Nedeľa 25. 10., meniny má Aurel, zajtra Demeter.Význam mien.

Trnavskí plavci zakončili sezónu vo Viedni, Vadovičovej chýbala k rekordu stotina sekundy

Vydané 20.7.2020 o 16.50, prispievatelia

Vynikajúce výkony dosiahli uplynulý víkend štyria plavci STU Trnava v reprezentačnom výbere juniorov Slovenska vo Viedni na trojstretnutí juniorov Rakúska, Česka a Slovenska.

Trnavskí plavci zakončili sezónu vo Viedni, Vadovičovej chýbala k rekordu stotina sekundy

Zľava Nina Vadovičová, František Jablčník a Bronislava Janáčová, pod nimi Tereza Ožvaldová. Foto: archív klubu

Napriek obmedzenému jednofázovému tréningu na mestskej krytej plavárni Zátvor, trnavskí plavci zabojovali a výborne reprezentovali naše mesto.

Každý zo štvorlístka reprezentantov Slovenska z Trnavy si zaplával osobný rekord a dokonca získali spolu deväť medailových umiestnení!

V kategórii mladších junioriek Tereza Ožvaldová (SŠŠ J. Herdu), zvíťazila v disciplíne 50 metrov znak a na 100 metrov znak skončila druhá.

Byt na Vodárni

V kategórii starších junioriek sa o ďalšie tri medaily postarala Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu), ktorá v disciplínach na 50, 100 a 200 metrov prsia kvalitnými výkonmi obsadila dvakrát druhé a raz tretie miesto.

V disciplíne 50 metrov prsia zlepšila osobné maximum vynikajúcim časom 32,76 s zaostala za juniorským rekordom SR iba o jedinú stotinu sekundy!

V rovnakej kategórii si Bronislava Janáčová (SŠŠ J. Herdu) zaplávala osobný rekord v disciplíne 50 metrov prsia a skončila na piatom mieste.

Medzi staršími juniormi výborne plával František Jablčník, ktorý si vybojoval štyri medailové umiestnenia.

V disciplínach 200 metrov voľný spôsob, 200 a 400 metrov polohové preteky a 50 metrov motýlik obsadil dvakrát druhé a dvakrát tretie miesto, pridal dva osobné rekordy a stal sa tak jedným z najúspešnejších slovenských juniorov týchto pretekov.

Pre plavcov STU Trnava sa týmito pretekmi sezóna 2019/2020, ktorá bola v dôsledku pandémie koronavírusu výrazne poznačená obmedzeným tréningom a množstvom zrušených alebo preložených súťaží, skončila.