Piatok 23. 10., meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.Význam mien.

Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce zdolali aj Brestovany, Ružindol podľahol Dolným Orešanom

Vydané 27.9.2020 o 09.00, autor Ján Král

Ešte vo štvrtok dohrávali tretie kolo 7. ligy A na trnavskej Slávii, kam si pre body prišli Bohdanovce. Po víťazstve 3:0 brali napokon všetky tri.

Hrnčiarovce s Brestovanmi najprv prehrávali, k obratu zavelil gólom do šatne Roman Kurinec. Foto: Ján Král

Program siedmeho kola otvorili sobotné duely, v ktorých Hrnčiarovce zostrelili z čela tabuľky Brestovany. Súpera zdolali 3:1 po góloch Kurinca, Zolvíka a Palkoviča.

Ružindol doma nestačil na Dolné Orešany. Najprv síce viedol po góle Sentelika, lenže Kulíšek z penalty po zmene strán vyrovnal a vlastný gól v 75. minúte poslal „bosorákov“ do kolien.

Košolná sa v týždni posilnila o Mareka Arpáša a Petra Holoviča a výsledok sa dostavil už v Smoleniciach. Mužstvo ktoré doteraz všetky zápasy prehralo, vyhralo na pôde Smoleníc vysoko 5:2.

Byt na Vodárni

Prvého víťazstva v sezóne sa dočkala aj Dolná Krupá, v dueli s poslednou Dobrou Vodou sa dvakrát strelecky presadila septembrová akvizícia z Dlhej Peter Šušota.

Modranka potvrdila výbornú formu proti Dechticiam. V 26. minúte sa ujala vedenia z penalty Rakického, krídla jej zdanlivo pristrihlo vylúčenie Martina Gabriela, lenže v druhom polčase spustili Marek Karol a Richard Sekera kanonádu, obaja zaznamenali hetrik a Modranka napokon vyhrali vysoko 7:1, keď za hostí sa presadil len Roman Maška.

Trnavská Slávia sa v Bíňovciach dostali rýchlo do vedenia po góle Uhríka z piatej minúty, napokon však odchádzala bez bodu. Dvadsať minút pred koncom totiž vyrovnal Královič a krátko na to dovŕšil obrat Opálek.

Pozornosť pútal súboj Bohdanoviec s Kátlovcami. Domáci dali rýchly góly Minarovičom, z penalty ale odpovedal Izakovič a v 16. minúte naklonil misky váh na stranu hostí Hlavatovič. Ešte do prestávky však vyrovnal Kralič. Posledné slovo ale mal hosťujúci ostrostrelec Vyhlidal, ktorý stanovil konečné skóre 2:3.

SWAN 7. liga A – dohrávka 3. kola:

Slávia Trnava – Bohdanovce 0:3 (0:1)
Góly: 37. Dufek, 67. I. Palšovič, 80. Chovanec
SLÁVIA: Kachyňa – Ďurinský, Vajdík, Polešenský, Rogovský, Jankech, Halmo, Záhora, Uhrík, Gábor, Áč (Baranovský, Pastyrčák, Suja, Trungel, Lukačovič)
BOHDANOVCE: Vaško – Brestovanský, Doboš, Peško, Faga, Sanny, Palšovič, Dufek, Chovanec, Vyskoč, Minarovič (Prochádzka, Novosedlík, Hollý, Chudý, Janec)

7. kolo:

Hrnčiarovce – Brestovany 3:1 (1:1)
Góly: 45. Kurinec, 63. Zolvík, 81. Palkovič – 7. A. Zlatohlávek
HRNČIAROVCE: Šutta – Sedlický, Kankara, Kralovič, Palkovič, A. Kvetan, Lukačik, Banič, Zolvík, Kurinec, L. Kvetan (Kredatus, Banič)
BRESTOVANY: Krajčovič – Marián Dorčiak, Tančok, Krivošík, Spevák, Vidovič, Sládeček, Šiška, Tandlmayer, Oláh, A. Zlatohlávek (F. Kostolanský, Martin Dorčiak, Toráč)

Ružindol – Dolné Orešany 1:2 (1:0)
Góly: 22. Sentelik – 61. Kulíšek, 75. vlastný Kubíček
RUŽINDOL: Uhlár – V. Horváth, M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Moravčík, Minarovič, Grígel, Kubíček, Boc (Sentelik, Tollarovič, Drmola)
DOL. OREŠANY: Milo – Kondrček, Novák, Fogel, Rabara, Mirga, Kamenický, Hronský, Tóth, Kulíšek, Volek (Ostrovský)

Smolenice – Košolná 2:5 (1:3)
Góly: 2. Vandák, 89. Študenc – 12. a 37. Hudek, 34. Čavara, 73. Homoľa, 77. Furko
SMOLENICE: Kvapil - Panák, Klokner, Zvolenský, Hodulík - Taranda, L. Štibraný, Vajsábel, Vandák - Kollarovič, Študenc (T. Štibraný, Lančarič, Poór)
KOŠOLNÁ: Prekop – Martinkovič, R. Bobok, Arpáš, R. Greguš, Holovič, Homoľa, Danišovič, P. Greguš, Čavara, Hudek (Furko, Madzík, Mesíček, Puschenreiter)

Dolná Krupá - Dobrá Voda 4:1 (2:1)
Góly: 3. a 54. Šušota, 42. Kucman, 89. Peško – 16. R. Ladvenica
DOL. KRUPÁ: Šnajder – Fíba, Hrubý, M. Garažia, M. Garažia, Gažo, Peško, Hrčka, Šušota, R. Horváth, Buchanec (Kucman, Ormandy, Blahuta, Drinka, Sládeček)
DOB. VODA: Hrašna – Paldan, Čerňanský, Ružička, R. Ladvenica, Danko, Novák, L. Benedikovič, P. Benedikovič, Macko, Chnapko (M. Ladvenica, Hanzes)

Modranka – Dechtice 7:1 (1:0)
Góly:  26. Rakický (pen), 49., 51. a 90. Karol, 58., 61. a 69. R. Sekera – 66. Roman Maška
ČK: 32. Martin Gabriel (Modranka)
MODRANKA: Špernoga - Baláž, Hrebenár, Novota (C), P.Zvolenský, Marek Karol, Marek Gabriel, Martin Gabriel, Gumbír, Rakický, R. Sekera  (Fančovič, Mackura, Duchoň, Klimo, Križan)
DECHTICE: Mário Zemko – Komadel, Heltko, R. Maška, Jankovič, Pet. Maška, Drgoň, E. Sliva, Kúdela, Martin Zemko, Jurkas (Heteš, Kolesik)

Bíňovce - Slávia Trnava 2:1 (0:1)
Góly: 70. Královič, 75. Opálek – 5. Uhrík
BÍŇOVCE: Halaša – M. Tarkoš, Tománek, Královič, Ryšavý, Čech, Petrovič, I. Kostolanský, Šoka, Opálek (Ormandy, Strečanský, J. Tarkoš)
SLÁVIA: Hrebíček – Ďurinský, Vajdík, Polešenský, Rogovský, Jankech, Halmo, Uhrík, Gábor, Trajlínek, Áč (Suja, Lukačovič, Baranovský, Pastyrčák)

Bohdanovce – Kátlovce 2:3 (2:2)
Góly: 5. Minarovič, 38. Kralič – 11. Izakovič (pen), 16. R. Hlavatovič, 52. Vyhlidal
BOHDANOVCE: Vaško – Brestovanský, Doboš, Peško, Faga, Novosedlík, I. Palšovič, Dufek, Chovanec, Kralič, Minarovič (Hollý, Sanny, Chudý, Prochádzka, Školek)
KÁTLOVCE: Janček – Izakovič, Vyhlidal, Kobetič, Pavlík, R. Hlavatovič, Šimončič, Hupka, Burčiar, Babečka, D. Sliva (Ušáak, A. Uváček, Depeš, Kadlečík)

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Zákaz vychádzania má dosť výnimiek, netýka sa napríklad cesty do práce, do najbližších potravín alebo do prírody... celý článok

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Autor víťazného návrhu získa okrem odmeny 9-tisíc eur aj objednávku na vypracovanie projektovej dokumentácie... celý článok

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Odbery na zisťovanie ochorenia COVID-19 tu plánuje robiť súkromná firma, testovanie bude určené pre samoplatcov celý článok