Futbal, 3. liga: Malženice vyhrali v Kalnej nad Hronom a dostali sa do čela tabuľky

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.9.2020, 21.14, Ján Král

Futbalisti Malženíc zvíťazili v dohrávanom stretnutí tretieho kola tretej ligy západ na ihrisku Kalnej nad Hronom suverénne 5:2 a vďaka lepšiemu skóre sa dostali do čela tabuľky pred béčko Zlatých Moraviec/Vráblí.

Futbal, 3. liga: Malženice vyhrali v Kalnej nad Hronom a dostali sa do čela tabuľky

Malženice sa nesú na víťaznej vlne. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Dynamo išlo do vedenia už v druhej minúte, keď sa po centri Orolína z priameho kopu hlavou presadil Banovič. Potom pridal dva góly Juraj Sekera a v 27. minúte už bolo viac-menej rozhodnuté. Tesne pred prestávkou skóroval aj Orolín a do kabín sa odchádzalo za stavu 0:4.

Aj po zmene strán mohli Malženičania výrazne zvýšiť skóre, presadili sa opätovne až v 78. minúte. Gól strelil paradoxne striedajúci brankár Székely, ktorý musel pri úzkej lavičke hostí nastúpiť do poľa namiesto zraneného Jakubičku. Akciu potiahol Orolín, prihral Székelymu a ten zblízka napálil s prispením brvna do siete.

Domáci v závere dvoma gólmi Bachana korigovali skóre na 2:5, na troch bodoch pre zeleno-bielych to ale nič nezmenilo.

3. liga – dohrávka 3. kola:

Kalná nad Hronom – Malženice 2:5 (0:4)
Góly: 80. a 83. Bachan - 2. Banovič, 11. a 27. J. Sekera, 43. Orolín, 78. Székely
MALŽENICE: Maťašovský – Juriš, Banovič, Jakubička (76. Székely), Krajčovič, Milota, Richnák (60. Čmilanský), Orolín, Balážik, Martinka, Sekera

1   OFK Malženice 7 5 2 0 19:7 17       8
2   FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B   7   5   2   0      12:3       17   8
3   FK Beluša 7 5 1 1 16:5 16   4
4   Spartak Myjava 7 5 1 1 13:6 16   4
5   MŠK Považská Bystrica 6 3 1 2 13:7 10   4
6   FK Marcelová 7 3 1 3 11:12 10   -2
7   FC Nitra B 7 2 2 3 15:16 8   -1