Do Trnavy príde profesor Krčméry, uznávaný odborník na tropickú medicínu
AKTUALITY - Trnava | 31.8.2020, 18.14, prispievatelia
V charitnej kaviarni Špitálik bude hovoriť o aktuálnej situácii s koronavírusom, ale nielen o nej.
Vladimír Krčméry sa ešte počas pôsobenia na Trnavskej univerzite venoval projektom, ktoré pomáhali v najchudobnejších krajinách sveta. Zdroj foto: tach
Profesor Vladimír Krčméry príde v stredu 2. septembra o 18:00 diskutovať do komunitnej kaviarne Špitálik na Hlavnej 43 v Trnave.
Najcitovanejší odborník, ktorý sa vyjadroval k pandémii ochorenia COVID-19, prezradí svoj pohľad na aktuálnu situáciu s koronavírusom.
Témou diskusie však podľa Dariny Kukuľovej Kvetanovej z Trnavskej arcidiecéznej charity bude aj rozvojová činnosť, ktorú v krajinách tretieho sveta Vladimír Krčméry aj so svojim tímom rozbiehal a ktorou dodnes pomáhajú v desiatkach krajín.
Podujatie je otvorené pre verejnosť.
AKTUALIZOVANÉ: Vladimír Krčméry neplánovane zrušil svoju účasť na diskusii v Trnave
Stretnutie s Vladimírom Krčmérym v charitnej kaviarni Špitálik patrí do série podujatí na podporu Mária Hulíka. Mladý muž z Majcichova je od roku 2006 v bdelej kóme.
Vstupné zo série štyroch podujatí darujú organizátori Máriovej rodine, ktorá ich pooužije na finančne náročnú liečbu.
Profesor Krčméry bol členom permanentného krízového štábu, ktorý v marci zriadila vláda vedená Igorom Matovičom.
Vladimír Krčméry, dnes čerstvý šesťdesiatnik, v minulosti pôsobil v Trnave na Trnavskej univerzite. Podieľal sa, okrem iného, na založení Fakulty zdravotníctva, dve funkčné obdobia bol jej dekanom.
ts,pm