúste vyťažiť z neho maximum. Foto: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

 

Z priestorov malého balkóna dokážete vyťažiť maximum a zmeniť ho takmer na nepoznanie. Zabudnite na večné skladisko nepotrebných vecí a vytvorte si oázu pokoja.

 

Dôležité je zbaviť sa všetkého, čo sem nepatrí a navyše len zavadzia. Balkón by však nemal predstavovať len stôl a dve stoličky, zariadiť si tieto priestory by ste mali tak, aby ste trávili na balkóne príjemné ničím nerušené chvíle a mohli pokojne aj dovolenkovať.

 

 

Celkový vizuál

Po vyprataní všetkého, čo sa momentálne v týchto priestoroch nachádza, máte možnosť zariaďovať prakticky úplne od začiatku. Realizovať sa môžete už pri premaľovaní stien či obmene podlahy.

 

Výmena tejto plochy vám veľa času nezaberie a dokonca sa nemusíte zbaviť ani tej pôvodnej. Aktuálnym trendom je práve taká podlaha, ktorú zvládnete umiestniť aj sami.

 

Ide pritom len o skladanie dosiek, pričom si môžete zvoliť akýkoľvek spôsob zostavenia a získať tak originálny dizajn. Farbu steny voľte zase svetlejšiu, práve tá vám pomôže o niečo priestor opticky rozšíriť.

 

 

Pohodlné miesto na posedenie

Základným prvkom týchto priestorov bývania by malo byť predovšetkým správne posedenie. Záhradné stoličky by sa mali vyznačovať pohodlím a štýlovo zapadnúť do vášho konceptu.

 

Ak chcete odpočívať na balkóne s nádychom Provence, vybavenie vám pomôže podčiarknuť tento štýl bývania.

 

V prvom rade by malo ísť vždy o komfort a príjemným oživením môže byť ako lavička doplnená ozdobnými vankúšmi a dekou z merino vlny, tak svoje využitie si tu nájde aj štýlové húpacie kreslo.

 

Pokiaľ tieto priestory nevynikajú svojimi rozmermi, vyhýbajte sa enormne veľkým kusom nábytku a dajte prednosť viacúčelovému zariadeniu.

 

Sedačka s možnosťou odkladacieho priestoru perfektne poslúži napríklad na úschovu prikrývok, keď ich nebudete viac potrebovať.

 

Pohodlné posedenie by nemalo na balkóne nikdy chýbať. Foto: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

 

 

Podstatný je aj odkladací priestor

Okrem pohodlných stoličiek by nemal chýbať ani záhradný stôl, pričom by mal k posedeniu ale dokonale ladiť. Či už uprednostníte set priamo na to určený alebo sa rozhodnete vyberať tieto kúsky osobitne, možností máte nespočetne veľa.

 

Ak máte typický panelákový balkón, takýto miniatúrny priestor zbytočne neprepĺňajte nábytkom a voľte také typy, ktoré možno v čase ich nepoužívania ľahko rozložiť a odložiť bokom, prípadne jednoducho len sklopiť.

 

Vyhrať sa môžete aj s okenným parapetom. Ten je bežnou súčasťou balkónov tunajších domácností, svoje využitie však často postráda. Pokojne vám môže nahradiť stôl a ušetriť ďalšie voľné miesto na iný nábytok.

 

Ak ho navyše zaujímavo rozšírite alebo ho inak spracujete, upúta pozornosť každého návštevníka a bude skvelým miestom ako na odloženie šálky kávy, tak aj na umiestnenie rastlín.

 

 

Dotyk s prírodou

Pestovanie rastlín dostáva na balkóne zelenú a je v tomto prípade príjemným oživením týchto priestorov. Kvetináče môžu byť bežnou súčasťou zabudovaného zábradlia, no skúste nimi vyplniť aj prázdne steny a uvidíte, ako rýchlo doprajete týmto priestorom nový nádych.

 

Či už to budú priamo vešiaky na to určené alebo zvolíte cestu improvizácie, takéto horizontálne spestrenie balkónu len pomôže.

 

Práve pri kvetinách sa môžete vyhrať s farbami, tu sú totiž všetky farby dovolené a bylinky by nemali byť taktiež ukrátené o miesto na vašom balkóne.

 

Rastlín na balkóne nie je nikdy dosť, sú totiž príjemným oživením. Foto: Anna Nahabed / Shutterstock.com

 

 

Dekorácie nesmú chýbať

O skvelú atmosféru sa postarajú girlandy, lampióny, samonabíjateľné svetielka či slnečník. Všetko uvedené si tu môže nájsť taktiež svoje miesto, nebojte sa však skúšať aj menej zaužívané štandardy.

 

Koberec hýriaci farbami, vintage komoda, obrazy na stenách či drevené palety. Pri takýchto atypických typoch platí len jedno pravidlo.

 

Ak ich dokážete s nábytkom skombinovať a vytvoriť skutočne pútavý celok, nič vám v ich umiestnení nebráni. Realizujte sa tak pri zariaďovaní a popustite uzdu svojej fantázii.

 

Stačí pár úprav a vhodných dekorácií a váš nový balkón takmer ani nespoznáte. Preneste si sem atmosféru kaviarní, zažite romantické večere či dovolenkujte v útulnom hojdacom kresle s dobrou knihou počas letných dní.

 

Pohoda na malom balkóne bude zaručená, kedy sa pustíte do renovácie svojej oázy oddychu a pokoja aj vy?

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama