Trnavské rybníky
reklama

Roman Kukumberg o hokejovej Trnave: Mužstvo má potenciál zlepšovať sa

ŠPORT - Hokej | 23.11.2020, 12.23, Ján Král

Od skúseného centra si v Trnave sľubujú, že pomôže mladému tímu v napredovaní.

Roman Kukumberg o hokejovej Trnave: Mužstvo má potenciál zlepšovať sa

Roman Kukumberg v zápase proti Leviciam. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hokejový dres HK Gladiators Trnava oblieka v novej sezóne renomovaný slovenský útočník. Roman Kukumberg počas bohatej kariéry hrával okrem popredných slovenských tímov aj v Česku a Rusku, draftovalo ho Toronto Maple Leafs, aby napokon nastupoval v jeho farme v AHL.

 

So slovenskou reprezentáciou bol na štyroch svetových šampionátoch.

 

Dnes má 40 rokov a pred sezónou prikývol na ponuku z Trnavy, aby prišiel pomôcť mladému tímu gladiátorov v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

ŠUPA technika
reklama


Nastupuje s číslom 16 a kapitánskym C-čkom na drese. Nesporný vklad pre tím dokázal aj v nedeľu proti Leviciam, keď asistoval pri dvoch trnavských góloch a bol pri ďalších dôležitých akciách tímu.


"Zle sme vstúpili do duelu, rovnako ako v predošlom dueli v Martine. Potom sa to zlepšovalo, mali sme na viac. Musíme zlepšiť defenzívu, dávame súperovi priveľa miesta v útočnom aj strednom pásme. Mohli sme dlho trénovať len piati na ľade, čo je nezmysel, človek tam žiadne akcie nenacvičí. Určite je tu potenciál, aby sa mužstvo zlepšovalo," rozhovoril sa Roman Kukumberg po prehre s Levicami 4:5.


V Trnave pôsobí v úlohe asistenta trénera Roman Čechmánek, bývalý vynikajúci český gólman. Pri príchode Kukumberga do Trnavy zohral dôležitú úlohu.


"Mám to do Trnavy blízko, dochádzam denne z domu. To bolo najpodstatnejšie. Nechcel som už cestovať, mám toho za svoju kariéru dosť. Keď mi Roman Čechmánek zavolal, v podstate sme sa hneď dohodli," povedal.

 

Roman Kukumberg v zápase vyhral veľa vhadzovaní. Foto: Ján Král

 


"Zatiaľ všetko klape nad očakávania, veľmi milo som prekvapený, ako to tu funguje. Tréneri majú skúsenosti, Roman Čechmánek pôsobil v NHL. Všetko je profesionálne a dúfam, že sa vedeniu odvďačíme výkonmi," priblížil svoje dojmy z nového pôsobiska.


Pridal však, že ho trápi, v akej situácii sa hokej ocitol počas koronavírusovej pandémie.

 

"Snažím sa na to nejako veľmi nemyslieť. Podľa mňa však je totálny nezmysel zakázať hokej deťom. Tých mi je jednoznačne ľúto. Tešili sa na sezónu. Počúvam to na Slovane aj v Trnave. Ide o nebezpečnú chorobu, ale myslím si, že aspoň detské kolektívy by mohli hrávať," uzavrel Kukumberg.

 

Rešpekt má aj u rozhodcov. Foto: Ján Král

 

Bachánek: Veci si potrebujú sadnúť

Prínos skúseného hokejistu pre trnavský tím si pochvaľuje hlavný kouč Trnavy Aleš Bachánek.

 

"Brali sme Romana do tímu, pretože vieme, aký je hráč aj človek. Vždy potrebujete v tíme osobnosť, ktorá povedie ostatných tým smerom, akým chcete. Ide o hráča, ktorý vždy vedel, čo má na ľade robiť, dokazoval to aj v KHL alebo českej lige. Som presvedčený, že mladým pôjde správnym príkladom a veľa sa od neho naučia," poznamenal Bachánek.


V Trnave sa po príchode nových sponzorov výrazne pozmenil tím. Tréneri si vyberali hráčov pred sezónou cez try out, napokon zostavili pomerne mladý káder, ktorý má pred sebou za cieľ výkonnostný rast do ďalších sezón.


"Vyberali sme si hráčov po hernej aj charakterovej stránke na konkrétne posty. Cieľom je mančaft pozdvihnúť. Z môjho pohľadu sa to celkom darí. Mužstvo je mladé, ešte sa len zohráva, nehráme v ideálnej zostave a zažitom systéme. Na tom pracujeme, ale po fyzickej stránke sú na tom chlapci dobre, hráme agresívny, tvrdý hokej. Chce to, aby si veci sadli a ono to pôjde," dodal Bachánek.

 

V červenom uprostred tréner Aleš Bachánek s asistentom Romanom Čechmánkom (vľavo). Foto: Ján Král

 


V ďalšom kole nastúpia Trnavčania v stredu v Dubnici, v piatok 27. novembra sa potom predstavia od 17:30 doma proti Považskej Bystrici.

 

Obe stretnutia sa pre protipandemické opatrenia budú hrať bez divákov.

 

Domáci duel bude možné sledovať online cez klubové kanály gladiátorov na sociálnej sieti resp. cez youtube.com

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama