Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

FOTO: Trnavský poslanec poskytol žiariče, testovať sa bola aj herečka Blesáková

AKTUALITY - Trnava | 31.10.2020, 08.40, Ján Král

Testovanie prebieha na Kopánke pokojne, v ranných hodinách sa tvoril asi dvestometrov dlhý rad čakajúcich.

FOTO: Trnavský poslanec poskytol žiariče, testovať sa bola aj herečka Blesáková

Testovanie na trnavskej Kopánke. Foto (11x): Ján Král

reklama

 

Niektoré odberné miestnosti v Trnave nezačali s testovaním na koronavírus presne o siedmej, zdržanie z administratívnych dôvodov nastalo aj na Kopánke v kultúrnom dome CUBE, kde prvého čakajúceho otestovali o 7:20.


"Robíme to prvýkrát, niektoré veci si potrebovali sadnúť, testovali sme aj personál," vysvetľovali nám v odbernej miestnosti.


Ako prví prišli na testovanie manželia z Ustianskej ulice. Pred odberovým miestom čakali už od šiestej hodiny. "Predpokladali sme, že sa bude tvoriť dlhý rad, preto sme si radšej privstali, trochu sme zataktizovali," povedali.

reklama


Keď sa testovanie rozbehlo, prebiehalo svižne, pred odberovou miestnosťou sa však tvoril pre veľký záujem o testovanie asi dvestometrový rad čakajúcich.

 

Pred vstupom do budovy si bolo treba vysmrkať nos, odkašľať, následne sa v interiéri na prvom stanovišti zapisovali údaje po predložení občianskeho preukazu. 


Ďalším krokom bol samotný odber, následne prevzatie si čísla a počkanie na výsledok testu v exteriéri. Administratívna pracovníčka postupne volala zúčastnených, aby si v zalepenej obálke preberali výsledky.

 

Prvé stanovište, kde sa zapisujú údaje testovaného.

 


Testami prešiel aj Stanislav Hric s manželkou. V Trnave prevádzkuje súkromnú materskú škôlku a na účely testovania poskytol štyri germicídne žiariče, ktorými sa v miestnosťach likvidujú baktérie.


"Reagoval som na výzvu primátora zo sociálnej siete, ktorý napísal, že potrebujú zapožičať žiariče. Rozhodli sme sa, že pomôžeme. Miesta, kam ich treba zaniesť, mi pridelili," povedal Stanislav Hric, ktorý je tiež poslancom Mestského zastupiteľstva v Trnave.


"Odporúčam všetkým sa zúčastniť na testovaní. Určite to pomôže aspoň v tejto fáze spomaliť priebeh šírenia koronavírusu. Je to dôležité z pohľadu nášho zdravotníctva, ktoré nie je v najlepšej kondícii a mohlo by prísť k preťaženiu systému," dodal.

 

Stanislav Hric so zástupcom ozbrojených síl spúšťajú germicídny žiarič.

 


Medzi ľuďmi, ktorí v ranných hodinách na Kopánke podstúpili testovanie bola aj herečka Petra Blesáková.


"Prišla som v prvom rade pre svoju istotu a aby som prípadne neohrozovala svoje okolie. Ďalším dôvodom je samozrejme to, aby som mohla nastúpiť do práce," uviedla Blesáková, ktorá si po negatívnom výsledku vydýchla.

 

 

Petra Blesáková už má testovanie za sebou.


K samotnému testovaniu antigénovými testami dodala: "Nie je sa, čoho báť. Mala som celkom stres z toho, či to nebude bolestivé. Bolo to ale úplne v pohode, trvalo to asi dve sekundy, netreba sa toho báť."


Testovanie pokračuje na celom území Slovenska do 22:00, posledné stery by mali robiť polhodinu pred ukončením plánovaných odberov.

 

Stanislav Hric pri odbere.

 

Na výsledky sa čaká v exteriéri.

 

Administratívna pracovníčka zapíše výsledky.

 

Testovaní si výsledky preberú medzi dvermi.

 

Ľudia čakali na testovanie pokojne.

 

Situáciu monitorovala aj mestská polícia.

 

Rad na odber mal asi dvesto metrov a siahal takmer na koniec Ľudovej ulice.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama