Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Utorok 29. 9., meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.Význam mien.

Slovenskú futbalovú ligu dohrajú v skrátenom režime, päť striedaní neprijali

Vydané 22.5.2020 o 22.49, prispievatelia

Najvyššia slovenská futbalová súťaž nútene pauzuje už viac ako dva mesiace. Zatiaľ posledné súboje vo Fortuna lige sa hrali v sobotu 7. marca, kedy 22. kolo vyvrcholila jej základná časť.

Slovenskú futbalovú ligu dohrajú v skrátenom režime, päť striedaní neprijali

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk


reklama

 

Od soboty 13. júna by na Slovensku mala pokračovať sezóna 2019/2020 v najvyššej futbalovej súťaži. Namiesto desiatich kôl v nadstavbách sa ich uskutoční iba päť a z Fortuna ligy by nemal nik vypadnúť.

 

Také je resumé piatkového Prezídia Únie ligových klubov (ÚLK). ÚLK odporučila výkonnému výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ), aby schválil skutočnosť, že z Fortuna ligy sa nebude vypadávať.

 

"Máme za sebou náročnú, ale korektnú diskusiu. Dôležité je, že po tejto debate máme pozitívnu správu pre futbal na Slovensku. Kluby si odhlasovali reštart súťaže v skrátenej podobe,“ povedal prezident ÚLK Ivan Kozák.

 

Prezradil tiež, že v najvyššej slovenskej súťaži nebude platiť dočasné pravidlo o dvoch striedaniach navyše, ktoré umožnila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

 

Podmienkou reštartu FL je, že Úradom verejného zdravotníctva alebo vládou SR nebude úplne zakázané hrať, prípadne Úrad verejného zdravotníctva alebo vláda SR neurčia také podmienky, za akých nebude možné hrať.

 

Samozrejmosťou reštartu Fortuna ligy sú hygienické opatrenia, ÚLK poslala hlavnému hygienikovi manuál a čaká na jeho odsúhlasenie.

 

Otázne tak nateraz zostáva, za akých podmienok sa zápasy uskutočnia. Je viac ako pravdepodobné, že na tribúny sa fanúšikovia nedostanú.

 

Snahou ÚLK však je, aby hľadiská futbalových štadiónov nezostali prázdne, ak to bude možné.

 

Fortuna liga, ktorú ÚLK riadi, nútene pauzuje už viac ako dva mesiace. Zatiaľ posledné súboje vo FL sa hrali v sobotu 7. marca, kedy 22. kolo vyvrcholila základná časť súťaže. Na programe bolo ešte desať kôl v dvoch nadstavbách - o titul a o udržanie sa.

 

V piatok sa kluby najvyššej domácej futbalovej súťaže dohodli, že sa uskutoční iba päť kôl nadstavby.

 

Ak bude potrebné hrať sa bude aj play-off o účasť v Európskej lige. Skrátenie programu sa viaže na potrebu do 20. 7. nahlásiť na Európsku futbalovú úniu (UEFA) účastníkov pohárových súťaží v ročníku 2020/2021.

 

V skupine o titul je lídrom Slovan Bratislava, ktorý má náskok desiatich bodov pred MŠK Žilina, tretia Dunajská Streda na druhú priečku stráca sedem bodov. Do tejto časti sa prebojovali aj Michalovce, Trnava a Ružomberok. 

 

V druhej časti súťaže sa predstavia Trenčín, Zlaté Moravce, Senica, Sereď, Nitra a FK Pohronie.

 

Slovenské fortunaligové kluby už začali so spoločnou prípravou, ktoré prebieha s obmedzeniami.

 

Snahou SFZ je dohrať aj pohárovú súťaž - Slovnaft Cup. Do semifinále sa prebojovali Ružomberok, Slovan, Zlaté Moravce a Dunajská Streda.

 

 

Spartak chcel hrať podľa pôvodného plánu

Spartaku Trnava sa dohodnutý kompromis príliš nepozdáva. Považuje model za výhodný pre kluby, ktoré sú na čele tabuľky s dostatočným náskokom a majú tak výhodu v boji o priečky zabezpečujúce pohárovú Európu.

 

„My sme išli na rokovanie s jednoznačným cieľom dohrať kompletnú súťaž. Bohužiaľ, boli sme s týmto odhodlaním v menšine, pridal sa k nám len Slovan a Žilina. Prekvapil ma postoj viacerých klubov, ktoré nechceli hrať vôbec, čo považujem za maximálne nezodpovedné voči fanúšikom. Rozprúdila sa živá diskusia a všetky kluby argumentovali podľa svojich predstáv a očakávaní. Napokon sme radi, že sa nám podarilo docieliť aspoň kompromis v podobe jednokolovej nadstavby, s ktorou napokon súhlasili všetky kluby,“ povedal pre klubovú web stránku andelov riaditeľ Spartaka Milan Cuninka.

 

Popredný funkcionár klubu verí, že sa podarí aspoň na niektoré zápasy umožniť prístup aj fanúšikom.

 

„Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť aspoň čiastočné dohratie súťaže, lebo sme to dlžní našim partnerom a fanúšikom. Chápeme situáciu, ktorá spôsobila prestávku, no teraz vynaložíme maximálne úsilie, aby sme ponúkli futbal čo najväčšiemu počtu divákov. V prvom rade chceme dohodnúť s vysielateľmi, aby bolo čo najviac prenosov, nielen z dvoch stretnutí za víkend. Potom budeme pozorne sledovať zdravotnú situáciu, a keď sa nezhorší, tak chceme, aby mali fanúšikovia možnosť navštíviť zápasy. Myslím, že dokážeme zabezpečiť podmienky na štadiónoch tak, aby aspoň v obmedzenom množstve mohli ľudia prísť,“ dodal Cuninka.

 

SITA, krj

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Posledná rozlúčka s Petrom Ondrejkom sa uskutoční v stredu 30. septembra o 13:45 na Cintoríne na Kamennej... celý článok

BÁBENCE: V septembri sa rozrástli ďalšie rodinky z Trnavy a okolia

BÁBENCE: V septembri sa rozrástli ďalšie rodinky z Trnavy a okolia

Prinášame fotografie detičiek z trnavskej pôrodnice. celý článok

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

„Je mi to ľúto. Životy a zdravie sú absolútnu prioritou... a kľudne na potom, keď to zvládneme,... celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Pohárové stretnutie sa odložilo ešte z augusta pre účasť Dunajskej Stredy v Európskej lige. Kto sa nedostane... pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda na elektrinu

reklama