Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Piatok 23. 10., meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.Význam mien.

Vyberáme dvere do domácnosti

Vydané 20.8.2020 o 13.43, inzercia

Hoci sme spoločenskými bytosťami a radi trávime čas s druhými ľuďmi napríklad v práci alebo vo voľnom čase, ale predsa najradšej milujeme svoje pohodlie, rodinné prostredie, miesto, kam sa vraciame unavení po dlhom dni v práci. Preto, aby sme sa doma cítili naozaj ako doma, potrebujeme si zariadiť útulný príbytok. Či už bývame v paláci, alebo vlastníme menší byt, pocit pohody je jednoducho nenahraditeľný.

Vyberáme dvere do domácnosti

Ilustračné foto: Melissa Kolesnik / Shutterstock.com


reklama

 

Ich výber je veľmi dôležitý

Výber dverí do domu či bytu sa môže zo začiatku zdať ako jednoduchá záležitosť, ale nie vždy je to tak. Nejde síce o žiadnu vedu a nepotrebujeme mať pri tom vysokoškolský titul, ale rozhodne by sme túto operáciu nemali podceňovať.

 

Aj tu totiž platia isté pravidlá, ktorými je dobré sa riadiť, ak chceme mať vo svojom príbytku maximálne pohodlie.

 

Čo je teda dôležité, aby interiérové dvere splnili svoj účel? Vyberať ich na základe štýlu domu/bytu, podľa farby podlahy – buď zladiť farbu podlahy s farbou dverí /zvoliť podobný odtieň/, alebo vsadiť na kontrast – napríklad k tmavej podlahe vybrať svetlé dvere alebo naopak.

 

Pozornosť treba venovať aj štýlu, farbe a vyhotoveniu soklovej lišty, mala by sa hodiť k dverám. Samozrejmosťou je aj farebné prevedenie nábytku, výber dverí treba prispôsobiť jeho farbe.

 

Okrem vzhľadu dverí je dôležitým faktorom aj materiál, z ktorého sú dvere vyrobené. Ním môže byť voština, drevotrieska alebo masív.

 

Prihliadať treba aj na povrchovú úpravu dverí, ako je napríklad lak, fólia či laminát. To sú umelé povrchové úpravy, z prírodných je možná dýha.

 

 

Nemusíme voliť vždy klasiku

Okrem klasických interiérových dverí, ktorých je na trhu podstatne veľké množstvo, môžeme siahnuť po posuvných dverách z viacerých dôvodov.

 

Asi tým najhlavnejším dôvodom, prečo sa rozhodneme pre posuvné dvere, je nedostatok priestoru najmä v menšom dome či byte. Klasické dvere vždy zaberajú istý priestor hlavne pri otváraní, ktorý môžeme ušetriť vďaka posuvným dverám.

 

Existujú dva základné typy posuvných dverí: do puzdra a na stenu. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že posuvné dvere do puzdra sú šetrné k priestoru, dizajnovo menej náročné, ale treba počítať s tým, že sú o niečo drahšie ako posuvné dvere na stenu.

 

Výhodou dverí na stenu je, že ich jednoducho pripevníme na stenu a budeme posúvať pri otváraní a zatváraní pozdĺž steny vo vnútri miestnosti. Cenovo sú dostupnejšie v porovnaní s prvým typom posuvných dverí, ale zároveň zaberú viac priestoru.

 

Čo sa týka materiálu, výber je bohatý. Záleží aj od vlastného vkusu, možno zvoliť napríklad hliník, plast, sklo, drevo či laminát. Je však vhodné zohľadniť aj ostatné časti domu či bytu.

 

Napríklad v prípade plastových okien sa nám budú hodiť plastové dvere, ak máme okná drevené, môžeme zvoliť posuvné dvere z dreva.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Zákaz vychádzania má dosť výnimiek, netýka sa napríklad cesty do práce, do najbližších potravín alebo do prírody... celý článok

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Autor víťazného návrhu získa okrem odmeny 9-tisíc eur aj objednávku na vypracovanie projektovej dokumentácie... celý článok

Gastropodnikom v Trnave umožnia prevádzku vonkajších terás aj v zime

Gastropodnikom v Trnave umožnia prevádzku vonkajších terás aj v zime

Trnava chystá úpravu všeobecných podmienok pre exteriérové terasy. Podľa aktuálnych môžu byť v prevádzke najviac... celý článok

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda bonus za výkon

reklama