Trnavské rybníky
reklama

Cestovateľ Josef Nekvapil bude mať na Šterusy dobré spomienky

AKTUALITY - Piešťany | 10.9.2020, 16.00, prispievatelia

V zápale cestovateľskej hry zabudol v  malej dedinke Šterusy v okrese Piešťany fotoaparát. Aj keď ho policajti na mieste už nenašli, neprišiel oň.

Cestovateľ Josef Nekvapil bude mať na Šterusy dobré spomienky

Starosta Šterús Štefan Madunický (vľavo) odovzdal zabudnutý fotoaparát vášnivému hráčovi geocachingu Josefovi Nekvapilovi. FOTO:pm

Cukrovar Trnava
reklama

 

Poklonu policajtom z Vrbového aj obyvateľom malej dedinky Šterusy v okrese Piešťany dnes zložil jeden z najlepších hráčov zemepisnej hry geocaching na svete Josef Nekvapil z Brna.

 

Princípom geocachingu je hľadanie skrytých odkazov, takzvaných kešiek, Nekvapil pri tejto svojej záľube stratil svoj fotoaparát. Zabudol ho v nedeľu v zápale radosti z nájdenej kešky neďaleko šteruského kostola.

 

Keď s odstupom času zistil, že fotoaparát nemá, kontaktoval políciu, ktorá vyslala na označené miesto hliadku z obvodného oddelenia vo Vrbovom.

Potulky mestom
reklama

 

Fotoaparát tam už nebol, Nekvapilovi však policajti poskytli kontakt na starostu Šterús Štefana Madunického. Ten dal vyhlásiť stratu fotoaparátu v obecnom rozhlase, nálezca sa potom veľmi rýchlo našiel.

 

„Dávno som sa nestretol s takým ústretovým a poctivým prístupom ako tu v prípade policajtov, aj obyvateľov Šterús,“ nešetril slovami chvály Josef Nekvapil, ktorý precestoval viac ako stovku krajín.

 

Viac ako samotný fotoaparát ho však potešili zachránené zábery na jeho pamäťovej karte. Medzinárodnej hre geocaching, ktorá spája cestovanie, turistiku, hľadanie a spoznávanie krajín, miest a pamiatok sa venuje už dvanásť rokov.

 

Navštívil 115 krajín a našiel viac ako 130 tisíc kešiek. Podľa rebríčka cacherstats.com je momentálne jednotkou v Európe a na 7. mieste na svete.

 

Aj keď za úspešné hľadanie kešiek mu nikto nedáva žiadne peniaze, celkom bez odmeny nie je. Odmenou je podľa neho spoznávanie rôznych pamiatok, miest a dedín. Aj takých, ako je dedina Šterusy, ktorá určite nie je vyhláseným turistickým ťahákom.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama