Trnavské rybníky
reklama

V Trnave má vzniknúť hokejová akadémia, Šatan s Viskupičom podpísali memorandum

ŠPORT - Hokej | 10.6.2020, 07.00, Ján Král

V školskom areáli na Lomonosovej ulici počítajú aj s vybudovaním dvoch multifunkčných telocviční a bazéna.

V Trnave má vzniknúť hokejová akadémia, Šatan s Viskupičom podpísali memorandum

Jozef Viskupič a Miroslav Šatan po podpise memoranda. Foto: trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Na Prednádraží sa uvažuje s vytvorením nových športovísk. Trnavský samosprávny kraj a Slovenský zväz ľadového hokeja podpísali v utorok memorandum o spolupráci ohľadne vybudovania hokejovej stredoškolskej akadémie.

 

Podpisy na dokument pripojili pri slávnostnom akte župan Jozef Viskupič a predsedsa SZĽH Miroslav Šatan.


Ako následne informovali, v areáli Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Lomonosova ulici v Trnave plánujú vybudovanie viacerých športovísk.

ŠUPA technika
reklama


"Chceme, aby tu vznikla infraštruktúra, ktorá poskytne ľadovú plochu. Nateraz sme sa zamýšľali tiež o dvoch krytých športoviskách, ktoré môžeme nazvať multitelocvične a zmestil by sa sem aj 25-metrový bazén. To je východisko do debaty, uvidíme, čo vypadne z konkrétnych projektov," povedal Viskupič.


Územie vybrali aj pre dobrú dostupnosť stredných škôl a internáty poskytujúce ubytovacie kapacity. Na neďalekej Ulici Jána Bottu zároveň sídli Stredná športová škola, dá sa predpokladať, že mnohí jej žiaci by infraštruktúru využívali.


"Cieľom zväzu je mať v každom kraji takúto akadémiu. V Trenčíne sme najďalej, začína sa tam už stavať. Veríme, že to bude prvý pilotný model. V Trnave je veľa škôl na malej ploche, v čom vidíme výhodu," poznamenal Miroslav Šatan.


Vláda vyčlenila na projekt 14 milión eur, ktoré sa rozdelia medzi sedem krajov. V Trnave sa počíta s minimálne päťmiliónovou investíciou. K dvom miliónom od štátu musí župa nájsť ďalšie tri. Ako Viskupič podotkol, do spolupráce chce vtiahnuť aj trnavskú radnicu.


"Môj sen je, aby sme do dvoch rokov dokázali poskytnúť lepšiu a kvalitnejšiu infraštruktúru pre športovanie," načrtol želaný horizont realizácie myšlienky Viskupič.


"Veríme, že tu raz vznikne veľmi kvalitný stredoškolský športový areál, ktorý bude pripravovať nielen hokejistov ale aj iných športovcov. Stredné školy, ktoré sú tu, im môžu ponúknuť dobré vzdelanie," dodal župan.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama