Trnava zisťuje záujem o zaradenie detí do škôlok počas leta
AKTUALITY - Trnava | 4.6.2020, 11.17, prispievatelia
Podľa záujmu zostaví mestský úrad harmonogram, ako budú v júli a auguste škôlky otvorené.

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk, pm
Materské školy v Trnave v týchto dňoch zisťujú záujem rodičov o umiestnenie detí do škôlky počas letných prázdnin. Podľa záujmu radnica pripraví harmonogram otvorenia aj presné podmienky prevádzky materských škôl.
„V prvom kole zisťujeme, koľko detí by navštevovalo škôlky počas júla a augusta. Na základe toho potom pripravíme niekoľko variantov, ako ich v rámci jednotlivých materských škôl rozmiestnime. Po vydaní aktualizovaných usmernení zo strany zodpovedných orgánov zvolíme model, ktorý uspokojí potreby čo najväčšieho počtu rodičov,“ povedal vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave Michal Špernoga.
V druhom kole budú už stanovené presné podmienky prevádzky materských škôl i harmonogram ich otvorenia, zároveň budú rodičia odovzdávať aj záväzné prihlášky.
Po obnovení prevádzky základných a materských škôl od 1. júna sa do škôlok nedostali všetky prihlásené deti.
Rodičia prihlásili do školy 1 838 žiakov 1. až 5. ročníka základných škôl a 1 116 škôlkarov.
Z dôvodu limitovaného počtu detí v materských školách na 15 v jednej skupine nebolo možné zobrať všetky prihlásené deti.
SITA