Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Dievčatá mali cibuľu všade

AKTUALITY - Trnava | 21.8.2011, 00.00, Vladimír Kampf

Maduničania počas posledných cibuľových hodov 20. augusta dotiahli do konca už šiesty rekord zapísaný v slovenskej knihe rekordov. Tentoraz vytvorili trojrozmerný obraz draka s ďalšími dvojrozmernými výjavmi v pozadí.

VIDEO: Dievčatá mali cibuľu všade

Dobrá cibuľa je základ všetkého. Foto: Vladimír Kampf

Cukrovar bývanie
reklama

 

Prísny strážca kvality a spoluautor zoznamu a knihy slovenských rekordov Igor Svítok, ktorý dohliadal aj na madunického draka, konštatuje: „Už dvakrát robili domáci cibuľový veniec, raz billboard, potom obraz, na ktorého vytvorenie museli použiť aj vysokozdvižné vozíky. Minulý rok sa pustili do trojrozmerných zvierat. Slon mal výšku 2,3 metra. Tento rok sa rozhodli prekonať vlastný rekord v počte použitých cibúľ. Kým minulý rok ich bolo jedenásťtisíc, tento rok ich spotrebovali až štrnásťtisíc. Vytvorili draka, ktorého výška je tristodvadsaťtri centimetrov a dĺžka rovných šesť metrov. Tridsaťtri viazačov na celom výjave pracovalo štyri hodiny.“

 


V Maduniciach sú v cibuľových rekordoch bez konkurencie. So 163-metrovým vencom sa dostali aj do svetovej Guinessovej knihy rekordov. Zatiaľ ich nikto netromfol. Svoje veľkolepé nápady konzultujú aj s Igorom Svítkom, ktorý ich precízne zaznamenáva. „Musíme si určiť jasné pravidlá, aby bolo všetko v poriadku. Rekordy sú špecifické v tom, že sa nedajú oklamať. Ľudia berú zábavu poctivo,“ mieni.
Medzi návštevníkmi bol aj Indián z Vyvolených. Kýval hlavou a pochvaľoval si: „Dobrá cibuľa je základ všetkého. Bez nej by jedlo nebolo tým, čím je,“ zakýval vlasatou hlavou a svoje múdre slová vzápätí spláchol pivom.
 

Dni zdravia
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama