Trnavské rybníky
reklama

Plavci nemohli trénovať v bazéne, Trnavčanka Vadovičová napriek tomu urobila rekord

ŠPORT - Plávanie | 17.11.2020, 09.01, prispievatelia

Po improvizovanej príprave dokázala v Budapešti v disciplínach 50 metrov prsia aj 100 metrov prsia prekonať juniorské rekordy SR!

Plavci nemohli trénovať v bazéne, Trnavčanka Vadovičová napriek tomu urobila rekord

Nina Vadovičová zaplávala rekordné časy. Foto - zdroj: PK STU Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Plavecký klub STU Trnava mal uplynulý víkend zastúpenie na ďalších významných pretekoch v zahraničí. Na medzinárodných majstrovstvách Maďarska v Budapešti štartovali v reprezentačnom výbere juniorov Slovenska traja plavci STU Trnava.


Trnavskí plavci majú oproti súperom z Maďarska a Rakúska hendikep, keďže na Slovensku, na rozdiel od okolitých krajín, ktoré majú výnimku pre športové kluby, mali mesiac zatvorené všetky plavárne.

 

Boli tak nútení pripravovať sa na suchu po skupinách a dokonca v exteriéri!

ŠUPA technika
reklama

 

Trnavskí plavci však opäť zabojovali a výborne reprezentovali mesto.  


Jednoznačne najviac sa darilo Nine Vadovičovej (SŠŠ J. Herdu), ktorá v kategórii starších junioriek zvíťazila v disciplínach 50, 100 i 200 metrov prsia a stala sa tak najúspešnejšou juniorkou zo slovenskej výpravy.

 

Čo je však neuveriteľné, že po tak improvizovanej príprave dokázala v disciplínach 50 metrov prsia aj 100 metrov prsia prekonať juniorské rekordy SR! 

 

Tereza Ožvaldová po pretekoch v Budapešti. Foto: PK STU Trnava

 


V kategórii mladších junioriek sa nestratila Tereza Ožvaldová (SŠŠ J. Herdu) a  v disciplíne 50 metrov znak obsadila 5. miesto a na 100 metrov znak skončila na 7. mieste. 


Medzi staršími juniormi výborne plával František Jablčník, ktorý si vytvoril tri osobné rekordy a v disciplíne 50 metrov motýlik obsadil siedme miesto.

 

František Jablčník a Nina Vadovičová sa v Budapešti predviedli vo výbornom svetle. Foto: PK STU Trnava

 


Reprezentanti z plaveckého klubu STU Trnava ukázali, že dokážu súperiť so zahraničnými plavcami napriek výrazne horším tréningovým podmienkam, otázkou je dokedy im to ešte vydrží. 


Zostáva veriť, že podobne ako v okolitých krajinách sa aj na Slovensku podarí vytvoriť pre plavecké kluby podmienky na tréning v súlade s opatreniami proti šíreniu ochorenia Covid-19.

 

(rh)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama