Futbal, 8. ligy: Béčko Bolerázu zostrelilo lídra, Tajber porazil bývalý klub

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 11.10.2020, 20.02, Ján Král

Program 9. kola 8. ligy A poznačil koronavírus. Pre obavy z jeho šírenia sa nehrali zápasy Suchá nad Parnou – Naháč a Šúrovce – Vlčkovce.

Marek Tajber ešte v drese Koplotoviec, dnes hrá za Šulekovo. Foto: archív MT

Darilo sa B-mužstvám Bolerázu a Brestovian. Rezerva Slavoja rozstrieľala Slovenskú Novú Ves vysoko 6:0. Duel mal prekvapujúco hladký priebeh, jednoznačný výsledok vyniesol tímu prvé miesto.

Druhý tím Brestovian uspel na ihrisku Bukovej, domácim sa síce podarilo dvakrát dorovnať skóre, hostia ale napokon vyhrali 4:2.

Prvý bod v súťaži si pripísali Špačince, dosiahli ho na ihrisku Dolných Lovčíc, kde sa zrodila bezgólová remíza.

8. liga A – 9. kolo

Boleráz B - Slovenská Nová Ves 6:0 (2:0)
Góly: 34. a 47. Jar. Daniš, 18. Marek Daniš, 58. Tanáč, 75. Židek, 80. Joz. Daniš

Buková - Brestovany B 2:4 (0:1)
Góly: 70. Černuško, 75. Mišči (pen) – 26. a 78. Honišek, 72. Krajčovič, 77. L. Jobek

Dolné Lovčice – Špačince 0:0

Suchá nad Parnou - Naháč – odložili na 31.10. o 14:00

Šúrovce – Vlčkovce – odložili na 8.11. o 13:30

voľno: Dolné Dubové

1   TJ Slavoj Boleráz B 8 7 0 1 55:6 21   15
2   OŠK - FO Slovenská Nová Ves 9 6 1 2 34:17 19   4
3   TJ Vinohradník Suchá nad Parnou   7   5   1   1        28:7           16         4

Dolné Trhovište predbehlo Kľačany

V 8. lige B sa opäť menil líder tabuľky. Kľačany totiž doma prekvapujúco podľahli Dolnému Lopašovu 1:2. Ich jediný gól strelil Mokrička, ktorý v prvom polčase nepremenil pokutový kop.

Na zahodenú jedenástku doplatili Ratnovce, ktoré napokon iba remizovali s Kočínom-Lančárom 1:1.

Naopak, Žlkovciam v Pastuchove nepomohlo ani to, že Lužák sa z bieleho bodu nemýlil a hostí poslal do vedenia. Domáci dokázali skóre otočiť, pričom dva rozhodujúce góly strelili v záverečných minútach.

Na čelo tabuľky sa o lepšie skóre dostalo Dolné Trhovište, ktoré so Šterusmi ratovalo remízu 3:3. V záverečnej minúte vyrovnal Kadlečík.
Vedúce duo má na dostrel Šulekovo. Po výhre nad Koplotovcami 2:0 stráca iba jeden bod. O víťazstve rozhodol dvoma gólmi Marek Tajber, ktorý donedávna obliekal dres práve Koplotoviec.

8. liga B - 9.kolo

Kľačany - Dolný Lopašov 1:2 (0:1)
Góly: 75. Mokrička – 18. Vrbovský, 80. Šimkovič

Ratnovce – Kočín-Lančár 1:1 (0:1)
Góly: 60. Ščasný – 8. Holícky

Pastuchov – Žlkovce 3:1 (0:1)
Góly: 53. a 90. Strapák, 88. Mihočka – 17. Lužák (pen)

Dolné Trhovište – Šterusy 3:3 (1:2)
Góly: 10. a 50. Adamík (druhý z pen), 90. Kadlečík – 26. Žilka, 37. Močko, 77. Líška

Šulekovo – Koplotovce 2:0 (1:0)
Góly: 27. a 70. Tajber (druhý z pen)

1   TJ Klas Dolné Trhovište 7 5 1 1 21:9 16   10
2   OFK Kľačany 9 5 1 3 20:18 16   1
3   FK Šulekovo 7 5 0 2 21:9 15   3
4   TJ Slovan Koplotovce 8 5 0 3 16:14 15   3
5   TJ Družstevník Dolný Lopašov   9   5   0   4     20:21      15        3
6   TJ Družstevník Pastuchov 8 4 1 3 16:15 13   1