Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Veľký krok hádzanára Péchyho: Z Hlohovca prestúpil do Nemecka

ŠPORT - Hádzaná | 4.7.2020, 09.46, Ján Král

V novom klube rodáka z Trnavy v minulosti pôsobil aj Miroslav Volentics.

Veľký krok hádzanára Péchyho: Z Hlohovca prestúpil do Nemecka

Lukáš Péchy. Foto: Ján Král

reklama

 

Hádzanár Lukáš Péchy (23) prestupuje zo Sporty Hlohovec do Nemecka. Rodák z Trnavy bude obliekať dres účastníka druhej bundesligy TuS Ferndorf. S klubom, ktorý v minulej sezóne skončil na deviatom mieste, podpísal dvojročný kontrakt.


Péchy má za sebou vynikajúcu sezónu. V extralige, ktorú v polovici nadstavby pre koronavírus predčasne ukončili, strelil za Hlohovec 147 gólov a viedol tabuľku strelcov.


Dostal sa do mužskej reprezentácie, nominovali ho aj do ankety Slovenského zväzu hádzanej, kde sa dostal do top Sedmičky roka 2019.

reklama


Okrem  Ferndorfu, kde v minulosti pôsobil aj bývalý slovenský reprezentant Miroslav Volentics, mal o Péchyho údajne záujem aj maďarský Eger. Kroky Trnavčana však smerovali do krajiny, kde patrí hádzaná medzi popredné športy.


„Som veľmi rád, že to takto dopadlo. Verím, že je to pre mňa dobrý krok a odrazový mostík do budúcnosti, ale zatiaľ nechcem predbiehať. Druhá najvyššia nemecká súťaž je totiž kvalitná liga. Sám som zvedavý, aké to bude. Hrával som iba v našej extralige, nemám skúsenosti z takých náročných ligových duelov. Veľmi sa na to teším, je to pre mňa veľká výzva,“ povedal Péchy na margo svojho prestupu pre oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej.


Péchy začínal s hádzanou v Trnave, do Hlohovca prešiel už v mládežníckom veku. Popritom hrával aj futbal, v mládežníckych kategóriach za Lokomotívu Trnava, neskôr za Modranku.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama