ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.9.2020, 09.08, prispievatelia

Obrazne povedené na zápase 3. kola futbalového Slovnaft Cupu vo Zvončíne bola do nohy celá dedina!

Jonatán Rumpel oslavuje s Matúšom Klenkovičom, ktorý mu na gól prihral. Foto: Marián Pavlík

V stredu sa hral vo Zvončíne, v dedinke neďaleko Trnavy, vari najvýznamnejší zápas tamojších piatoligistov. V treťom kole Slovenského pohára (Slovnaft Cupu) pred rekordnou návštevou 800 divákov (toľko obyvateľov má aj súčasná obec) privítal miestny FK Agropo Zvončín na svojom parádnom trávniku trnavský Spartak.

Hoci prvoligista bol nad ich sily, bez väčšej námahy zvíťazil 10:1, predsa do zvončínskej futbalovej kroniky pribudne zaujímavý záznam z tohto stretnutia.

Najmä pre  21-ročného útočníka Jonatána Rumpela, ktorému sa v 69. minúte podarilo prekonať trnavského gólmana Takáča a zaznamenať čestný úspech domácich.

Nám sa podarilo zachytiť tento dôležitý okamžik  zo spomínaného futbalového duelu na fotozáberoch. Radosť z gólu mal nielen samotný strelec (mimochodom odchovanec ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou), ale aj jeho spoluhráči.

Za stavu 0:8 v  69. minúte zaznamenal domáci útočník Jonatán Rumpel čestný úspech Zvončína. Hosťujúci gólman Takáč ani touto bravúrou nezabránil prieniku lopty do siete.

Nebývalú radosť strelca gólu domácich vidieť aj na týchto záberoch.

Aj v ďalších minútach J. Rumpel prekypoval aktivitou a spoločne s R. Bronom patril k najlepším hráčom v domácom celku. Na fotografii v súboji s Martinom Bukatom.

Text a foto: Marián Pavlík