Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Štvrtok 1. 10., meniny má Arnold, zajtra Levoslav.Význam mien.

Tipy na organizáciu rozlúčky so slobodou pre nevestu

Vydané 24.7.2020 o 17.00, reklamný článok

Rozlúčka so slobodou by mala byť pre nevestu príjemným dňom stráveným s jej najbližšími priateľkami, kde si užije predsvadobnú atmosféru. Súčasťou tohto dňa je aj dôsledná príprava a organizácia, tak aby mala budúca nevesta za sebou ďalší nezabudnuteľný deň.

Tipy na organizáciu rozlúčky so slobodou pre nevestu

 

Tradícia rozlúčky so slobodou siaha až do 16. storočia, v Holandsku tak rodina, príbuzní a blízki priatelia dali veno nevestám z chudobnejších rodín.

 

Anglický názov rozlúčky so slobodou je „bridal shower“ - („spŕška pre nevestu“), ktorý má pôvod vo viktoriánskom Anglicku. Malé darčeky boli uložené v otvorenom parazóle a ich obsah bol potom opatrne vysypaný na nevestu.

 

V súčasnosti sa rozlúčky so slobodou organizujú väčšinou pár týždňov pred svadbou. Populárnou aktivitou je tzv. „pub crawl,“ kedy nevesta spolu s kamarátkami chodí do rôznych barov a ich cesta je ukončená na diskotéke alebo v karaoke bare.

 

Avšak, moderná rozlúčka nemusí byť limitovaná len na diskotéky, ale môže byť organizovaná aj v pokojnejšom duchu.

 

Pre dámy, ktoré majú záujem o komfortnejšiu rozlúčku v kruhu priateliek a prípadne blízkych príbuzných, máme viacero tipov na príjemné spoločenské udalosti, kde sa účastníčky môžu zabaviť a stráviť nezabudnuteľný deň alebo večer.

 

Dôležité je rozlúčku so slobodou dobre zorganizovať a zabezpečiť zaujímavý program.

 

 

Plán

Tradíciou je, že nevesta by si nemala plánovať vlastnú rozlúčku so slobodou, tejto úlohy by sa mala zhostiť jej najlepšia kamarátka alebo kamarátka s povestne dobrými organizačnými schopnosťami.

 

Nevesta by mala len poskytnúť zoznam hostí, ktorých by si želala na tejto udalosti. Organizátorka by mala byť jedna, avšak ostatné účastníčky by jej mali pomáhať s čiastkovými úlohami.

 

 

Rozpočet

Dôležitou súčasťou plánovania sú aj financie, na začiatok je potrebné aspoň zhruba odhadnúť predpokladaný rozpočet a rozrátať ho na všetky účastníčky.

 

Všetky účastníčky by mali byť informované s približnou sumou a súhlasiť s ňou.

 

V prípade organizácie rozlúčky so slobodou doma alebo v parku budete potrebovať rozpočet len na výzdobu, nápoje, občerstvenie a samozrejme darček pre nevestu. Pri väčšom počte ľudí býva táto suma naozaj zanedbateľná.


 

 

Darčeky

K tejto udalosti patria aj darčeky, ktoré by mali mať pre nevestu spomienkovú hodnotu. Darčeky môžete zvoliť tak isto podľa rozpočtu a vašich finančných možností.

 

Nenáročným, no zato veľmi milým nápadom, je výroba spomienkového albumu.

 

Na tento darček Vám stačí kúpiť album s papierovými listami alebo zošit s pevnou väzbou, ktorý môžete vyzdobiť, napísať osobné venovanie a každá účastníčka doň môže nalepiť aj spoločné fotky s nevestou.

 

Hodnotnejší darček, ktorý zostane neveste navždy môže byť pekný šperk, ktorý môžete doplniť aj o venovanie. Pekným darčekom sú jemné náušnice, náramok alebo náhrdelník.

 

Kamarátky nevesty ju poznajú dostatočne dobre na to, aby vedeli vybrať farbu kovu, štýl a vhodný dizajn.

 

 

Pozvánky

Logickým pravidlom je, že každý kto bude na rozlúčke so slobodou by mal byť aj svadobným hosťom.

 

Pozvánky je možné jednoducho pripraviť napríklad v bezplatnej verzii online programu Canva, kde je mnoho predvyplnených pozvánok, ktoré si len prispôsobíte na danú udalosť.

 

Finálnu verziu stačí len vytlačiť v papiernictve na papier väčšej gramáže alebo len rozoslať elektronicky. Nezabudnite vytlačiť aj jeden kus navyše, ktorý si môže nevesta odložiť, ako spomienku.

 

 

Miesto

Výber miesta bude jasnejší aj v závislosti od počtu hostí. Ak máte vyšší rozpočet, môžete si prenajať pekný priestor, časť reštaurácie alebo súkromné wellness.

 

Avšak, dokonalá rozlúčka môže byť bezproblémovo zorganizovaná doma alebo v parku.

 

Výhodou domáceho prostredia je, že máte viac času na výzdobu, prípadne počas akcie môžete hocičo doplniť aj z vlastných zásob, napr. limonády a tak isto zaručuje uvoľnenejšiu atmosféru.


 

 

Téma

Téma je dôležitá najmä kvôli príprave výzdoby, môžete sa rozhodnúť len na použití dvoch farbách a všetko ladiť do podobného odtieňa.

 

Staroružové papierové slamky, taniere s ružovo-zlatým lemom a prípadne korunka alebo šerpa pre budúcu nevestu.

 

Môžete si vybrať aj konkrétnejšiu tému, napr. vintage, 20-te roky, námornícky štýl, oldies, záhradná párty, rustikálny štýl, Paríž, alebo dokonca elegantná pyžamová párty.

 

Zvoliť tému môžete aj na základe občerstvenia, napríklad mexická alebo španielska kuchyňa sa pekne kombinuje s pestrofarebnou výzdobou a každá účastníčka môže dostať sombrero alebo farebnú šatku.

 

Veľmi populárna je aj „zero waste“ výzdoba, kde nebudú použité zbytočné plasty, jedlá budú z lokálnych zdrojov, výzdoba z recyklovateľných materiálov a pozvánky budú len v elektronickej podobe.

 

Udržateľnú výzdobu a prípravu však môžete aplikovať na akúkoľvek zvolenú tému a zodpovedne tak pristupovať k životnému prostrediu.

 

 

Program

Nemusíte pripravovať presný program, ale radšej dajte prístup voľnej zábave.

 

Ak sa však všetky účastníčky navzájom nepoznajú, na uvoľnenie atmosféry môžete využiť rôzne zábavné aktivity na rozlúčku so slobodou na stiahnutie. Stačí si teda vytlačiť tieto hry a o program máte postarané.

 

Zábavnou hrou sú aktivity, ako „Čo skrýva tvoja kabelka a telefón?“, kde je zoznam rôznych vecí s odlišnou pravdepodobnosťou výskytu v dámskej kabelke a telefóne. Dámy si zarátavajú body z rôznych kategórií, ak sa daná vec u nich nachádza.

 


 


Ďalšou klasikou je „Ako dobre poznáš nevestu?“, ktorá zahŕňa rôzne otázky o neveste a o budúcom ženíchovi.

 

Aktivita „Kto to povedal?“ obsahuje výroky nevesty a ženícha a úlohou je uhádnuť, kto vyslovil ktorý.

 

 

Okrem zábavných hier môžete pripraviť aj malú ochutnávku koláčikov, slaných jednohubiek alebo degustáciu vín, kokteilov, či limonád.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Trnavský Spartak pocestuje v slovenskom pohári na Liptov

Trnavský Spartak pocestuje v slovenskom pohári na Liptov

Andelov čaká súboj s účastníkom druhej ligy. celý článok

Rúška aj vonku, limit počtu zákazníkov v obchodoch, obmedzenia v športe aj kultúre

Rúška aj vonku, limit počtu zákazníkov v obchodoch, obmedzenia v športe aj kultúre

Slovensko sprísňuje opatrenia, ktoré majú pomôcť zastaviť šírenie ochorenia COVID-19. celý článok

Dunajská Streda si poradila s Piešťanmi, jeden z gólov dal aj Trnavčan Nebyla

Dunajská Streda si poradila s Piešťanmi, jeden z gólov dal aj Trnavčan Nebyla

Futbalové predpoklady sa potvrdili, Piešťany napriek snaživému výkonu nemali na aktuálne prvé mužstvo najvyššej... celý článok


reklama

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Benio Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Pohárové stretnutie sa odložilo ešte z augusta pre účasť Dunajskej Stredy v Európskej lige. Kto sa nedostane... pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama