Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Nech ich špina zožerie

AKTUALITY - Trnava | 19.8.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Betónový dvojmetrový múr vyriešil problémy klientom strediska opatrovateľskej služby na Coburgovej ulici. Areál už nie je voľne prístupný neprispôsobivým obyvateľom z okolitých domov.

VIDEO: Nech ich špina zožerie

V špine a neporiadku budú žiť len neprispôsobiví obyvatelia Coburgovej. Ostatných od nich Mesto oddeľuje múrom. Foto: autor

Cukrovar
reklama

Za takmer 10-tisíc eur ho vybodovala radnica pred niekoľkými dňami. "Pre klientov múrom zabezpečíme pokoj a prostredie adekvátne ich životnej situácii. Takéto zázemie má napríklad podobné mestské zariadenie na Hospodárskej ulici. Je to štandard. Oplotenie na Coburgovej ulici vytvorí ďalší priestor, ktorý bude tiež poukazovať na rozdiel, kde sa občania o svoje prostredie starajú a kde ho znečisťujú. Sekundárne tak chceme vytvárať tlak na neprispôsobivých občanov, čo všetko negatívne spôsobujú," uviedol hovorca Mesta Pavol Tomašovič.
V ohradenom areáli sa nachádza tiež útulok pre bezdomovcov a komunitné centrum. Úľavu už 24 klientov strediska pociťuje. "Síce tu zrejme ticho nikdy nebude, ale už nás aspoň neobťažujú, neokrádajú a neohrozujú," tvrdia svorne. Istejšie sa však budú cítiť až po tom, čo sa z ubytovne, ktorá je tiež súčasťou areálu, nevysťahujú poslední rómski obyvatelia. "Plynú im výpovede z nájomných zmlúv, odísť by mali koncom augusta," potvrdil informáciu Pavol Tomašovič.
Podľa slov správcu neďalekej novej bytovky pre sociálne slabšie rodiny však na Coburgovej bude pokoj až vtedy, ak neprispôsobivých odtiaľ nevysťahujú. "Nedávno sme upratovali okolie, za deň sme smeťami zaplnili tri veľkokapacitné kontajnery. Do týždňa tu smetisko vzniklo znova. Povyhadzovali sem staré kanapy, z okien vysypali koše so smeťami," hovorí.
Kam umiestniť neprispôsobivých, radnica zatiaľ nemá jasno. Hovorí sa o areáli na Malženickej ceste, to sa však nepáči obyvateľom Kopánky. Rozhodne však na Coburgovej postaví ešte jednu novú bytovku a tie staré, zdevastované postupne zbúra. Bývať v nej však budú len tí, čo si to zaslúžia.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama