Spartak zakopol s Pohroním, stratil vedenie a remizoval

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.8.2020, 21.26, Ján Král

Spartak Trnava po dvoch úspešných ligových vystúpeniach zakopol na domácej pôde s Pohroním. Andeli síce v dueli viedli, napokon ale získali iba bod za remízu 1:1.

Spartak zakopol s Pohroním, stratil vedenie a remizoval

Súboj Yaoa s Badolom. Foto: Lukáš Grinaj

"Hrobári športu na Slovensku!!!" Transparent s takýmto nápisom vítal aktérov duelu Spartak Trnava - Pohronie na Štadióne Antona Malatinského.

Nešlo však o odkaz pre futbalistov, ale o reakciu ultras táborov na návrh konzília odborníkov, aby sa pre epidemiologickú situáciu na Slovensku obmedzil od 1. septembra počet divákov na športových podujatiach na maximálne tisíc ľudí.

Rovnaký transparent vyvesili v sektore hostí aj priaznivci Pohronia, ktorí pricestovali do Trnavy v skromnom počte. Andeli nastúpili bez zraneného Mikoviča, potrestaného Bamideleho, ktorému disciplinárka odmietla skrátiť trest, zato však s uzdraveným Turňom na pozícii pravého beka, odkiaľ sa na hrot k Pačindovi posunul Cabral.

A bol to práve mladý Brazílčan, ktorý už v tretej minúte pálil po zaváhaní obrany Pohronia bez prípravy nad bránku.

Trnavčanom sa opäť podarilo streliť rýchly gól. V 10. minúte smer centra z Vlaskovho priameho kopu zmenil Grič, na zadnej žrdi bol na správnom mieste Tumma a hlavičkou prekonal brankára Doveca.

Spartak mohol mať hernú pohodu, nebolo to však tak. Prechod do útoku viazol na ľahkých stratách lopty a nepresných prihrávkach, vzadu andeli kopili nezvyklo veľa chýb, ktoré našťastie Pohronie netrestalo.

V 35. minúte vyšla Trnave parádna kontra. Pačinda na polovici ustál súboj s obrancom a otvoril priestor pre šprint Cabral. Ten posunul do tandemu na Vlaska, ktorý si ešte zasekol Chríbika, no pravačkou trafil tesne vedľa.

Do druhého polčasu Trnavčania zmenili herný systém, prešli z 3-5-2 na 4-2-3-1. Lepší nástup do zápasu malo Pohronie, keď v šestnástke dvakrát domácim poriadne podkúrilo.

Andeli mohli udrieť opäť po brejku, keď súboj vpredu vyhral Pačinda, Cabral si naviedol loptu až do palebnej pozície, ale napokon tesne minul bránku.

Na opačnej strane Blahút povyzvŕtal Vácalava, Rusov bol však po jeho strele pozorný.

Trnava si toľko koledovala o gól, až ho dostala. V 61. minúte nechali obrancovia Trnavy trikrát zakončiť súperových hráčov v šestnástke, pričom pokus Chríbika sa odrazil k Bimenyimanovi a ten z päťky vyrovnal.

V 69. minúte rozhodca Ziemba neuznal Spartaku gól. Po Vlaskovom centri hlavičkoval Pačinda, brankár Dovec loptu neudržal, Václav ju v páde zasunul do siete, no arbiter to posúdil ako faul.

V 74. minúte Dovec s námahou vytlačil nad bránku Vlaskov pokus z priameho kopu.

Ďalšie snahy Trnavčanov o strhnutie výsledku vo svoj prospech boli jalové, naopak v závere ešte mohol vytrestať andelov Weir,obrancovia v spolupráci s Rusovom ale jeho snahu zastavili.

Fortuna liga - 3. kolo:

Spartak Trnava - Pohronie 1:1 (1:0)
Góly: 10. Tumma - 61. Bimenyimana
ŽK: Grič, Vlasko - Špiriak, Chríbik
Rozhodovali: Ziemba - Ferenc, Galo
Diváci: 3854
SPARTAK: Rusov - Tumma, Anthony, Václav - Turňa, Jakúbek (46. Benovič), Grič, Yao (83. Mihálek) - Vlasko - Pačinda, Cabral (63. Johnson). Tréner: Šarmír.
POHRONIE: Dovec - Badolo (83. Matič), Pavlík, Špiriak, Župa - Blahút, Chríbik, Weir, Petrák (62. Pellegrini) - Fadera - Bimenyimana (62. Abrahám). Tréner: Radványi.

Mikuláš Radványi (tréner Pohronia): "Odohrali sme kvalitný zápas, napriek tomu, že sme nemali dobrý vstup a inkasovali sme po štandardke, čo by sa nemalo stať, ale mali sme tam viac nových hráčov, ktorí nezavreli priestor. Potom sme sa dostali do hry, vo finálnej fáze sme neboli nebezpeční. Nebolo to ono. Nabádal som hráčov, aby pokračovali ale, aby boli v koncovke agresívnejší. Nakoniec sme so šťastím vyrovnali, ku koncu sme mali dve pološance, som však spokojný s bodom a už sa pozerám na budúci týždeň na Žilinu."

Marián Šarmír (tréner Spartaka): "Na úvod poviem, že sme si nezaslúžili vyhrať, bol to remízový zápas z našej strany. Prehajdákali sme prvý polčas, hrali sme veľmi zle, všade sme boli neskoro, zle sme dostupovali, nezískali sme lopty v útočnej ani obrannej činnosti, veľmi slabo zahral stred, takisto krídla, bola odtiaľ slabá podpora. Dali sme síce úvodný gól, ale viac nám ublížil ako pomohol. Hráči si mysleli, že už je všetko v pohode, ale opak bol pravdou. Laxným prístupom v celom zápase sme stratili dva body, s ktorými sme určite počítali. Žiaľ, taký je futbal. Niektorí hráči dnes podali podpriemerné výkony, to si musíme vykonzultovať. Nemôžu po dvoch úspešných zápasoch lietať v oblakoch a myslieť si, že sú majstri sveta a pôjdeme na vrchné priečky. Treba pracovať a postupne sa zlepšovať. Určite sme nespokojní s výsledkom i predvedenou hrou."

Ljubičič je passé

Po zápase s Ružomberkom avizoval na tlačovke tréner Spartaka, že to vyzerá, že by do klubu mohol prísť skúsený hráč pre defenzívu i stred poľa. Podľa našich informácií išlo o Marina Ljubičiča, ktorý naposledy hral za bratislavský Slovan.