Trnavské rybníky
reklama

Piešťany s Vážskou cyklomagistrálou chcú prepojiť už v budúcom roku

AKTUALITY - Piešťany | 10.11.2020, 15.04, prispievatelia

Úsek medzi Piešťanmi a Hornou Stredou bude podľa krajskej poslankyne Lucie Drábikovej prvým úsekom Vážskej cyklomagistrály na území Trnavského samosprávneho kraja.

Piešťany s Vážskou cyklomagistrálou chcú prepojiť už v budúcom roku

Ilustračné foto: pixabay.com

Cukrovar bývanie
reklama

 

Trnavský samosprávny kraj chystá predloženie žiadostí o nenávratné finančné prostriedky z eurofondov na štyri úseky Vážskej cyklomagistrály na svojom území.

 

Zastupiteľstvo kraja by ich malo schvaľovať na svojom decembrovom rokovaní.

 

Prvým, na ktorý bude žiadať peniaze, bude podľa krajskej poslankyne a poslankyne Národnej rady SR Lucie Drábikovej úsek medzi Piešťanmi a Hornou Stredou na území Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Potulky mestom
reklama

 

„Aktuálne sa dokončujú úpravy v projektovej dokumentácii a rieši nájomná zmluva so Slovenským vodohospodárskym podnikom. Predpokladané náklady na realizáciu sú rádovo pol milióna eur,“ informovala Drábiková.

 

Úsek medzi Piešťanmi a cyklomagistrálou v Trenčianskom samosprávnom kraji s dĺžkou asi 3,6 kilometra by podľa nej mohol byť hotový už v budúcom roku.

 

Cyklisti sa potom budú môcť napojiť na existujúcu cyklomagistrálu, ktorá je zatiaľ hotová z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom, na jar už povedie až do Trenčína.

 

V Trenčianskom kraji má mať po dobudovaní cyklotrasa popri Váhu dĺžku 100 kilometrov.

 

Trnavský župan Jozef Viskupič už v minulosti avizoval záujem o budovanie Vážskej cyklomagistrály aj na území Trnavského samosprávneho kraja.

 

V budúcnosti by cyklomagistrála mala umožniť cyklistom dostať sa od Komárna až po Strečno.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama