Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 28. 11., meniny má Henrieta, zajtra Vratko.Význam mien.

Spartak odohrá zápas s Trenčínom bez divákov, bude sledovať ako dopadne testovanie v Dunajskej Strede

Vydané 21.10.2020 o 15.10, prispievatelia

Víkendový priamy súboj o prvú priečku vo futbalovej Fortuna lige 2020/2021 medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava by mal mať aj divácku kulisu. Priebežný líder tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda sa totiž rozhodol pre bezprecedentný krok, pred nedeľňajším prestížnym súbojom naplánovaným od 16.00 h chce nechať otestovať okrem priamych aktérov duelu aj všetkých fanúšikov. Na tribúny sa dostanú iba tí, ktorí budú mať negatívny výsledok testu na koronavírus. Informáciu priniesol oficiálny web klubu zo Žitného ostrova.

Spartak odohrá zápas s Trenčínom bez divákov, bude sledovať ako dopadne testovanie v Dunajskej Strede

Fanúšikovia sa tak skoro do hľadiska nedostanú. Ilustračné foto: Juraj Cisár


reklama

 

"Fanúšikovia patria na tribúny - všetci sme dôležitou súčasťou mužstva! Futbal bez fanúšikov trpí, veď podpora z tribún je neoddeliteľnou súčasťou zápasov. Nie náhodou sa fanúšik považuje za dvanásteho hráča. Futbalový klub DAC 1904 umožní v nedeľu 25. októbra 2020 návrat fanúšikov do MOL Arény, a to pri príležitosti veľkého derby DAC - Slovan. Stane sa tak jedinečným spôsobom: bezplatným antigénovým testom na Covid-19," informuje klub na svojom webe.

 

"Majiteľom platnej permanentnej vstupenky na sezónu 2020/21 sme sa rozhodli poskytnúť vykonanie bezplatného antigénového testu na Covid-19 priamo pred víkendovým zápasom. Testovanie sa uskutoční v nedeľu 25. októbra 2020 na vyznačených miestach pri MOL Aréne. Našim cieľom je, aby sa fanúšikovia prichádzajúci na štadión cítili v maximálnom bezpečí. MOL Aréna je bezpečné miesto, pretože si tu môžete zápas vychutnať za kontrolovaných podmienok a v atmosfére, ktorá čiastočne pripomína nezabudnuteľné zápasy pred plným domom," ozrejmili zástupcovia FC DAC 1904 Dunajská Streda s dôvetkom, že v pozadí tejto iniciatívy je zámer zachrániť šport a aj touto formou sa klub chce poďakovať fanúšikom, ktorí stoja pri tíme.

 

Klub tiež verí, že táto akcia môže znamenať prelom smerom do budúcnosti a rozvoj futbalu. A môže tiež byť smerodajná pre ďalšie ligové súťaže na Slovensku.


reklama

 

"Príchod rýchlotestov na náš trh totiž môže byť aj dlhodobým riešením pre bezpečnosť na športových podujatiach. Náš klub má momentálne k dispozícii 1000 testov, ale pracujeme na ďalšom navýšení testovacej kapacity do začiatku víkendového zápasu," informovali Dunajskostredačania a na svojom webe zverejnili presný postup registrácie a ďalších krokov.

 

 

V Trnave bez divákov

Trnavský Spartak hrá v sobotu 24. októbra o 17:00 doma s Trenčínom. Duel sa uskutoční bez prítomnosti divákov.


"Na duel s Trenčínom nebudeme robiť krok, aký plánuje Dunajská Streda," vraví PR manažér Spartaka Patrik Velšic.


"Uvidíme, ako sa podarí zvládnuť náročnú logistiku testovania v Dunajskej Strede. Ak by všetko prebehlo v poriadku a nemali by k tomu výhrady ani štátne orgány, mohli by sme sa teoreticky začať zaoberať možnosťami, ktoré by boli v danom prípade realizovateľné. Opatrenia sa však neustále vyvíjajú a menia, teraz nevieme, čo bude platiť o týždeň, takže je predčasné niečo plánovať. Na duel s Trenčínom je to však pre nás každopádne nereálne zabezpečiť už len z časového hľadiska," dodal Velšic.

 

SITA, Ján Král

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Maľbu na fasáde bytovky na Linčianskej vytvárník upraví, ľuďom sa nepáčila

Maľbu na fasáde bytovky na Linčianskej vytvárník upraví, ľuďom sa nepáčila

Maľba na stene mala vyžarovať pozitívnu energiu, zámer pouličnému výtvarníkovi Ivanovi Jakušovskému zatiaľ nevyšiel. celý článok

Dunajská Streda ukázala v Trnave kvalitu, zdolala nevýrazný Spartak

Dunajská Streda ukázala v Trnave kvalitu, zdolala nevýrazný Spartak

Futbalisti trnavského Spartaka na domácom ihrisku nestačili na Dunajskú Stredu. Súperovi zo Žitného Ostrova podľahli 0:2. celý článok

Pred domom premiéra Igora Matoviča sa uskutočnil protest

Pred domom premiéra Igora Matoviča sa uskutočnil protest

Polícia vyhodnotila situáciu ako pokojnú, voči protestujúcim nezasahovala. celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex Fragile 2020 El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Norika Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Slovom proti vírusom: Útok na pekáreň ako tip na víkendové čítanie

Slovom proti vírusom: Útok na pekáreň ako tip na víkendové čítanie

Známy japonský prekladateľ a spisovateľ Haruki Murakami (1949) so svojou knihou Útok na pekáreň je ďalším podnetom... pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda bonus za výkon

reklama