Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Piatok 23. 10., meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.Význam mien.

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Vydané 28.9.2020 o 17.50, autor Ján Král

Posledná rozlúčka s Petrom Ondrejkom sa uskutoční v stredu 30. septembra o 13:45 na Cintoríne na Kamennej ceste.

Zomrel známy Trnavčan Peter Ondrejka

Peter Ondrejka už žiaľ nie je medzi nami. Foto: Lukáš Grinaj


Vo veku 55 rokov zomrel v sobotu 26. septembra známy Trnavčan Peter Ondrejka. Muž, ktorý roky viedol v meste autoškolu i realitnú spoločnosť a patril k veľkým fanúšikom futbalistov trnavského Spartaka, podľahol srdcovo-cievnym problémom.


V sobotu 12. septembra sa pripravoval na súťažný výkon na Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji v Galante. Pri rozcvičke mu prišlo nevoľno a skolaboval. Našťastie sa ho podarilo oživiť a previesť do nemocnice v Galante. 


V utorok nasledoval prevoz do Trnavy a hoci bol v umelom spánku, z nemocnice prichádzali pozitívne informácie, že sa daria čiastkové úkony, ktoré nasvedčovali, že by sa mu mohlo podariť uzdraviť sa.

 

V Bratislave mal po čiastočnom zlepšení zdravotného stavu absolvovať operáciu, žiaľ, v sobotu ráno ho zúžená chlopňa zradila opäť. Okolo ôsmej hodiny rannej prišla smutná správa...

 

Jeho veľkou vášňou boli aj motorky. Foto: archív rodiny

 


Petra Ondrejku si jeho najbližší pamätajú ako človeka, ktorý síce navonok pôsobil ako rázny a otvorený chlap, pre rodinu sa však bol schopný rozdať. S manželkou Jankou mali syna Michala a tešili sa z vnučky Natálie.


Vrúcny vzťah mal s jediným bratom Marekom, ktorý roky pracoval ako manažér pre Spartak Trnava a teraz zastáva funkcionársku pozíciu v Zlatých Moravciach.


„Mal som deväť rokov a Peter bol práve na dvojročnej vojenčine, keď nám nečakane zomrel otec. Bol o desať rokov starší a po návrate domov sa pre mňa stal akoby druhým otcom. Postaral sa o mamu a spolu sme mali veľmi blízky vzťah. Keď som neskôr dospel, ťahali sme jeden druhého navzájom dopredu. Ja som ho nahovoril na vysokoškolské štúdium v Prahe, on mňa potom na rigorózne na Trnavskej univerzite. A podobných príbehov sme zažili viac. Bol to priamy, otvorený, no rovný človek a nadovšetko miloval rodinu. Veľmi mi želal moju prácu vo futbale a tešil sa zo športových úspechov mojich detí, ktorým bol krstným,“ povedal Marek Ondrejka. 


„Peter si v dobrom slova zmysle vedel užívať život. V mladosti miloval čundre, trampskú hudbu, doma mal posilňovňu, venoval sa športu, jeho životnou vášňou bol futbal. Miloval Spartak, to bola jeho obrovská srdcovka,“ dodal.

 

S partiou pravidelne chodili na futbalové zápasy Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

 


V 90-tych rokoch Peter Ondrejka s Mikulášom Rožňákom dokonca spoluzakladali oficiálny fanklub Spartaka.

 

S partiou mali v poslednom období vytvorenú fanúšikovskú skupinu Verní FCST, ich vlajka nechýbala na východnej tribúne ani na výjazdoch.

 

Keď sa trnavský klub po 45 rokoch stal majstrom Slovenska, zorganizoval motorkársku jazdu po meste ako sprievod k autobusu s otvorenou strechou, na ktorom sa viezol kolektív úspešného trénera Nestora El Maestra.

 

Slovensko reprezentoval aj na šampionáte v Chicagu, kde získal titul majstra sveta vo svojej vekovej a váhovej kategórii. Foto: archív Rudolfa Sisku

 


Zakladal si na patriotizme, na predlaktí mal vytetované symboly Spartaka, Slovenska a Trnavy, na druhom podobizeň vnučky. Mesto chcel posúvať dopredu, i preto pred dvoma rokmi kandidoval ako nezávislý na post primátora Mesta Trnava.


Jeho ďalšou vášňou bol silový trojboj, ktorému sa venoval súťažne. V mŕtvom ťahu bol dokonca účastníkom a medailistom majstrovstiev sveta v Trnave aj v americkom Chicagu.


Posledná rozlúčka s Petrom Ondrejkom sa uskutoční v stredu 30. septembra o 13:45 na Cintoríne na Kamennej ceste v Trnave. 


Česť jeho pamiatke.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Zákaz vychádzania má dosť výnimiek, netýka sa napríklad cesty do práce, do najbližších potravín alebo do prírody... celý článok

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Autor víťazného návrhu získa okrem odmeny 9-tisíc eur aj objednávku na vypracovanie projektovej dokumentácie... celý článok

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Odbery na zisťovanie ochorenia COVID-19 tu plánuje robiť súkromná firma, testovanie bude určené pre samoplatcov celý článok


reklama

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Benio Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda na elektrinu

reklama