Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ktoré veci by ste pri kúpeľni a WC nemali podceniť?

AKTUALITY - Firmy a PR | 21.11.2020, 13.18, reklamný článok

Kúpeľňa je miestnosť, ktorá je vystavovaná veľkej vlhkosti. Práve pre toto si zaslúži viac pozornosti, než iné miestnosti v domácnosti. Jej údržbe venujeme podstatne dlhší čas ako údržbe iných miestností, nakoľko nič by sa nemalo podceniť, ak nechceme mať kúpeľňu od plesne. Ktoré veci by ste pri kúpeľni a WC nemali podceniť?

Ktoré veci by ste pri kúpeľni a WC nemali podceniť?

Ilustračné foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

 

Čistite škáry medzi obkladačkami

Pri dôkladnom čistení kúpeľne odporúčame čistiť škáry medzi obkladačkami. Umývanie obkladu je  dôležité vždy pri hygiene kúpeľne, avšak málokto sa detailnejšie venuje práve čisteniu škár.

 

Na čistenie škár môžete použiť starú zubnú kefku. Aplikujte na škáry sódu bikarbónu a dôkladne vyčistite všetky škáry. Špina nebude mať šancu a šancu nebude mať ani pleseň.


Takéto čistenie robte vždy pri sobotnom upratovaní. Stačí raz týždenne dôkladnejšie sa povenovať škáram a budete sa môcť tešiť peknej kúpeľni.

 

 

Nehádžte zvyšky potravín do WC

V kúpeľni a na WC by ste nemali podceniť ani údržbu WC. V mnohých domácnostiach, najmä v bytoch, používajú WC ako odpadkový kôš na zvyšky potravín, ktoré sa nezjedli, či sa pokazili.

 

V prípade, ak budete toto robiť, musíte počítať s profesionálnym krtkovaním, ktoré vám zrealizuje firma poskytujúca prebíjanie odpadu a čistenie kanalizácií.

 

Nikdy nehádžte zvyšky potravín do WC. Spôsobí to upchanie a znefunkční vám celú toaletu. Navyše ak bývate v paneláku, môžete ohroziť aj ostatné domácnosti.

 

 

Čistite aj splachovač na WC

V kúpeľni a WC je veľmi dôležité udržiavať čistotu. Odporúčame vám preto čistiť okrem WC aj splachovače na WC. Keby ste si dali tieto splachovače pod mikroskop, určite by vás prekvapili nečistoty, baktérie, ktoré žijú na tomto povrchu.

 

V kúpeľni okrem vyššie spomínaných vecí nepodceňujte aj utieranie mokrých plôch za uterákmi, či pravidelnú výmenu uterákov. Podceniť by sa nemalo ani utieranie tesnenia práčky, či dôkladné čistenie filtra na sušičke.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama