Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Premiéru v kraji máme za sebou

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 18.9.2020, 14.37, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec a vo Zvončíne tréner žiakov Futbalovej mládeže Borisa Godála Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Premiéru v kraji máme za sebou

Tréner Peter Vozár priviedol do svojho tímu prednedávnom vzácnu návštevu. Svojho pracovného "kolegu". Foto: archív PV

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,

dobrá správa. Koleno drží. Otázkou je, či to bude dobrá správa aj pre niektorých hráčov hráčov v základe Hrnčárovéc, ktorí sa držia v zostave už nejakých pomaly dvadcatpet rokov.


Treba aj trochu tej mladej krvi.

ŠUPA technika
reklama


Ale to si necháme na jarnú čast, neskaj si dáme sútažný zápas z kategórie tej najmladšej a to žiakov Zvončína, konkrétne U11.


Najprv trocha rýchlej histórie: V lete po príchode k družstvu boli evidentné viaceré faktory, ktoré mali negatívny impakt na základné motorické, frekvenčné, kondičné a herné činnosti.

 

Veľmi výrazne sa prejavil jarný lockdown, súťažný a herný výpadok, zamerať sme sa teda museli na elementárne prvky hry a futbalovú pyramídu začať stavať opäť kameň po kameni.

 

Nadto sme si ukrojili slušný krajec chleba, kedy sa tri kategórie Futbalovej mládeže Borisa Godála, U9, U10 a U11 prihlásili do krajskej súťaže.


Tomu sa prispôsobila aj letná príprava, v prípravných zápasoch proti nám stáli súperi zvučnejších mien, išlo nám však o adaptáciu kádra na intenzívnejší pressing, defenzívnu kompaktnosť a variabilitu ofenzívnych riešení.  


Po sérii vysokých prehier v prípravných a vo dvoch súťažných zápasoch sme sa cez volný víkend naladili na správnu vlnu remízou 4:4 so staršími odchovancami kategórie U13.


To nám pomohlo nastaviť správny mentálny spirit pred zápasom na pobreží Váhu v Hlohovci.


Kormidelníci FMBG kategórií U9 a U10 chytili pred nami priaznivý vietor a proti prúdu rieky zhodne preplávali víťazstvami 9:0.


Highlight doobedia mal výkop o 11.30. Od úvodu zápasu prebrali iniciatívu domáci hráči a hráčky FC Slovana Hlohovec, pre ktorý sme mali byť odrazovým mostíkom po sérii nepriaznivých výsledkov v predchádzajúcich zápasoch, z veľkej časti aj preto, že v letnej príprave nás zdolali jednoznačne 7:2.

 

Od vtedy sme však prešli kúsok cesty a domáce útoky sa obyčajne končili na hranici našeho pokutového územia. Naopak ako prvý sme mohli skórovať my v piatej minúte, keď po rýchlej kontre a bratskej kolmici poslal Marek Erika Ševečku do samostaného úniku, ktorého strelu do vingla však domáci gólman kryl.

 

To domácemu tímu mierne rozhojdalo čln mentálneho nastavenia, zvlášť potom ako sa postupom času nevedeli gólovo presadiť tímovo, ani individuálne.

 

Naopak z našich hráčov a hráčiek postupne opadal malovesnický ostych, k dôraznej defenzíve pridali vyšší pressing a kreatívu do ofenzívy, z čoho opäť mohol čerpať rýchlonôžka Eriček, brankár mu však jeho pokus z uhla v 20.minúte opäť kryl. Bratříček zavřel vrátka.

 

V sieti neskončil ani sľubný lob Lea Messiho Repku, ktorý takmer z 20 metrov nachytal vybehnutého brankára na hruškách.

 

Vďaka kompaktnej obrane dirigovanej Róbertom Ká, bojovnosti stredových hráčov pod značkou Marek G. & Marek Š., sme súpera pustili iba do pár pološancí, závarov a jednej peknej strely, ktorá skončila na brvne.

 

Pochvalu si tiež zaslúžia kraje obrany, na ktorých je vidieť najväčší herný progres, nie je náhodou, že taktické pokyny na tréningu najlepšie plnia Terezka s Paulínkou, napredovanie však ukazujú aj chlapci Halaksoví, či Simon, ešte mu trochu chýba Garfunkel.

 

Krídla našej ofenzíve dávali technicky zdatné krídla, Marekiaro s Adamsonom.


Prvá časť zápasu skončila plichtou, v druhom dejstve domáci zvýšili obrátky, ale opäť sme to boli my, ktorí mohli skórovať ako prví a v hlavnej úlohe opäť Eriček, ktorý však ani na dvakrát nedokázal nájsť recept na domáceho brankára a na tretíkrát nám chýbal ďaľší ofenzívny hráč, ktorý by vyrazenú loptu sklepol do siete.

 

Nedáš, dostaneš, do lopty sa z hranice pokutového územia oprel Gabriš a strelou pod brvno otvoril skóre zápasu. 1:0.


O podobný kúsok sa pokúsil o tri minúty neskôr, Domino v bráne však končekmi prstov vytlačil na rohový kop. Na chválu nášho družstva sme však nesklonili hlavy ani za nepriaznivého stavu, Marekiaro potiahol po ľavej strane až k rohovej čiare, pred otvorenou bránou však nenašiel vhodného adresáta na doručenie gólovej zásielky.

 

Po peknej kombinačnej a individuálnej akcii skončil na stopérovi hostí aj Markus Rashford Šarvaic.

 

Domáci v snahe potvrdiť víťazstvo na domácej pôde v snahe eliminovať naše útočné snahy častejšie v zápale hry šli až za hranicu dovoléneho, čo pocítili najviac naši krídelníci.


Po zaváhaní v strede poľa sme stratili loptu do rýchlej kontry sa dostal domáci útočník, prvé dva pokusy mu Dominik zmaril, tretím však loptu dopravil do siete.


45. minúta, 2:0.


Mal to byť klinec do našej rakvy, ale zdanlivý nebožtík vyskočil jak šidlo, Marekiaro si po rohovom kope počkal na odrazenú loptu a z otočky nekompromisne prepálil všetko čo stálo v ceste do sita.


50. minúta a 2:1.

 

V snahe o zvrátenie nepriaznivého stavu sme preskupili sily a zmenili hráčske posty, na posledného nastúpil cárbáťuška Nikolaj, na ľavé krídlo sa presunul Róberto Kovačič, so zámerom využiť jeho individuálne schopnosti vyviezť, podržať loptu, prípadne vystreliť zo stredných vzdialeností.

 

Tento ťah sa o chvíľu ukázal ako kasparovský. Po závare v domácej šestnástke domáci len nakopli loptu na stred ihriska, ktorú však Nikolaj pohotovo poslal vertikálnou diagonálou na bránu domáceho gólmana a Róberto Ká nebojácne vletel hlavou do lopty proti domácemu gólmanovi a jeho odvaha korunovala našu snahu.


55. minúta a 2:2.

 

Ladislav B. pozná horizontálne diagonály, teda prihrávky, ktoré kopírujú horizont, Nikolaj vymyslel vertikálnu, kedy lobda najprv prudko stúpa, potom v rovnakom uhle prudko klesá.


V každom prípade sa domácim pekne rozhojdal člnek a boli by aj z neho na komplet vypadli, ak by Eriček premenil ďalší zo svojich samostaných nájazdov, ktorý mu opäť skvele vychytal domáci gólman.

 

A mohlo to byť aj presne naopak, ak by Domino nevytesnil nepríjemnú krížnu strelu na roh.


A tak sme si teda u ťažkého súpera uchmatli do tabuľky prvý bod, pochvalu si zaslúži celé družstvo vrátane tých, ktorí nastupovali z lavičky, pretože aj po striedaniach sme zotrvali v hernej konzistencii.

 

Nabudúce to budú možno práve tí žolíci, ktorí začnú od začiatku, potenciál je v každom jednom, treba ho len zo seba dostať, pracovať na sebe a počúvať trénerov, každý z nás sa môže dostať vyššie, a teraz som pravým očkom nenápadne mrkol aj ja na prvú ligu.


Nazdááááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama