Spartak vyradil v play-off Trenčín, postúpil do piatkového finále o Európsku ligu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.7.2020, 21.32, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka živia sen o účasti v pohárovej Európe, v utorkovom semifinále play-off o Európsku ligu zdolali Trenčín 3:0 a kvalifikovali sa do piatkového finále

Spartak vyradil v play-off Trenčín, postúpil do piatkového finále o Európsku ligu

Radosť Dijana Vukojeviča z gólu v sieti Trenčína. Foto: trnavskyhlas.sk

Spartak nastúpil v tradičnom rozostavení 3-5-2, pri bránení sa menila formácia na 5-2-3, keď Gamboš zo stredovej formácie atakoval ľavú stranu trenčianskej zostavy.

Andeli stavili na taktiku opierajúcu sa o pevnú defenzívu, zamerali sa na vykrývanie priestorov na vlastnej polovici a rýchle protiútoky.

V tretej minúte im jeden takmer vyšiel, Vukovejič zachytil na vlastnej polovici loptu, potiahol ju sám až do palebnej pozície a prvýkrát natiahol brankára Šemrinca.

Na opačnej strane strane preveril Roguljič pozornosť Rusova, ktorý sa vrátil po zranení medzi tri žrde.

V 22. minúte podnikli červeno-čierni kontru, po výmene lopty sa k zakončeniu dostal Gamboš, Šemrinec jeho strelu vyrazil na roh.
Trenčín kontroval krídelným únikom Bukariho, na prvej tyči hlavičkoval po jeho centri nepresne Čatakovič.

Rusovi neskôr narobila prácu Bukariho strela, ešte viac Roguljičova rana, po van Kesselovej šanci zvonila žrď.

V 29. minúte mal Trenčín tutovku, Bukari našiel v šestnástke Čatakoviča, no kanonier Trenčína z vyloženej príležitosti tesne minul cieľ.

Po jednej z kontier Trnavy sa k voleju odhodlal Yao, Šemrinec jeho jedovku vyrazil a Gamboš si už loptu nedokázal spacifikovať k dorážke.

V 40. minúte sa odrazená lopta po rohu dostala na hranici pokutového územia k Benovičovi, ktorý z prvej mieril nepresne.

Už o minútu však vládla na trnavskom štadióne gólová radosť, keď andelom vyšla rýchla akcia, Cabral poslal časovanú prihrávku za obranu na Vukojeviča a ten rutinérsky povedľa Šemrinca otvoril skóre.

V druhom polčase ako prvý pohrozil Yao, jeho rana letela nad brvno. V 54. minúte zahral Yao rohový kop na hlavu Anthonyho, no stopér Trnavy z blízka neudal lopte správny cieľ.

Trenčín mohol vyrovnať v 71. minúte, po van Kesselovej spätnej prihrávke mal gól na nohe striedajúci Zubairu, v koncovke ale zlyhal a poslal loptu nad bránku.

V 83. minúte sa zrodil druhý gólový moment. Gambošovu strelu zo šestnástky obrana Trenčína zblokovala iba k nekrytému Cabralovi a ten prekonal Šemrinca druhýkrát - 2:0.

V 87. minúte udal postupovú istotu Trnave striedajúci Sobczyk, ktorý zúžitkoval prihrávku Tešiju do pokutového územia a zvýšil na 3:0.

V druhom semifinálovom dueli play-off o Európsku ligu zdolal Ružomberok Michalovce 1:0. V piatkovom finále (17. júla o 18:00) sa tak stretnú na Štadióne Antona Malatinského Trnavčania s Liptákmi.

Fortuna liga - play-off o Európsku ligu - semifinále:
Spartak Trnava - AS Trenčín 3:0 (1:0)

Góly: 41. Vukojevič, 83. Cabral, 87. Sobczyk
ŽK: Sobczyk - Bukari, Roguljič
Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor
Diváci: 2737
SPARTAK: Rusov - Turňa, Anthony, Moenza - Cabral, Gamboš, Tzandaris, Benovič (89. Horvát), Yao - Vukojevič (66. Sobczyk), Bamidele (69. Tešija). Tréner: Šarmír.
TRENČÍN: Šemrinec - Šulek, Križan, Kapuadi, Ligeon - El Mahdioui - Bukari, Roguljič, Kadák (64. Zubairu), van Kessell (72. Ghali) - Čatakovič (84. Depetris). Tréner: Ančic.

Juraj Ančič (tréner Trenčína): "Do zápasu sme vstúpili aktívne, dobre sme pressovali, boli sme na súperovej polovici, mali sme šance, no nepremenili sme ich. Postupom času sme hru spomalili a nedostatočne rýchlo presúvali, súper sa stačil dotláčať. Neboli sme takí nebezpeční a preto sme aj prehrali."

Marián Šarmír (tréner Spartaka): "Po ťažkom zápase na Slovane, kde to stálo chlapcov enormne veľa síl, sme museli všetko prispôsobiť taktike Trenčína, ktorý má veľké individuality a je silný na lopte, preto sme taktiku trochu pozmenili. Vychádzali sme v strednej zóne do agresívneho bloku, kde sme chceli vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa nám aj miestami darilo. Niektorá finálna fáza nebola dotiahnutá do konca, za tímovú hru a obetavosť chlapcov musím pochváliť, išli na dno svojich síl, ukázali trnavské srdiečko, bojovali sme až do konca a za bojovnosť si postup zaslúžime, aj keď Trenčín podal veľmi dobrý výkon a je to kvalitné mužstvo, ktoré určite nepatrí do spodnej časti tabuľky."