Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pľúcnu ventiláciu potrebuje v Trnave osem ľudí, menia sa pravidlá pri sprievode k pôrodu

AKTUALITY - Trnava | 23.10.2020, 15.12, prispievatelia

Fakultná nemocnica má hospitalizovaných 27 pacientov na COVID oddeleniach, pričom na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených 8 pacientov. Menia sa aj pravidlá pri sprevádzajúcej osobe pri pôrode.

Pľúcnu ventiláciu potrebuje v Trnave osem ľudí, menia sa pravidlá pri sprievode k pôrodu

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

reklama

 

Vo Fakultnej nemocnici Trnava je hospitalizovaných 26 pacientov s pozitívnym testom na COVID-19. Jeden pacient je suspektný.


Intenzívnu starostlivosť potrebujú traja pacienti, na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny je sedem pacientov. Na umelú pľúcnu ventiláciu museli napojiť osem pacientov.

 

Od 17. októbra sa v trnavskej nemocnici vyliečilo z koronavírusu 14 pacientov s ochorením. Informáciu prinieslo komunikačné oddelenie trnavskej nemocnice.

reklama

 

Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že medzi devätnástimi novými úmrtiami na Covid-19 je aj 55-ročný muž z trnavskej nemocnice.


"V karanténe máme 3 lekárov, 11 zdravotných sestier, 3 sanitárov a 1 zamestnanca, ktorý sa radí medzi ostatný zdravotnícky personál. Za posledných sedem dní zaznamenávame nárast zdravotníckeho personálu, ktorý je v karanténe," uviedol referent pre vzťahy s verejnosťou trnavskej nemocnice Matej Martovič.


Fakultná nemocnica Trnava vzhľadom na nepriaznivý epidemiologický vývoj zvyšuje bezpečnostné opatrenia na Gynekologicko-pôrodníckej klinike.

 

Od 23. októbra môže byť sprevádzajúcou osobou pri pôrode iba otec dieťaťa, pričom sa musí preukázať negatívnym PCR testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín.

 

Osoby, ktoré nejdú na vyšetrenie na Gynekologicko-pôrodnícku kliniku, môžu vstúpiť do pavilónu  iba v  prípade, ak sprevádzajú pacientku ktorá je maloletá, imobilná prípadne zbavená svojprávnosti.

 

Nemocnica má vyhradených 126 lôžok pre pacientov s potvrdeným výsledkom na COVID-19, respektíve pre pacientov, u ktorých je podozrenie na toto ochorenie.

 

(TS, mm, krj)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama