Spartak strelil v Malženiciach rýchle góly, vybojoval si postup v národnom pohári

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.9.2020, 19.10, Ján Král

Trnavský Spartak potvrdil v Malženiciach papierové predpoklady a v dohrávanom stretnutí druhého kola Slovnaft Cup-u zvíťazil nad treťoligistom 3:0. Andeli nič nepodcenili, na súboj postavil tréner Šarmír najsilnejšiu jedenástku, ktorú aktuálne mal k dispozícii.

Spartak strelil v Malženiciach rýchle góly, vybojoval si postup v národnom pohári

Cabral v súboji s Rehákom. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak sa v Malženiciach rýchlo dostal do hernej pohody. Prvú veľkú šancu síce Turňa ešte nepremenil, už v 9. minúte ale na rohový kop Vlaska najvyššie vyskočil Tumma a hlavičku umiestnil k žrdi - 0:1.

V 14. minúte bolo už 0:2. Center z ľavej strany Székely v skrumáži nedokázal vyraziť do bezpečia, odrazená lopta sa dostala k Cabralovi a ten zblízka pridal druhý gól Spartaka.

Malženice sa snažili pohroziť z brejkov a po štandardkách, ale k vážnejšiemu zákroku Rusova neprinútili.

Andeli kontrolovali hru, držali loptu na svojich kopačkách a v závere prvého dejstva si vypracovali dve príležitosti. Najprv po rohu na zadnej žrdi hlavičkoval nepokrytý Tumma, tentoraz vedľa.

Neskôr po Bukatovej prihrávke chýbali Cabralovi centimetre, aby dočiahol na päťke na loptu.

Druhý polčas začal individuálnymi chybami. Najprv Milota poslal nepresnú prihrávku dozadu, chopil sa jej Cabral a až dobrý zákrok Székelyho zachránil domácich od tretieho gólu.

Na opačnej strane vybehol za šestnástku Rusov, prihral však priamo na nohu útočníka Malženíc Sekeru, ktorý pohotovo loboval, no tesne netrafil bránku.

Bojovú zástavu Dynama dvíhal v 56. minúte Lovás, Rusov však jeho strelu spoza šestnástky pokryl.

Malženice v druhom polčase zvýšili aktivitu smerom dopredu, Spartak naopak poľavil.

V 76. minúte poslal tréner Spartaka Šarmír na ihrisko trojicu čerstvých hráčov, medzi nimi aj mladého Brazílčana Godinha, ktorý si v 80. minúte šikovne zbehol za obranu a nájazd na brankára zakončil umiestnenou strelou k tyči - 0:3.

Po tomto momente sa už len dohrávalo, andeli si výsledok a postup postrážili. V ďalšom kole ich čaká cesta do Zvončína, kde ich privíta účastník piatej ligy západ. Hracím dňom tretieho kola je 16. september.