Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Pondelok 6. 7., meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.Význam mien.

Vo Zvončíne vytvorili nové futbalové ihrisko, exspartakovec Godál si zahral s mládežníkmi

Vydané 29.6.2020 o 18.13, autor Ján Král

Vo Zvončíne ukazujú, ako by mal fungovať amatérsky futbal. Po minuloročných investíciách do sociálnej budovy klub tento rok cez koronavírusom vynútenú jarnú futbalovú prestávku vybudoval v areáli nové tréningové ihrisko s umelými závlahami.

Vo Zvončíne vytvorili nové futbalové ihrisko, exspartakovec Godál si zahral s mládežníkmi

Boris Godál si pri návšteve Zvončína zahral futbal aj s malými prípravkármi. Foto: Ján Král


reklama


Oplotená plocha s rozmermi 75 x 55 metrov sa už zelená, minulý týždeň ju prvýkrát kosili. Umožní hráčom tréningový proces aj za nepriaznivého počasia. Vďaka umelému osvetleniu, ktoré tu ešte plánujú spraviť, sa budú môcť pripravovať aj po západe slnka.


Obec Zvončín na investíciu poskytla pozemok a tritisíc eur. Desať tisíc eur sa podarilo získať zo Slovenského futbalového zväzu, viac ako štyritisíc zabezpečil majiteľ klubu Pavol Holovič.


Nová plocha nebude slúžiť iba A-mužstvu, účastníkovi piatej ligy západ, ale hlavne mládežníkom z klubovej akadémie.

 

Nová tréningová plocha vo Zvončíne.


Vo Zvončíne, kde už vyše roka úspešne funguje Futbalová akadémia Borisa Godála, momentálne trénuje približne 110 detí. Projekt vznikol, keď spojili sily mládežnícke tímy Zvončína a Košolnej, postupne začal oslovovať aj chlapcov z Trnavy a okolia.


Do novej sezóny klub prihlási až šesť družstiev - starší dorast, starší a mladší žiaci budú hrať v oblastných súťažiach, tri prípravky (U9, U10 a U11) si premiérovo vyskúšajú krajskú ligu a budú si merať sily aj so súpermi z miest.


V piatok sa všetci mládežníci zišli na spoločnom tréningu, zavítal medzi nich totiž práve Boris Godál. Bývalý hráč Spartaka prepožičal svoje meno akadémii tesne pred prestupom do cyperského AEL Limassol, doma bol odvtedy prvýkrát.

 

A premiérovo videl, aj aká parádna mládežnícka základňa vyrástla vo Zvončíne.

 

Žiaci Zvončína a Košolnej si futbal s Borisom Godálom užívali.

 


"Borisove meno je na Slovensku pojmom. Odkedy som oznámil v klube, že príde medzi nás pozrieť, deti sa ma stále vypytovali na tréningu, či im aj podpíše loptu, dres a kedy už príde. Tešili sa hlavne, že si s nimi zahrá futbal," povedal v mene akadémie jej spoluzakladateľ Patrik Macho.


Godál si s hráčmi z každej kategórie zahral improvizované zápasy, rozdal obrovské množstvo podpisov, s každým záujemcom sa odfotil, venoval klubu dres cyperského tímu s jeho menom a napokon ešte aj pomáhal odnášať bránky z ihriska.

 

Popritom všetkom si našiel čas aj na rozhovor pre náš web.

 

 

Zápasy s deťmi vyzerali nevinne, ale napokon to vyzerá tak, že ste sa aj zapotili...
- Ono je to nebezpečné hrať proti takto malým deťom, idú ako gule, nemajú filter a brzdu. Treba si skôr dávať pozor, aby som na nich nestúpil. Bola to však zábava, užil som si to a dúfam, že si to čoskoro zopakujem.

 

Dievčatko z prípravky strelilo gól a následne sa ocitlo v oslavnom náručí bývalého kapitána majstrovského Spartaka.

 

Aký dojem na vás zanechala mládežnícka akadémia, ktorej ste prepožičali svoje meno?
- Konečne som mal možnosť vidieť to naživo, doposiaľ som s Patrikom Machom komunikoval telefonicky alebo online. Nie nadarmo sa hovorí: Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Milo ma prekvapilo, koľko družstiev tu funguje a ako to napreduje. Na ihrisku bolo viac ako sto detí. Veľmi ma teší, že sa zapojili do tohto projektu a oceňujem aj to, že ich vedú kvalifikovaní tréneri. Má to hlavu aj pätu. Verím, že budú ďalej napredovať a pridá sa ešte viac detí.

 

K širokej členskej základni určite prispel aj vklad vášho mena do názvu klubu. Cítite určitým spôsobom hrdosť, že to najmenších oslovilo?
- Skôr patrí vďaka ľuďom, ktorí do toho dávajú nemalé peniaze a hlavne svoj čas. Bez nich by fungovanie takéhoto projektu nebolo možné. Ja som prispel len svojím menom. Možno to prilákalo nejaké deti, ktoré ma poznajú zo Spartaka, zásluhy však patria iným, nie mne. Môžem byť len hrdý, že si vybrali práve mňa a spojili ma s touto akadémiou. Som hrdý, že môžem byť súčasťou takéhoto projektu.

 

Burcovačka pred zápasom.

 

Na Slovensko ste prišli na necelé dva týždne. Aký je váš ďalší program?
- Pripadá mi to, akoby som ešte len včera pricestoval. Nebol som rok doma, chcel som vidieť kamarátov, rodinu, psa. Mal som veľa vybavovačiek a papierovačiek. Trinásť dní bolo na to všetko veľmi málo. S niektorými kamarátmi sa mi nepodarilo ani stretnúť, čas ubehol ako lusknutím prsta.

 

Na Cypre ste v pondelok odštartovali letnú prípravu na nový ročník. Ten predošlý predčasne ukončila koronakríza. Čo vás čaká najbližšie?
- Ligu zrušili, paradoxne, keď vláda dala futbalu zelenú. Futbalová federácia to však na veľké prekvapenie zatrhla. Zostali sme zavretí doma, trénovali sme v udržiavacom režime. Na Cypre nám v pondelok štartuje letná príprave, máme ísť na sústredenie do hôr v rámci krajiny. Uvidíme, ako to vypáli. Minulý rok sme boli celý júl a časť augusta v Bulharsku, kde bolo príjemne, približne 22 stupňov. Lenže na Cypre bude teraz 35 až 40 stupňov. Bude to náročné... Liga nám začína 22. - 23. júla.

 

Maskotom Futbalovej akadémie Borisa Godála je postavička Gody.

 

Aká je na Cypre situácia s koronavírusom?
- Už je to tam voľné, prijímajú turistov. Z niektorých krajín sa dá pricestovať bez testu, napr. zo Slovenska, Rakúska a ďalších 15 krajín. Potom sú štáty, pri ktorých sa vyžaduje testovanie prichádzajúcich ľudí. Cyprus sa po obmedzeniach postupne rozbieha. Hneď po prvých prípadoch stopli lety, námornú dopravu, nedalo sa tam v  podstate dostať. V krajine vládol prísny režim. Dva a pol mesiaca sme boli zatvorení na byte, mali sme obmedzený pohyb a zákaz vychádzania večer. Asi to ale pomohlo, prípadov na ostrove bolo málo. Uvidíme, čo spraví teraz otvorenie letísk a prílev turistov.

 

Akú máte momentálne pozíciu v kádri AEL Limassol?
- S klubom mám ešte ročnú zmluvu. Viem, že cez koronakrízu predlžovali spoluhráči zmluvy za nižších platových podmienok. Platilo to skôr pre domácich hráčov, počul som ale nejaké fámy, že by chceli rokovať aj so mnou týmto smerom. Uvidíme, stať sa môže hocičo. Mám platnú zmluvu, podľa toho sa budem správať. Vo futbale človek nevie, raz ste tam a zajtra môžete byť inde. Som profesionál, budem si plniť kontrakt a uvidíme, čo to prinesie.

 

Na znak vďaka venoval domáci klub Borisovi Godálovi a jeho otcovi Emilovi pamätné dresy. Vľavo šéf akadémie Patrik Macho, vpravo tréner Matej Meško.

 

Ozvali sa vám nejaké kluby s ponukou na transfer?
- Nie, ako hovorím, mám ešte ročnú zmluvu s AEL Limassol a tým pádom som s nikým ani na túto tému nekomunikoval.

 

Sledujete na diaľku dianie v trnavskom Spartaku?
- Sledujem. Z chalanov, ktorí momentálne hrajú za tím, poznám už len Doba Rusova a brankárov. Odišiel už aj Erik Grendel, to bol posledný mohykán, s ktorým som ešte hral v A-tíme. Spartak je v nejakom procese, možno akejsi obnovy mužstva. Klubu nepomohla koronakríza, ktorá zasiahla aj majiteľov. Museli veci riešiť za pochodu. Keď budú potrebovať pomoc, nech sa mi ozvú.

 

Spoločná fotografia hráčov akadémie, trénerov, činovníkov klubu a Borisa Godála.

 

Takže ešte by sme vás raz mohli vidieť v trnavskom drese?
- Vo futbale platí: Nikdy nehovor nikdy. Bývam v Trnave, bolo by to takto nejako asi ideálne. Ale hovorím, človek si nemôže byť ničím istý, obzvlášť teraz, keď už tam takmer nikoho nepoznám. Pre mňa by to bol kvázi nový klub. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

 

Zapojili ste sa aj do akcie, keď si fanúšikovia Spartaka kupovali virtuálne vstupenky, aby v čase epidémie pomohli finančne klubu. Tiež ste si zakúpili väčší počet. Čo hovoríte na túto myšlienku?
- Myšlienka bola výborná, ľudia sa spojili a aj v náročnom čase posielali peniaze na účet klubu. Priznám sa úprimne, že som čakal vypredaný štadión, keď sa oznámilo, že sa ide niečo podobné robiť. Ale pán Boh zaplať za každé euro, ktoré pomohlo klubu a udržalo ho v nejakom režime. Uvidíme, čo prinesie nová sezóna a ako sa podarí dokončiť záverečnú turbulentnú časť.

 

Na záver nemohla chýbať autogramiáda. Podpisy rozdával na šály, dresy, lopty i kopačky.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

To je paráda! Šikovný Smoleničan oživil cestu k Smolenickému zámku

To je paráda! Šikovný Smoleničan oživil cestu k Smolenickému zámku

Zo stromov, ktoré rástli pri ceste celé desaťročia, zostali len pne. Peter Volner z nich motorovou pílou vytvoril... celý článok

Tzandarisovi končí zmluva so Spartakom, gólové štastie mu priniesla Katerina

Tzandarisovi končí zmluva so Spartakom, gólové štastie mu priniesla Katerina

Za všetkým hľadaj ženu? Theofanis Tzandaris strelil proti Ružomberku svoj prvý gól v drese Spartaka. Mal z neho... celý článok

V Slovenskej Novej Vsi niekto chalupárovi úmyselne zlikvidoval stromy

V Slovenskej Novej Vsi niekto chalupárovi úmyselne zlikvidoval stromy

Rozmáha sa nejaká čudná móda, len nedávno polícia riešila podobnú situáciu na Záhorí v okrese Senica. celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Kultúrne inštitúcie sú v Trnave zdaňované rovnako, ako obchodné reťazce alebo výrobné podniky. Napríklad... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama