Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce zdolali aj Brestovany, Ružindol podľahol Dolným Orešanom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.9.2020, 09.00, Ján Král

Ešte vo štvrtok dohrávali tretie kolo 7. ligy A na trnavskej Slávii, kam si pre body prišli Bohdanovce. Po víťazstve 3:0 brali napokon všetky tri.

Hrnčiarovce s Brestovanmi najprv prehrávali, k obratu zavelil gólom do šatne Roman Kurinec. Foto: Ján Král

Program siedmeho kola otvorili sobotné duely, v ktorých Hrnčiarovce zostrelili z čela tabuľky Brestovany. Súpera zdolali 3:1 po góloch Kurinca, Zolvíka a Palkoviča.

Ružindol doma nestačil na Dolné Orešany. Najprv síce viedol po góle Sentelika, lenže Kulíšek z penalty po zmene strán vyrovnal a vlastný gól v 75. minúte poslal „bosorákov“ do kolien.

Košolná sa v týždni posilnila o Mareka Arpáša a Petra Holoviča a výsledok sa dostavil už v Smoleniciach. Mužstvo ktoré doteraz všetky zápasy prehralo, vyhralo na pôde Smoleníc vysoko 5:2.

Prvého víťazstva v sezóne sa dočkala aj Dolná Krupá, v dueli s poslednou Dobrou Vodou sa dvakrát strelecky presadila septembrová akvizícia z Dlhej Peter Šušota.

Modranka potvrdila výbornú formu proti Dechticiam. V 26. minúte sa ujala vedenia z penalty Rakického, krídla jej zdanlivo pristrihlo vylúčenie Martina Gabriela, lenže v druhom polčase spustili Marek Karol a Richard Sekera kanonádu, obaja zaznamenali hetrik a Modranka napokon vyhrali vysoko 7:1, keď za hostí sa presadil len Roman Maška.

Trnavská Slávia sa v Bíňovciach dostali rýchlo do vedenia po góle Uhríka z piatej minúty, napokon však odchádzala bez bodu. Dvadsať minút pred koncom totiž vyrovnal Královič a krátko na to dovŕšil obrat Opálek.

Pozornosť pútal súboj Bohdanoviec s Kátlovcami. Domáci dali rýchly góly Minarovičom, z penalty ale odpovedal Izakovič a v 16. minúte naklonil misky váh na stranu hostí Hlavatovič. Ešte do prestávky však vyrovnal Kralič. Posledné slovo ale mal hosťujúci ostrostrelec Vyhlidal, ktorý stanovil konečné skóre 2:3.

SWAN 7. liga A – dohrávka 3. kola:

Slávia Trnava – Bohdanovce 0:3 (0:1)
Góly: 37. Dufek, 67. I. Palšovič, 80. Chovanec
SLÁVIA: Kachyňa – Ďurinský, Vajdík, Polešenský, Rogovský, Jankech, Halmo, Záhora, Uhrík, Gábor, Áč (Baranovský, Pastyrčák, Suja, Trungel, Lukačovič)
BOHDANOVCE: Vaško – Brestovanský, Doboš, Peško, Faga, Sanny, Palšovič, Dufek, Chovanec, Vyskoč, Minarovič (Prochádzka, Novosedlík, Hollý, Chudý, Janec)

7. kolo:

Hrnčiarovce – Brestovany 3:1 (1:1)
Góly: 45. Kurinec, 63. Zolvík, 81. Palkovič – 7. A. Zlatohlávek
HRNČIAROVCE: Šutta – Sedlický, Kankara, Kralovič, Palkovič, A. Kvetan, Lukačik, Banič, Zolvík, Kurinec, L. Kvetan (Kredatus, Banič)
BRESTOVANY: Krajčovič – Marián Dorčiak, Tančok, Krivošík, Spevák, Vidovič, Sládeček, Šiška, Tandlmayer, Oláh, A. Zlatohlávek (F. Kostolanský, Martin Dorčiak, Toráč)

Ružindol – Dolné Orešany 1:2 (1:0)
Góly: 22. Sentelik – 61. Kulíšek, 75. vlastný Kubíček
RUŽINDOL: Uhlár – V. Horváth, M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Moravčík, Minarovič, Grígel, Kubíček, Boc (Sentelik, Tollarovič, Drmola)
DOL. OREŠANY: Milo – Kondrček, Novák, Fogel, Rabara, Mirga, Kamenický, Hronský, Tóth, Kulíšek, Volek (Ostrovský)

Smolenice – Košolná 2:5 (1:3)
Góly: 2. Vandák, 89. Študenc – 12. a 37. Hudek, 34. Čavara, 73. Homoľa, 77. Furko
SMOLENICE: Kvapil - Panák, Klokner, Zvolenský, Hodulík - Taranda, L. Štibraný, Vajsábel, Vandák - Kollarovič, Študenc (T. Štibraný, Lančarič, Poór)
KOŠOLNÁ: Prekop – Martinkovič, R. Bobok, Arpáš, R. Greguš, Holovič, Homoľa, Danišovič, P. Greguš, Čavara, Hudek (Furko, Madzík, Mesíček, Puschenreiter)

Dolná Krupá - Dobrá Voda 4:1 (2:1)
Góly: 3. a 54. Šušota, 42. Kucman, 89. Peško – 16. R. Ladvenica
DOL. KRUPÁ: Šnajder – Fíba, Hrubý, M. Garažia, M. Garažia, Gažo, Peško, Hrčka, Šušota, R. Horváth, Buchanec (Kucman, Ormandy, Blahuta, Drinka, Sládeček)
DOB. VODA: Hrašna – Paldan, Čerňanský, Ružička, R. Ladvenica, Danko, Novák, L. Benedikovič, P. Benedikovič, Macko, Chnapko (M. Ladvenica, Hanzes)

Modranka – Dechtice 7:1 (1:0)
Góly:  26. Rakický (pen), 49., 51. a 90. Karol, 58., 61. a 69. R. Sekera – 66. Roman Maška
ČK: 32. Martin Gabriel (Modranka)
MODRANKA: Špernoga - Baláž, Hrebenár, Novota (C), P.Zvolenský, Marek Karol, Marek Gabriel, Martin Gabriel, Gumbír, Rakický, R. Sekera  (Fančovič, Mackura, Duchoň, Klimo, Križan)
DECHTICE: Mário Zemko – Komadel, Heltko, R. Maška, Jankovič, Pet. Maška, Drgoň, E. Sliva, Kúdela, Martin Zemko, Jurkas (Heteš, Kolesik)

Bíňovce - Slávia Trnava 2:1 (0:1)
Góly: 70. Královič, 75. Opálek – 5. Uhrík
BÍŇOVCE: Halaša – M. Tarkoš, Tománek, Královič, Ryšavý, Čech, Petrovič, I. Kostolanský, Šoka, Opálek (Ormandy, Strečanský, J. Tarkoš)
SLÁVIA: Hrebíček – Ďurinský, Vajdík, Polešenský, Rogovský, Jankech, Halmo, Uhrík, Gábor, Trajlínek, Áč (Suja, Lukačovič, Baranovský, Pastyrčák)

Bohdanovce – Kátlovce 2:3 (2:2)
Góly: 5. Minarovič, 38. Kralič – 11. Izakovič (pen), 16. R. Hlavatovič, 52. Vyhlidal
BOHDANOVCE: Vaško – Brestovanský, Doboš, Peško, Faga, Novosedlík, I. Palšovič, Dufek, Chovanec, Kralič, Minarovič (Hollý, Sanny, Chudý, Prochádzka, Školek)
KÁTLOVCE: Janček – Izakovič, Vyhlidal, Kobetič, Pavlík, R. Hlavatovič, Šimončič, Hupka, Burčiar, Babečka, D. Sliva (Ušáak, A. Uváček, Depeš, Kadlečík)

1   FO ŠK Modranka 7   5   1   1      27:8         16       4
2   TJ FC Kátlovce 7 5 1 1 23:13 16   7
3   ŠK RAPID Hrnčiarovce nad Parnou    7 5 1 1 19:10 16   4
4   TJ Družstevník Brestovany 7 5 0 2 28:10 15   6
5   FK Sokol Dolné Orešany 7 4 2 1 22:9 14   8
6   TJ Elastik Bohdanovce 7 4 0 3 26:15 12   3