Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Utorok 29. 9., meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.Význam mien.

Župa aj Mesto Trnava chystajú k Európskemu týždňu mobility viaceré aktivity

Vydané 16.9.2020 o 10.13, prispievatelia

Lístky na prímestské autobusy poslúžia tiež ako vstupenka do divadla, múzea alebo galérie.

Župa aj Mesto Trnava chystajú k Európskemu týždňu mobility viaceré aktivity

Iustračné foto: archív TTSK


reklama

 

Cestovné lístky z prímestských autobusov v Trnavskom samosprávnom kraji môžu cestujúci použiť ako vstupenky do kultúrnych inštitúcií kraja.

 

Platí to pre lístky kúpené od 16. do 22. septembra, tie je potom možné až do 16. októbra použiť na voľný vstup do Divadla Jána Palárika v Trnave, do šiestich múzeí alebo dvoch galérií v kraji.

 

Trnavská župa sa aj týmto spôsobom zapojí do Európskeho týždňa mobility.

 

V utorok 22. septembra, počas Dňa bez áut, budú môcť ľudia cestovať prímestskými autobusmi zadarmo, ak sa preukážu vodičským preukazom.

 

„Rozvoj ekologických a nemotorových foriem dopravy je jedna z našich najväčších župných i globálnych výziev. Darí sa nám zavádzať inovácie vo verejnej autobusovej doprave, čím prispievame k jej zatraktívňovaniu. Ľudia si obľúbili a využívajú najmä službu Autobus na zavolanie či rodinný cestovný lístok za symbolické jedno euro. Mimoriadne ma teší, že naše tradičné zapojenie sa do Európskeho týždňa mobility je po prvýkrát prepojené s kultúrnym vyžitím,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

 

Cieľom Trnavskej župy je znižovať nepriaznivé vplyvy dopravy na životné prostredie, preto v rámci aktivít Európskeho týždňa mobility popularizuje medzi verejnosťou verejnú autobusovú dopravu.

 

 

Trnava nemotoristom ponúkne raňajky aj nižšie vstupné na plaváreň

Do Európskeho týždňa mobility sa zapája aj Mesto Trnava. Pripravilo viaceré akcie, o ktorých informovalo v tlačovej správe, ktorú prinášame v skrátenej verzii:

 

Program Európskeho týždňa mobility 2020:

16. septembra ako symbol prechodu zo štyroch kolies na dve (kolesá či nohy) zapečatíme na nádvorí radnice osobné auto, ktoré tu ostane počas celého týždňa. 


17. septembra máme spoločne s Mestskou políciou v pláne odštartovať pilotnú hodinu dopravnej výchovy na trnavských základných školách. 


18. septembra budú pred radnicou pripravené tradičné Raňajky pre nemotoristov: medzi 7.00 a 9.00  si môže každý cyklista, peší či cestujúci verejnou dopravou prísť zdarma pochutnať na kávičke, ovocí a dobrom pečive. 


21. septembra sa o 18.30 tešíme na všetkých priaznivcov zdravej chôdze v Kamennom mlyne na lekcii Nordic Walkingu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov.


22. septembra je o 16.00 v Kine Hviezda pripravené bezplatné premietanie filmu Ľudský rozmer. Čo sa stane, keď do stredu našich výpočtov umiestnime človeka a jeho potreby? Architekt – vizionár Jan Gehl a jeho kolegovia sa snažia oslobodiť mestá od nadvlády automobilov a vytvoriť priestor pre chodcov a cyklistov. Chcú navrhovať mestá ako miesta pospolitosti a blízkosti a „vziať späť verejný priestor." 


Kino Hviezda okrem toho v tento deň premieta komédiu Raoul Taburin o francúzskom opravárovi a dodávateľovi bicyklov, ktorý sa nevie bicyklovať. Predstavenie sa začína o 18.00 hod., vstupné je 5 eur. 

 

22. september je vyhlásený za Deň bez áut. Pri tejto príležitosti bude cestovanie verejnou dopravou zadarmo pre každého, kto sa preukáže platným vodičským preukazom. Nechajte teda autá doma a presuňte sa po meste autobusmi, pomôžete tak znížiť uhlíkovú stopu.


„Počas Európskeho týždňa mobility odmeníme všetkých, ktorí využívajú zdieľané elektrobicykle Trnavského bikesharingu či mestskú autobusovú dopravu. Namiesto dvoch eur zaplatia za vstup do mestskej plavárne Zátvor iba 50 centov. Stačí predložiť svoju bikesharingovú kartičku alebo aktuálny cestovný lístok,“ hovorí P. Vráblová. 


V rámci ETM 2020 sa uskutočnia aj skúšobné jazdy pre členov testovacej skupiny mestských cargobicyklov a spoločné fotografovanie účastníkov súťaže Do práce na bicykli. 

 

SITA, red

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Posledná rozlúčka s Petrom Ondrejkom sa uskutoční v stredu 30. septembra o 13:45 na Cintoríne na Kamennej... celý článok

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

„Je mi to ľúto. Životy a zdravie sú absolútnu prioritou... a kľudne na potom, keď to zvládneme,... celý článok

Strelnica sa možno zo Štrkov premiestni mimo Trnavy, mesto ponúklo rozsiahle pozemky

Strelnica sa možno zo Štrkov premiestni mimo Trnavy, mesto ponúklo rozsiahle pozemky

V lokalite Štrky na severnom okraji Trnavy by po odsťahovaní Národného streleckého centra mohla vzniknúť oddychová... celý článok

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

Oheň zasiahol aj novopostavenú časť objektu s pivnými kúpeľmi. pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama