Spartak gólom Bamideleho vyhral v Ružomberku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.11.2020, 21.13, Ján Král

Spartak mal v Ružomberku viac šancí ako domáci, vyhrať mohol aj výraznejšie, napokon si z Liptova vezie tri body po víťazstve 1:0.

Spartak gólom Bamideleho vyhral v Ružomberku

Yusuf Bamidele (v bielom) v súboji s ružomberským stopérom Jánom Maslom. Foto: Lukáš Grinaj

Karanténa pre obavy zo šírenia koronavírusu vyradila z trnavskej zostavy Pačindu, Kóšu a Gembického. Naopak, do tímu sa po uzdravení vrátil Mikovič.

Tréner Norbert Hrnčár spravil viacero zmien v zostave. Na lavičke zostali oproti predošlému duelu Jónsonn, Bukata, Yao a Bamidele, nahradili ich Turňa, Tumma, Olejník a spomínaný Mikovič.

Ako prví pohrozili andeli, po rohovom kope a následnej hlavičke Savvidisa zvonilo v 9. minúte brvno ružomberskej bránky.

Po takmer polhodine hry centroval do šestnástky Turňa, Čurma síce pred Mikovičom odvrátil ale len pred Griča, ktorému však lopta nesadla a z prvej vysoko prestrelil.

V 42. minúte Vlaskovu štandardku domáca obrana odhlavičkovala, Tsaousis ale vrátil loptu späť do ohňa, na päťke hlavičkoval Anthony, Macík však na čiare dokázal jeho nebezpečné zakončenie zastaviť.

Ružomberok v úvode druhého dejstva dal o sebe vedieť nepresnou obaľovačkou Kostadinova a po rohu toho istého hráča nebezpečne hlavičkoval Mrva.

Rozhodujúci moment duelu prišiel v 63. minúte. Rusovov výkop zblokoval Kmeť, loptu si však nespracoval dobre, využil to Yao, z prvej poslal dopredu Cabrala, ten priťukol Bamidelemu a Nigérijčan zoči-voči Macíkovi nezaváhal a umiestnil strelu k bližšej žťdi – 0:1.

Trnavské vedenie mohol poistiť Yao, po výbornom pase Bamideleho napálil do žrde.

Andeli podnikli cez Yaoa aj ďalšie rýchle brejky, pri prvom však africký futbalista nenapasoval dobrú prihrávku Bamidelemu a pri ďalšom, keď išli Trnavčania v prečíslení štyria na jedného zobral zakončenie na seba, no zlyhal.

Napokon to mohol spartakovcov mrzieť, pretože v nadstavenom čase sa z pravej strany dostal za obranu Ďungel, prihral na päťku Maslovi, no jeho zakončenie zmaril fantastickým zákrokom Rusov.

Fortuna liga – 13. kolo:

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Góly: 63. Bamidele Yusuf
ŽK: J. Maslo, Regáli, asistent trénera Sapara – Grič, Bamidele Yusuf, Kolesár
Rozhodovali: Kružliak – Ferenc, Galo
Bez divákov (pre protipandemické opatrenia)
RUŽOMBEROK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan, Mojžiš (80. Bobček) – Kostadinov (68. Ďungel), Regáli, Gerec (68. Almási). Tréner: Haspra.
SPARTAK: Rusov – Turňa, Tumma, Anthony, Tsaousis (46. Yao) – Savvidis, Grič – Cabral (79. P. Kolesár), Vlasko (73. Bukata), Mikovič – Olejník (46. Bamidele Yusuf). Tréner: Hrnčár.

Ján Haspra (Ružomberok): "Stretli sa dve mužstvá, ktoré dostali minulý týždeň facku a lepšie na ňu zareagovala Trnava, ktorá ukázala trochu viac emócie a chuti než my. V prvom polčase sme sa nevedeli dostať do hry a nevedeli sme si vytvoriť šance. Táto časť zápasu bola vyrovnaná. Do druhej polovice sme vstúpili lepšie. Rozbiehali sme sa, no potom nás pribrzdila gólová situácia, ktorá bola veľmi sporná. Od tohto momentu mal súper veľa príležitostí, keď my sme už hrali vabank. Napriek veľkej snahe sme si v závere vytvorili len jednu šancu, ale nepremenili sme ju a nezvrátili výsledok, ako sa nám to už párkrát predtým podarilo."

Norbert Hrnčár (Trnava): "Som veľmi rád, že mužstvo do zápasu vložilo obrovskú energiu a emóciu a potom prišla aj kvalita. To boli hlavné atribúty nášho výkonu a nášho víťazstva. Po prehre s Michalovcami sme celý týždeň pracovali na tom, aby sme prišli s jasným konceptom a hlavne s túžbou po víťazstve. To bola prvá veta, ktorú som povedal, že do Ružomberka musíme ísť vyhrať. Mrzia ma akurát situácie z druhého polčasu, keď sme mali obrovské šance, prečíslenia a nedotiahli sme zápas do výraznejšieho gólového rozdielu. Mali sme zápas zavrieť skôr a zbytočne sme sa strachovali do posledných sekúnd. Mohla prísť nejaká štandardka, po ktorej sme mohli inkasovať. Našťastie to dobre dopadlo a je to tvrdo odrobené, ale zaslúžené víťazstvo."