Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Piatok 23. 10., meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.Význam mien.

Čierna a šedá – netradičné farby, ktoré kuchyniam pristanú

Vydané 18.9.2020 o 10.06, reklamný článok

Šedá a čierna si v interiéroch našich domácnosti už našli svoje pevné miesto, no do kuchýň prenikajú len veľmi pozvoľna. A to je škoda, pretože kuchyňa v tmavej farbe pôsobí veľmi príjemne, elegantne a dokáže ideálne prepojiť priestor kuchyne s obývacou miestnosťou.

Čierna a šedá – netradičné farby, ktoré kuchyniam pristanú


Kumšt farebne vyladiť interiér ovládajú iba fundovaní interiéroví dizajnéri. Každý z farebných odtieňov má svoje čaro, ktoré však nemusí fungovať vždy a všade.

 

Modrá sa hodí do kúpeľní či detských izieb, upokojujúca zelená skvele doladí spálňu, no a šedá s čiernou sú skvelou voľbou pre konzervatívnejšie pôsobiacu obývačku.

 

Ak je ale táto miestnosť spojená s kuchyňou, tmavé odtiene sa uplatnia aj tam. Ideálom je mať kuchyne pre život – dokonale zladené a harmonické priestory, v ktorých sa bude cítiť dobre každý člen rodiny.

 


Kedy použiť tmavé farby?

Každá z farieb vynikne v inej miestnosti aj kvôli svojim rozdielnym optickým vlastnostiam. Zatiaľ čo svetlé odtiene ako žltá či pastelové odtiene zelenej a oranžovej priestor opticky presvetlia, tmavé farby budú plniť presne opačnú úlohu – miestnosť opticky zmenšia a stmavia.

 

Preto ak je priestor pre vašu kuchyňu malý a trpí nedostatkom prirodzené svetla, určite doň nestavajte čiernu kuchynskú linku a tmavé kuchynské doplnky, pôsobil by totiž priveľmi ponuro.

 

Odtiene tmavých farieb rozhodne nie sú pre každého. No ak sa s nimi pracuje citlivo, budú vyzerať naozaj dobre. Typickým príkladom, kedy využiť tmavé farby v kuchyni, sú novostavby s presklenými stenami či veľkými (napr. francúzskymi) oknami.

 

Takýto interiér si priam pýta ladný dotyk elegancie, ktorý mu môžete dopriať aj vďaka tmavej farbe nábytku.

 


S čím kombinovať čierny interiér?

Jedno z dizajnérskych pravidiel velí nestavať interiér na jednej jedinej farbe. Ak by to bola napríklad biela, priestor by pôsobil absolútne sterilne, priam ako v laboratóriu.

 

Ani v prípade použitia čiernej či šedej by to ale nebolo lepšie... Zásada je zvoliť si ťažiskovú farbu a tú potom vyvážiť doplnkami v kontrastných farbách.

 

S čiernou krásne ladí napríklad drevený dekór v tmavom i svetlom prevedení, veľmi pekné sú aj decentné kombinácie čiernej a bielej.

 

Ak milujete kontrasty, potom sa určite poobzerajte po kombinácii matnej čiernej s bielou a neónovo oranžovou. Takýto priestor pomôžu dotvoriť sviežo zelené bylinky v kuchyni.


Odporúčame voliť mimoriadne elegantné a nadčasové prevedenie supermat, doplnené o antifinger-print úpravu, ktorá zabraňuje zanechávaniu odtlačkov prstov.

 

V prípade lesklého čierneho povrchu počítajte s tým, že na ňom bude vidno prakticky každú smietku prachu. Na druhej strane, takýto povrch stačí jednoducho zotrieť a je po probléme.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Zákaz vychádzania má dosť výnimiek, netýka sa napríklad cesty do práce, do najbližších potravín alebo do prírody... celý článok

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Autor víťazného návrhu získa okrem odmeny 9-tisíc eur aj objednávku na vypracovanie projektovej dokumentácie... celý článok

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Odbery na zisťovanie ochorenia COVID-19 tu plánuje robiť súkromná firma, testovanie bude určené pre samoplatcov celý článok


reklama

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Benio Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda na elektrinu

reklama