Trnavské rybníky
reklama

Namiesto po asfaltke stále chodia po šutroch

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 19.8.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

JASLOVSKÉ BOHUNICE – Majitelia rodinných domov v časti Panské diely sa dožadujú dobudovania asfaltových ciest, ktoré im sľúbilo ešte staré vedenie obce. To nové podľa nich problém promptne nerieši.

Namiesto po asfaltke stále chodia po šutroch

Po kameňoch to ide ťažko aj s malým kočiarikom. Foto: autor

reklama

Svojich práv sa dožadovali aj spísaním petície, s odpoveďou starostky Boženy Krajčovičovej však veľmi spokojní neboli. „Nemáme záruky, že sa cesty k našim domom vyasfaltujú ešte v tomto roku. Peniaze na to v rozpočte obce sú, obávame sa, že sa minú na iný účel,“ informoval Trnavský hlas člen petičného výboru Roman Áč.
Cesty na jar minulého roka začala budovať spoločnosť Zempres. Chýba už len na ne natiahnuť asfaltový koberec, čo sa malo udiať na jar tohto roka. „Povrchy sú však v takom stave, v akom ich firma v lete pred rokom zanechala. Bývalý starosta Peter Ryška dával aspoň výmole a vyjazdené koľaje zasypávať, od novembra sa však s nimi nič nespravilo. Až 8. augusta, dva mesiace po spísaní petície, sem prišlo malé UNC-čko a snažilo sa niečo urobiť. Lenže my a naši príbuzní sme si za ten trištvrte rok zničili autá, že sa tu nedá v suchom počasí žiť ani nehovorím,“ vyratúval sťažené podmienky Roman Áč. „My nechceme byť obeťami sporov vedenia obce z minulosti, je nám jedno, kto cestu dokončí, no chceme, aby tak bolo ešte tento rok.“
Dôvodom, prečo sa cesta ešte nedokončila, je vypovedanie rámcovej zmluvy medzi Obcou a spoločnosťou Zempres, ktorú podpísal bývalý starosta v októbri 2010 na obdobie štyroch rokov a na výslednú sumu 4,8 mil. eur. „V rámci nej sa mali s firmou podpisovať čiastkové zmluvy na stavebné práce. Keďže sme presvedčení, že verejnou súťažou ušetríme, zmluvu sme vypovedali ešte skôr, než by sa z nej začalo niečo realizovať,“ vysvetlila kroky nového zastupiteľstva Božena Krajčovičová. „Chceli sme sa so Zempresom dohodnúť na ukončení zmluvy. Keďže na dohodu Zempres nepristúpil a rámcová zmluva neobsahovala dôvody ukončenia, po právnej analýze sme boli sme nútení zmluvu vypovedať podľa občianskeho zákonníka s trojmesačnou výpovednou lehotou. Tá plynie, no stratili sme pol roka na vyhlásenie novej verejnej súťaže na dodávateľa stavebných prác pre vybudovanie ciest a chodníkov na Panských dieloch. Tá bola vo vestníku UVO zverejnená až 29. júla. Podklady si prevzalo viacero firiem a otváranie obálok bude 26. augusta na obecnom úrade Jaslovské Bohunice. Ak všetko prebehne v poriadku, zmluvu s víťazom by sme mohli podpísať koncom septembra. Chceme sa vyhnúť problémom pri verejnom obstarávaní, preto obstarávanie realizujeme cez verejného obstarávateľa a rozhodovať bude najnižšia cena,“ spresnila starostka Krajčovičová a dodala, že by sa tak cesty mohli spraviť ešte tento rok. „V rozpočte máme na ne vyčlenených 500-tisíc eur, na nič iné ich neminieme. Ak by sa verejná súťaž skomplikovala, čo by ma veľmi trápilo, presunú sa do budúcoročného rozpočtu,“ ubezpečila občanov a sľúbila, že pokiaľ nebude asfaltový povrch, cesty sa budú častejšie upravovať.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama