Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Povojnové mašiny to dávajú na supov a Hrnčiarovce bodujú

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 23.9.2020, 11.32, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec a vo Zvončíne tréner žiakov Futbalovej mládeže Borisa Godála Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Povojnové mašiny to dávajú na supov a Hrnčiarovce bodujú

Útočník Hrnčiaroviec Ivan "Jeďo" Jedinák. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,
história hrnčárovského fotbalu už dlhé roky nepamatuje tak úspešný štart do sezóny. Asi to bude aj tým, že Sedlo s Jeďom nepili kukle teda nekuli pikle pred začiatkom sezóny o postupových plánoch, ale povedali si, že vóbec budeme radi, ked sezónu prežijeme, alebo sa regulérne dohrá.


A jak už hovoril Marcel Merčiak, "duše odsúdencov sa vzbúrili, tým ktorým nikto neveril, to dokázali" a úspešný štart nového ročníka sme odštartuvali výhrou v pohári v Slovenskej Novej Vsi, doma si pochucili na Dobrej Vode, v pohári po hojdačkovom priebehu vyláli silný Sajfr City, klopýtli v Dechticách, v Bosorákovcách nám bod vyčaruval Deco a inak výhry, čo nás vystrelilo až na zdielané druhé místo.


Po domácej gólovej prestrelke s Dechticámi čakala hrnčárovských sokolíkov supov nevyspytatelná Košolná, dze sme najma v posledných minútach vedzeli puscit pérí.

ŠUPA technika
reklama

 

Tentokrát sme však podobný scenár nechceli pripuscit, taktiku tréner prispósobil veku, mentálnej spósobilosti, poveternostným podmienkam, dobe záruky a miere opotrebovanosti jednotlivých hráčov.


Od úvodného hvizdu to teda teda neboli strmhlavé nálety sokolíkov, ale trpezlivé vyčkávanie skúsených supov.

 

Jedinou výnimkou bol Dudko, ktorému ešte ani manželstvo nescihlo pristrihnút krídelká, ale tomu zase s prílišnej aktivity nevychádzali riešenia podla predstáv.

 

Napokon to však bol Dudko, ktorý potáhol po pravej strane a poslal takú gólovú prihrávečku, že to by aj Jeďo dal.


Zhodu okolností tam Jeďo aj bol, tak loptu bez problémov upratal do sita. Sup stiebrohlavý, po latinsky St. Nicholaus argentum.

 

21. minúta a 0:1.


Obraz hry sa nezmenil, pokračovalo sa vo vyrovnanej hre, do vačších šancí sa dostávali domáci, ako aj pred úvodným gólom, dobrú príležitost domácich zmaril E.T.ího záchranca z Krumlova Majko, alebo si v slubnom úniku loptu zabudol pred šestnástkou domáci útočník.


Košolanci sa predsa len dočkali, kedy sa po centri z pravej strany zavesil do vzduchu Homoľa a hlavou vyrovnal skóre.


25. minúta, 1:1.


Ešte do prestávky sa však na našej strane presadil po Holovej prihrávke strelecky a ešte inak disponovaný Paťkoló.


38. minúta, 1:2.


V druhom dejstve ostal obraz hry nezmenený, Košolané v snahe zvrátit nepriaznivý stav boli aktívnejším družstvom, dobre organizovaná hra hoscí však ich snahy obyčajne rozbíjala ešte pred šestnástkou.

 

Opticky to vyzeralo, že domáci majú vácej z hry, vznikali aj nejaké závary v našem pokutovém území, pár ich vyprodukoval aj záchranca Marián v našej bránke, ale to sa dá pripísat na vrub temu, že sa scel ukázat pred bývalým klubom.

 

Nakonec to však šecko vyriešil, nékedy na štýl inšpektora Clousea, ale vyriéšil a to sa počíta.


Trpezlivost hrnčárovských supov sa dočkala zaslúženého ovocá, kedy Sedlo z prociútoku našiel na pravo nabiehajúceho Dudka, ktorý krížnou strelou prestrelil domáceho Prekopa.


72. minúta, 1:3.


Domáci nerezignovali a dalej určovali tempo hry, búšili však do strojovej hry hosťujúcich hrnčarovanov, kerí tempom povolili, nadalej však vzadu išli jak povojnové mašiny. Vekom aj prevádzkovými nákladmi k temu majú dost blízko.


Konečný stav teda 1:3 a dalšé cenné víťazstvo hráčov od hrnčiarskeho kruhu. Ideálna pozvánka na sobotu proci nebezpečným Brestovanom, keré sa dúfajme vystrílali na Krupej.


Nakonec prírodopisné okénko. Víte jak sa ochladzujú supy?


Nazdáááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama