Trnavskí nohejbalisti v prvom súťažnom kole rozobrali Vinodol

ŠPORT - Ostatné športy | 15.6.2020, 11.25, prispievatelia

Novú sezónu v najvyššej súťaži začali Trnavčania víťazstvom 7:0 nad nebezpečným súperom.

Trnavskí nohejbalisti v prvom súťažnom kole rozobrali Vinodol

Momentka zo zápasu Slávia (v modrom) - Vinodol. Foto: Ján Dusko

Trnavskí nohejbalisti v nedeľu vstúpili do súťažného kolotoča. Po tohtoročných personálnych zmenách vo vedení Slovenskej nohejbalovej asociácie sa mužstvá zo západu opäť spojili so zvyškom Slovenska a prijali spoločné pravidlá hry.

Trnavčanom úvodný žreb nadelil najväčšieho favorita západnej časti súťaže - NK Vinodol. Slávisti však od začiatku nenechali nič na náhodu.

Podanie Radoslava Loskota v prvej trojici spôsobovalo súperovi z Vinodolu značné problémy a sťažilo vytvorenie útoku. Výborne ho doplnil Marek Kaľuha v poli a Jaroslav Ifka v útoku.

V nasledujúcich dvoch zápasoch dvojíc sa domáci rýchlo prispôsobili hre na skrátene ihrisko a ujali sa vedenia 3:0.

Novinkou pre celé západné Slovensko sú zápasy jednotlivcov. V prvom singli sezóny to s Trnavčanmi začalo zle, prvý set Dušan Ifka proti Levickému prehral, no v ďalších dvoch setoch svoju hru zlepšil a protihráča donútil k chybám, čím Trnave zabezpečil dva tabuľkové body.

Zápas trojíc na jeden dopad začal lepšie Vinodol, keď prvý set vyhral 12:10. Lenže domáce mužstvo zvrat v zápase nedopustilo a sústredenou hrou v poli a na nahrávke aj piaty čiastkový zápas dotiahlo do úspešného konca.

Stretnutia otočených dvojíc potvrdili dominanciu trnavského mužstva v tomto súboji a tak si domáci pripísali plné tri body za víťazstvo.

V ďalšom kole privíta Slávia 21. júna od 9:00 súpera z bratislavskej Vrakune.

Slávia Trnava - Vinodol 7:0
SLÁVIA: J. Ifka, D. Ifka, R. Loskot, M. Rácik, M. Kaľuha
VINODOL: M. Melišek, M. Melišek, A. Levický, Ľ. Kratochvíla, T. Ševčík, D. Kováčik