Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Ešteže nás Pači neposlal na pľúcnu ventiláciu

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 13.8.2020, 17.46, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec a aktuálne už aj tréner žiakov Futbalovej mládeže Borisa Godála Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Ešteže nás Pači neposlal na pľúcnu ventiláciu

Erik Pačinda. Foto: Spartak Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o fortunaligovom zápase Spartaka Trnava s Ružomberkom (3:1).

 

Milí priatelia,

také rošambó, jak sa odehrálo tento rok, tu už hodne dlho nebolo. A to všetko len preto, že v Číne zedli po(na)kazeného Batmana.

ŠUPA technika
reklama

 

Situáciu máme pod kontrolu, nič sa nedeje, teda trochu sa aj deje, máme to stále pod kontrolu, deje sa to stále, sme pripravení, je toho trochu viac, ako sme počítali, ale stále sme pripravení, už to tak celkom pod kontrolu nemáme, ale sme pripravení, nemáme to už pod kontrolu, ale stále sme, čo? Že neni sme?

 

Pštros v prdeli, po bazénu díra, štátne hmotné rezervy pretavené do zlata, v skladoch iba hladné potkany, čo by ani čínsky fajnšmekri nedali do huby, prívesné vozíky naplnené ryžou a hajzlákom, súťaže šikovných rúk v šití rúšok, rady jak za komančov, lockdowny, startupy, shutupy, statusy a zrušené fotbale.

 

Aleže, čo nám slúži ku cti, že takto na komplet sa vypol celý svet. Tí istí, čo na začiatku to mali pod kontrolu, sa tvária, že to majú pod kontrolu znova, my sa tvárime, že im to veríme.

 

Tak ale vrácili nám spátek ten fotbálek, aj do vedlajšého okresu, alebo krajiny môžeme prejst, tak to celkom vyzerá skoro ako normál.

 

Šalamúnske riešenie dohratia ligy sa najprv stretlo s razantným odmietaním, potom sme bojovali o pohárovú Evropu, ale popísať systém, že ako sme sa k tomu dopracovali po mne nemôže nikto chcet.

 

Potom sme sa tam aj nedostali, súťaž skončila, aby hned začala príprava na dalšú. Ešte počas nútenej pauzy to vyzeralo, že vyschol pramen financií, viac ako pár hráčov aj tréner si balilo svoje fidlátka a vyzeralo to, že ponúknut svoje služby Spartaku dojdeme aj my s Jeďom, a nový mančaft sa vystavá okolo Šišolinha.

 

Ale jak už hovoril Gusto Husák: "Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické.“

 

Zdravé jadro okolo kapitána Doba zostalo (foneticky skoro ako kapitán Dabač), postupne sa na súpisku dopisovali mená juniorských reprezentantov, k nim prestupové bombe ako Bukata, Pačinda, aby najväčšie haló vyvolal návrat loptového ekvilibristu Jannyho Vlaska a srdcového dolníka Mikiho.

 

Pri úplne mega najvác bombe sme stále v treťom dejstve divadelnej hry Čakanie na Škrtela.

 

Aj tak však pohlad na súpisku nám dával pocit, že tu máme tím schopný zabojuvat o popredné priečky, namaškrtil nás aj výsledok z dalekého východu Mihajlovéc, tak sme boli zvedafko aj na domácu premiéru.

 

Ruža začala kombinačne, ale zväčša na vlastnej polovici, vysokým napádaním im prihrávku znepríjemnoval agilný Miky, ktorého tréner opäť vytiahol do ofenzívy.

 

Inak podla mna ten chalan pol kila pribral. Pri tej výške je to vidiet.

 

Spolu s ním znepríjemnoval hosťom rozohrávku aj Pači. A to sa žiadnej obrane nepáči.

 

Rýchly gól sme vyťažili takmer z ničoho, v závare v šestnástke Jany umne podstrčil nohu pod dlhú loptu, obranca hostí mu to spapal jak mladý kaper návnadu. Nariadenú penaltu menovaný chladnokrvne premenil - 1:0.

 

Hra sa presunula do stredu pola, hráči oboch tímov brankárov ohrozovali len sporadicky, na našej strane si s nepríjemnými strelami poradil Dobo, na druhej Miky českou uličkou poslal do zakončenia Yaoaoa, Yaa, Yaoa, Yaoaua, sakra toto skloňovanie to je rébus.

 

Jeho presne mierenú strelu z uhla však Macík kryl.

 

V druhom polčase najprv pohrozili hostia, po našom zaváhaní obrany hosťujúci útočník mieril loptou do Irishu.

 

Na opačnej strane predviedol svoju druhú najsilnejšiu stránku Erik Pačinda, ked typickou delovkou vyprášil Macíkove rukavice.

 

Jeho prvá najsilnejšia stránka je pohľad a výzor. Legenda hovorí, že ešte v Dunajskej pomáhal družstevníkom strážit úrodu. Vybehol na rolu a vtáci donésli zboží aj z predchádzajúceho roku.

 

Klud do hláv a na kopačky priniesol Gričov gól po štandardke, štandardne Vlaskom zahratej a hlavičkovom priťuknutí Tummu.

 

Zaslúžený gól hráča, ktorého mnohí pasovali za hrdinu stretnutia. To je však už vecou pohľadu, jedni preferovali Anthonyho, ktorý riadil s prehľadom celú obranu a pritom takmer pedagogicky vplýval na mladších spoluhráčov, ďalší zas obe krídla, Cabralov talent a cit, alebo skvelé odoberanie lopty a následné kontry Yaoa (hádam som sa trafil do správneho pádu). 2:0.

 

Dvojgólové vedenie nám sadlo, v určitých momentoch divákov sériou vtipných narážačiek bavilo ofenzívne trio Vlasko, Pačinda, Mikovič.

 

Malý Miki mohol aj zvýšiť na 3:0, z hranice 11 m však mieril len do rúk hosťujúceho gólmana, následnú dorážku poslal pre zmenu do Balakova Cabral. Trochu to zcabral.Ale len trochu, chalan futbalovo rastie jak percentá Matelkovi mesiac pred volbami.

 

Pravdou však je, že hostia museli vsadiť na ofenzívu a tým pádom sme boli opticky pod tlakom. Z toho rezultoval aj prísne nariadený pokutový kop a tu už sme si zvykli, že tie Dobo zvláda.

 

Penaltu síce nezvládol, v závere to však odčinil. Záverečné minúty sme sa dostali pod obrovský tlak. Štyri minúty pred koncom duelu najprv stlmil stopercentnú príležitosť Takáča, aby pri záverečnom rohovom kope, kedy aj gólman hostí zamieril do našeho pokutového územia loptu vyboxoval, tá sa dostala ku Gričovi, ktorý intuitívne poslal loptu do opusteného stredu ihriska.

 

Už len ked píšem tieto riadky, dochádza mi kyslík, pred očami mám farebné kruhy a krátkodobé výpadky vedomia a to všetko len z toho Pačiho šprintu v 93.minúte z vlastnej polovice, ked loptu priviedol až na hranicu malého vápna a s prehľadom ju zasunul do opustenej brány. 3:1.


Asi trištvrte divákov malo deja vu: Vakho mieri do opustenej brány, spomalí, zasekáva si hráča a nedáva...

 

No, hento spravit já, dotrhaný jak zajac v psačem koterci, nigérijský funebráci a konečne by otestuvali aj tie nové plúcne ventilácie.

 

Takže štart novej sezóny na výbornú, snád sa na futbale začnú objavuvat čoraz častejšie aj tituloví selfíčkári, myslím, že máme dostatok dôvodov tam chodit.

 

Nazdááááár


PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama