Spartak doma nestačil na Dunajskú Stredu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.6.2020, 22.12, Ján Král

Trnavskému Spartaku nevyšiel ani druhý zápas v nadstavbovej časti. V krajskom derby podľahol Dunajskej Strede 0:2.

Do hľadiska mohlo prísť pre koronavírusové opatrenia zo strany štátu iba 500 divákov, klubu pritom umožnili predať iba 285 lístkov. Foto: Ján Král

Už v druhej minúte Trnava podnikla rýchly brejk, Tešija ponúkol pozíciu gólového hrdinu Yaovi, zaskvel sa však brankár Dunajskej Stredy Jedlička.

Dobrý úvod Trnavy mohol o chvíľu podčiarknuť Sobczyk, na päťke sa otočil okolo obrancu, Jedlička však bol po jeho strele opäť mužom na svojom mieste.

Postupne prebral taktovku hry DAC, prvý náznak šance mal Blackman, Rusov ešte zasahovať nemusel.

Pri tutovke Divkoviča však už musel vyrážať a Kalmár následne pálil iba nad. Divkovič mal vzápätí ďalšiu veľkú príležitosť, tentoraz tesne minul cieľ.

V 24. minúte Tzandaris pokazil rozohrávku v nebezpečnom pásme, Balič okamžite vysunul Ramireza, ten si položil Rusova, zakončoval do odkrytej bránky, v poslednej chvíli však Tzandaris stihol napraviť svoju chybu a loptu spred čiary vykopol do bezpečia.

Andeli o sebe znova dali vedieť v 27. minúte, Cabral získal loptu, posunul ju na šestnástke nabiehajúcemu Gambošovi, jeho ranu z prvej Jedlička spacifikoval.

V 36. minúte prinútil Rusova k zákroku jedovkou spoza pokutového územia Divkovič.

V závere prvého dejstva zavaril Jedličkovi prudkou malou domov Davis, brankára Dunajskej Stredy dostal do úzkych dobiedzajúci Bamidele, napokon však pre hostí dopadla situácia dobre.

Druhý polčas začala lepšia Dunajská Streda, Blackman prihrávkou do šestnástky z pravej strany našiel Baliča, ten pálil z prvej a len tesne minul cieľ.

V 49. minúte sa pustil odvážne do pokutového územia Yao, pred bránkou hľadal Sobczyka, zadáci hostí však stihli nebezpečenstvo odvrátiť.

Strelami to potom skúšali Turňa a Tešija. Na opačnej strane to skúšal opäť Divkovič, Rusov bral loptu do koša. Poslednú výstrahu ešte poslal Blackman, ktorého bomba zazvonila na brvne.

V 66. minúte ale už Dunajská Streda skóroval. Trnavčania dopriali súperovi luxusný priestor v pokutovom území, vyťažil z toho Ramirez, ktorého tečovaná strela zapadla za chrbát Rusova do siete – 0:1.

Druhý gól pridala Dunajská Streda v 74. minúte. Ramirez v šestnástke opäť dostal dostatok času, spätnou prihrávkou našiel ďalšieho nedostatočne pokrytého hráča Baliča, ktorý umiestnil loptu k tyči – 0:2.

Rusov musel s odstupom minút ešte riešiť Kalmárovu tečovanú jedovku zo strednej vzdialenosti.

V závere to už bola jednoznačná záležitosť hostí, loptu podržali a doviedli duel do víťazného konca.

Fortuna liga – nadstavba – skupina o titul – 2. kolo:
Spartak Trnava – DAC Dunajská Streda 0:2 (0:0)
Góly: 66. Ramirez, 74. Balič
ŽK: Kalmár, Kružliak
Rozhodovali: Glova – Kováč, Ádám
Diváci: 285 (vypredaná povolená kapacita)
SPARTAK: Rusov – Turňa, Anthony, Moenza – Cabral (56. Vukojevič), Tešija, Tzandaris, Gamboš (81. Burian), Yao (71. M. Sekera) – Sobczyk, Bamidele. Tréner: Šarmír.
DAC: Jedlička – Blackman, Bednár, Kružliak, Davis – Schäfer (46. A. Fábry), M. Vida, Balič – Kalmár – Ramirez (90. Njie), Divkovič (77. Zuberu). Tréner: Storck.

Bernd Storck (tréner Dunajskej Stredy): „Som veľmi šťastný a gratulujem môjmu tímu k bodom. Musím vyzdvihnúť aj ďalšiu vec, že sme sa kvalifikovali do Európskej ligy, čo bol náš cieľ, aby sme mali istotu európskej súťaže. V prvom polčase sme mali trochu šťastia. Trnava mala dobrú šancu, podržal nás brankár Jedlička. Postupne to bolo čoraz lepšie, prišli aj príležitosti. V druhom dejstve sme hrali podľa mojich predstáv. V každom zápase sa zlepšujeme, z pohľadu organizácie, súbojov jeden na jedného. Zaslúžili sme si zvíťaziť, dominovali sme. Máme teraz dva dni na regeneráciu, aby sme zvládli pohár a dostali sa do finále pohára.“

Maroš Šarmír (tréner Spartaka): „Bohužiaľ, musím skonštatovať, že sme si opäť zápas prehrali v prvom polčase, kde sme mali tri vyložené šance. Žiaľ, finálnu fázu máme žalostnú. Ak by sme z jednej z nich skórovali, mohol duel vyzerať inak. S organizáciou hry, rýchlym prechodom do útoku a príležitosťami v prvej štyridsaťpäťminútovke môžem byť spokojný. V druhom polčase prišiel zlom po inkasovanom góle, videl som na hráčoch, ako hlavy išli dole. S frustrovaným výkonom ako predviedli posledných 20 minút sa hráči nemôžu v Spartaku Trnava prezentovať. Máme svoje problémy, treba sa k nim postaviť chlapsky. Defenzívu skladáme, z čoho je k dispozícii. Máme dvoch defenzívnych hráčov, aj to sa ešte teraz zranili Cabral a Yao. V ďalšom dueli budeme mať obrovské problémy vyskladať defenzívne rady. V lete musíme pracovať na výraznom posilnení kádra.“