Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Streda 27. 5., meniny má Iveta, zajtra Viliam.Význam mien.

So Spartakom trénuje Ján Vlasko, je voľným hráčom a rieši futbalovú budúcnosť

Vydané 20.5.2020 o 15.40, autor Ján Král

Kreatívny futbalista, ktorý žije v Trnave, nevylučuje, že sa vráti do Spartaka. Za dôležité považuje, aby hrával neďaleko bydliska.

So Spartakom trénuje Ján Vlasko, je voľným hráčom a rieši futbalovú budúcnosť

Ján Vlasko (vpravo) na stredajšom tréningu Spartaka v súboji s Yannom Yaom. Foto: Ján Král


reklama

 

Z futbalu je opäť kontaktný šport. Umožnilo to uvoľnenie verejného života zo strany vlády, ktoré platí od dnes. Hráči trnavského Spartaka si tak dnes mohli naplno zatrénovať.

 

Zaberačku vynechali pre svalové zranenia Grendel s Tavaresom, druhý menovaný bude chýbať ešte niekoľko týždňov. Pereira sa po operácii slepého čreva do záťaže ešte nezapojil.

 

Iba z lavičky sledoval počíňanie spoluhráčov brankár Rusov, ktorého trápili bolesti v chrbte. Zrejme už zajtra však pôjde do tréningu. Vukojevič je ešte stále vo Švédsku, jeho návrat sa zatiaľ nepodarilo vybaviť.

Angels 2 percenta

reklama

 

Alex Sobczyk (v zelenom) sa už vrátil z Rakúska a pripojil sa k tímu. Na tréningu ho stíha Alexander Horvát. Foto: Ján Král

 

Naopak, novou tvárou v kolektíve je Ján Vlasko. Lepšie povedané staronovou, keďže ešte pred dvoma rokmi obliekal trnavský dres a výraznou mierou prispel k zisku majstrovského titulu pod vedením trénera El Maestra.

 

S kreatívnym 30-ročným stredopoliarom, ktorý je aktuálne voľným hráčom, sme hovorili nielen o teoretickom návrate do Spartaka.

 

 

V akom stave je vaše spojenie so Spartakom? Ide iba o tréningy alebo je možný aj váš návrat do červeno-čiernych trnavských farieb?

- Zatiaľ ide len o tréningy. Čo bude ďalej uvidíme. Pred troma mesiacmi som absolvoval operáciu bedra. V podstate od odchodu do Maďarska som podstúpil tri operácie a odohral možno desať zápasov. V júni mi končila zmluva, išiel som na operáciu do Nemecka, kde som chcel aj šesť týždňov rehabilitovať.

 

V Maďarsku mi to nechceli umožniť, chceli, aby som rehabilitoval tam. Keď chcem však ešte päť rokov hrávať futbal, vedel som, že to musím zrealizovať podľa plánu. Preto sme sa dohodli na predčasnom ukončení spolupráce. A vidíte, po troch mesiacoch už zarezávam s mužstvom...

 

Ozval sa mi športový riaditeľ Spartaka Andrej Kostolanský, s tým, že počul o mojej situácii, chcel by mi pomôcť a umožnil mi trénovať s mužstvom. Čo bude do budúcnosti, neviem. Zatiaľ sme len vo fáze, že si hľadám nový angažmán.

 

Nejaké ponuky mám, ale musím byť stopercentne zdravý. Vážim si, že Trnava mi vyšla v ústrety a pomáha mi dostať sa do formy.

 

 

Podľa čoho ste si vyberali na operáciu kliniku v Nemecku? Mali ste od niekoho konkrétne referencie?

- Prvú operáciu som absolvoval v Maďarsku. Išlo o banálny zákrok nalomenej kostičky na nohe. Po troch mesiacoch som mal podľa plánov už trénovať, no v skutočnosti som až po štyroch mesiacoch dokázal chodiť, keďže mi to zle spravili.

 

V tom čase ma viedol v klube nemecký tréner, ktorý mi dal kontakt na špecialistu z Augsburgu. Ten mi oznámil, že mi musia miesto nanovo operovať. Z troch mesiacov nútenej pauzy sa stal jeden rok...

 

Vrátil som sa do futbalového kolotoča, odohral som dva – tri zápasy, už sme aj uvažovali nad predĺžením zmluvy. Ako som však dlho pauzoval a zaťažoval pravé bedro, ktoré mi operovali v Poľsku, museli mi to vyčistiť. Mal som ho celé zakrvácané.

 

Teraz už by malo byť všetko tip – top. Nohy mám opravené, začínam sa cítiť super. Mám za sebou dva tréningy, chce to štyri týždne a v polovici júna by som sa rád pripojil k nejakému mužstvu. Či to bude Trnava alebo niekto iný, uvidíme v najbližších týždňoch.

 

Ján Vlasko, sleduje ho Izuchukwu Anthony. Foto: Ján Král

 

 

Črtajú sa vám skôr slovenské alebo zahraničné možnosti?

- Niečo je zo Slovenska, niečo zo zahraničia. Mám polročnú dcérku a rád by som hrával niekde blízko domu. Nenahneval by som sa, ani keby sa naskytla možnosť pôsobiť opäť niekde v Maďarsku v okolí Budapešti, prípadne niekde v Českej republike, Rakúsku alebo na Slovensku. Nechcel by som už opäť cestovať dlhé hodiny do Poľska a byť tam bez rodiny.

 

 

V Spartaku ste našli úplne nový kolektív, z pôvodného majstrovského spred vášho odchodu, nezostal kameň na kameni. Kto z hráčov sa vám najviac po futbalovej stránke z nového mužstva pozdáva?

- Absolvoval som s tímom iba dva tréningy, takže ťažko niečo hodnotiť. Každopádne, vyzerá to na družstvo s viacerými šikovnými futbalistami. Pozdávajú sa mi mladí chlapci, ktorí prišli z devätnástky. Makajú na sebe na tréningu.

 

Myslím si, že kouč devätnástky Michal Gašparík odviedol dobrú robotu a posunul hore chalanov. Toto je cesta pre Spartak, stavať na vlastných a mladých hráčoch. Samozrejme, určite k ním treba aj skúsených hráčov, pretože len vhodná kombinácia kádra prinesie úspechy.

 

 

Ako sa cítite v otcovských povinnostiach?

- Úplne super, zmenil sa mi život, teším sa z dcérky každý deň. Ako hovorím, aj kvôli nej chcem zostať v okolí domova. Starí rodičia by radi vnučku tiež často videli a nechcem ich o túto možnosť pripraviť tým, že by som hrával v klube vzdialenom napr. desať hodín od bydliska.

 

 

Potomok by už bol, svadbu nechystáte?

- Ešte nie, ale plánujeme to. Chcem sa dostať späť do futbalu, keď už budem zdravý a vo forme, do dvoch rokov by sme radi doriešili aj manželský zväzok.

 

 

Aký je váš názor na dohranie ligovej súťaže na Slovensku?

- Určite by bolo dobré dohrať ligu, i keď asi bez divákov. Niektoré kluby by sa radi posunuli v tabuľke vyššie, aj Trnava by ešte mohla zabojovať o poháre. Podľa mňa by sa súťaž mala dokončiť.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

BÁBENCE: V Trnave prišli na svet krásne detičky

BÁBENCE: V Trnave prišli na svet krásne detičky

Prinášame fotografie bábätiek z trnavskej pôrodnice. celý článok

Policajný pes vyňuchal v aute pred trnavským Tescom drogy

Policajný pes vyňuchal v aute pred trnavským Tescom drogy

Policajti v zastavenom Mercedese našli kryštalickú látku. celý článok

Trnava má tri rodinné bicykle, bude možné si ich požičať

Trnava má tri rodinné bicykle, bude možné si ich požičať

Rodinné bicykle nebudú zaradené do systému zdieľaných bicyklov. Kde a za akých odmienok si ich bude možné... celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina Reštaurácia Macho Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

VIDEO: Filtračný stan pred nemocnicou je minulosťou, pacienti pôjdu priamo k lekárovi

VIDEO: Filtračný stan pred nemocnicou je minulosťou, pacienti pôjdu priamo k lekárovi

Cez filtračný stan museli od 20. marca marca povinne prechádzať všetci pacienti, ktorí išli do nemocnice na vyšetrenie... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama