Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Piatok 23. 10., meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.Význam mien.

Trnava a Slovenský futbalový zväz podpísali zmluvu o vybudovaní umelej trávy

Vydané 25.9.2020 o 15.15, autor Ján Král

Prostriedky na projekt musia byť vyčerpané do konca roka 2021.

Trnava a Slovenský futbalový zväz podpísali zmluvu o vybudovaní umelej trávy

Umelú trávu plánujú zrealizovať na tomto ihrisku na Slávii. Foto: Ján Král


reklama

 

V slovenskom Ríme sa pracuje na vybudovaní ďalšieho ihriska s umelým trávnikom. Vec je momentálne v štádiu projektovej dokumentácie, Mesto Trnava, Správa športových a kultúrnych zariadení Mesta Trnava a Slovenský futbalový zväz (SFZ) v úvode septembra uzavreli zmluvu o spolupráci.


Informácia odznela na Riadnej konferencii SFZ, ktorá sa uskutočnila v piatok v Poprade. Predkladatelia správy dodali, že prostriedky alokované na projekt zo strany štátu prostredníctvom zväzu v hodnote 500-tisíc eur, musia byť vyčerpané do konca roka 2021.

 

Dovtedy by teda ihrisko malo stáť v areáli trnavskej Slávie, kde má nahradiť trávnatú futbalovú plochu číslo 6 (v zadnej časti pri tenisových ihriskách).

Byt na Vodárni

reklama


Predpokladaná celková suma vybudovania umelého trávnika so základným príslušenstvom je 684-tisíc eur. Rozdiel oproti dotácii zaplatí Mesto Trnava.


Ihrisko má po realizácii spĺňať parametre a kritériá FIFA QUALITY PRO pre futbalové ihriská s umelou trávou.


V zadaní do súťaže na projektovú dokumentáciu požadovalo mesto umelý trávnik tretej generácie, ktorý bude minimálne tak kvalitný ako je na už jestvujúcej tréningovej ploche.


Pod hracou plochou má byť pružná položka s hrúbkou minimálne 25 milimetrov.


Okolo ihriska s rozmermi 105 x 68 metrov budú okrem iného chodník zo zámkovej dlažby, striedačky pre 13 osôb, päťmetrové záchytné siete za bránkami, vyvýšená plocha pre kameramana či príprava na elektronickú tabuľu.


Trnava sa v zmluve zaviazala, že ako protihodnotu za spolufinancovanie výstavby ihriska umožní SFZ a jeho členom ihrisko využívať pre potreby reprezentačných futbalových tímov všetkých vekových kategórií a na tréningový proces futbalových klubov, ktoré územne spadajú do príslušnosti Oblastného futbalového zväzu Trnava

 

 

Ocenili Radolského a Ševčíka

Konferencia SFZ v Poprade mala okrem prerokovávania futbalových tém aj slávnostný charakter. V rámci oceňovania jubilantov si zväzoví činovníci uctili za dlhoročnú prácu v prospech slovenského futbalu okrem iných aj Trnavčana Dušana Radolského a in memoriam Karola Ševčíka, ktorým udelili Zlatý odznak SFZ.

 

Dušan Radolský (uprostred) v spoločnosti funkcionára SFZ Petra Pálenčíka (vľavo) a prezidenta SFZ Jána Kováčika. Reprofoto: Futbalnet TV


Dušan Radolský je úspešný futbalový tréner, ktorý okrem Spartaka Trnava viedol viacero popredných futbalových klubov na Slovensku, Českej republike i Poľsku.

 

K vrcholom jeho kariéry patrí štvrté miesto so slovenskou reprezentáciou do 21 rokov na európskom šampionáte tejto vekovej kategórie v roku 2000 na Slovensku, vďaka čomu sa tím kvalifikoval aj na Olympijské hry v Sydney.


V novembri bude mať populárny Trnavčan, ktorý aktuálne pôsobí ako zástupca trénerov vo výkonnom výbore SFZ, 70. narodeniny.


Karol Ševčík je bývalý futbalista a hlavne rozhodca, ktorý skonal v septembri 2019 po futbalovom zápase Pečeňady – Krakovany v šatni rozhodcov na zlyhanie srdca.

 

V máji tohto roku by mal aj on okrúhle sedemdesiatiny. Na ocenenie ho nominoval Západoslovenský futbalový zväz. Cenu na konferencii prevzal jeho brat Peter.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Zákaz vychádzania má dosť výnimiek, netýka sa napríklad cesty do práce, do najbližších potravín alebo do prírody... celý článok

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Autor víťazného návrhu získa okrem odmeny 9-tisíc eur aj objednávku na vypracovanie projektovej dokumentácie... celý článok

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Odbery na zisťovanie ochorenia COVID-19 tu plánuje robiť súkromná firma, testovanie bude určené pre samoplatcov celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Benio Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda bonus za výkon

reklama