Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Utorok 29. 9., meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.Význam mien.

Benefičný koncert Taste Of Brass publikum dvihol zo stoličiek

Vydané 3.9.2020 o 15.53, prispievatelia

Speváčka Marika Škultétyová sa opäť predstavila v Trnave.

Benefičný koncert Taste Of Brass publikum dvihol zo stoličiek

Marika Škultétyová spieva pieseň Na výslní. Foto: Martin Broniš


reklama


Pätnásť hudobníkov, vyše stovky koncertov a tisíce najazdených kilometrov. To je v skratke jedinečné zoskupenie Taste of Brass, ktoré sa poslednú augustovú sobotu predstavilo v trnavskom amfiteátri na benefičnom koncerte pre občianske združenie Na trati.

 

To sa primárne venuje prevádzke Špecializovaného zariadenia pre deti s poruchou autistického spektra v Hrnčiarovciach nad Parnou pri Trnave a jeho zakladateľmi sú rodičia detí s autizmom, rodiny s podobným osudom a špeciálna pedagogička.


Na takmer dvojhodinovom koncerte odzneli skladby slovenských autorov v netradičnom aranžmáne, spomeňme Aliho Brezovského, Pavla Zelenaya, Ivana Horvátha, Igora Bázlika, ale aj pesničky známe zo svetových spevníkov, napríklad z produkcie James Last Orchestra.

 

Nechýbali ani hity ako Elena, Chvála humoru, Slová, Čardáš dvoch sŕdc, Ó, rodný kraj a ďalšie, ktoré poznáme z repertoáru Marcely Laiferovej, Karola Duchoňa či Miroslava Žbirku.

 

Rovnako úspešne odzneli však aj orchestrálne skladby, ktoré dirigent David Krajčí vyberá podľa vzoru rôznych big bandov, ako bol napríklad Big Band Radio Bratislava.

 

Z jeho produkcie sú aj skladby ako Učiteľ samby Pavla Zelenaya, ktorú Taste Of Brass hráva na koncertoch, rovnako ako vlastnú dirigentovu skladbu Gemišt polka.

 

Dirigent a trúbkár David Krajčí si koncert užíval naplno. Foto Martin Broniš

 

 

Veľmi príjemným spestrením koncertu bolo vystúpenie trnavskej rodáčky, speváčky Mariky Škultétyovej, ktorá viac ako štyridsať rokov roky žije v Holandsku, ale na rodnú Trnavu nezabúda.

 

Slovenské a české publikum ju pozná najmä z vystúpení na Bratislavskej lýre, či Oravských  synkopách či z Detvianskej Zlatej ruže, ale aj z mnohých koncertov, napríklad aj s bývalým Tanečným orchestrom Československého rozhlasu v Bratislave.

 

V Trnave kedysi spievala na Čajoch o piatej, vidieť ju mohli napríklad v Kryme s kapelou Ruda Koššoviča. Rovnako sa jej meno spája s dnes už zabudnutým festivalom Trnavský škovránok.

 

 

Marika Škultétyová so svojím repertoárom (často sa pred takmer polstoročím hral napríklad v rozhlasovej Zákrute) po revolúcii spievala v televíznej relácii Repete, kde si zaspievala hity ako Vráť mi leto či Túlavý hráč, alebo duetá s Trnavčanom Ľubošom Novotným.


V čase svojich najväčších speváckych úspechov nahrala pre rozhlas a televíziu viac ako štyridsať skladieb a v deväťdesiatych rokoch vydala aj vlastné CD Zapáľ ma láskou so slovenskými a holandskými piesňami.

 

Jej zamatový hlas sa dokonale hodil aj k piesňam Marty Kubišovej, či  Hany Hegerovej, s jej skvelými šansónovými piesňami.


Najväčší aplauz zožala Marika a spevák Taste of Brass Martin Hutta po piesni Rieka menom láska, s pôvodným názvom River Deep, Mountain High, ktorá pochádza z repertoáru Tiny Turner.

 

Trnavská legenda Peter Bonzo Radványi a Marika Škultétyová. Foto Martin Jurčo

 

 

Taste of Brass hrali ako vždy skvele, energia orchestra a ich piesní sa  niesla nielen trnavským amfiteátrom, ale určite aj mimo jeho priestoru.

 

Dirigent a trubkár v jednej osobe David Krajčí si užíval vystúpenie naplno, ako aj publikum, ktoré pri známych hitoch spievalo spolu s
kapelou.

 

K úspechu rovnako prispeli aj obaja speváci orchestra – Kristína Vančová a Martin Hutta. Zaslúženou odmenou bol pre hudobníkov nielen potlesk, aj aj  standing ovation a rovnako aj pocit, že všetci zúčastnení prispeli svojou prítomnosťou na dobrú vec.

 

Výťažok z koncertu putoval tým, ktorí to potrebujú najviac, spomínanému OZ Na trati v Hrnčiarovciach. Za všetkých - ďakujeme.

 

MARTIN BRONIŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Posledná rozlúčka s Petrom Ondrejkom sa uskutoční v stredu 30. septembra o 13:45 na Cintoríne na Kamennej... celý článok

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

„Je mi to ľúto. Životy a zdravie sú absolútnu prioritou... a kľudne na potom, keď to zvládneme,... celý článok

Strelnica sa možno zo Štrkov premiestni mimo Trnavy, mesto ponúklo rozsiahle pozemky

Strelnica sa možno zo Štrkov premiestni mimo Trnavy, mesto ponúklo rozsiahle pozemky

V lokalite Štrky na severnom okraji Trnavy by po odsťahovaní Národného streleckého centra mohla vzniknúť oddychová... celý článok

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

Oheň zasiahol aj novopostavenú časť objektu s pivnými kúpeľmi. pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama