Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Šarm nie je len pre bohatých

BLOG - Šoková terapia | 23.8.2011, 10.33, Tatiana Čuperková

Tí, ktorí ma dobre poznajú vedia, že som absolútny blázon do hudobnej skupiny Il Divo. Štyria školení operní speváci prezentujú klasiku popovým štýlom. Nemohla som si teda nechať ujsť ich koncert na Bratislavskom hrade. Dojmy z neho budú vo mne dozrievať ešte veľmi dlho. A to hneď z niekoľkých dôvodov.

Pri pohľade na pánov spevákov som si viac ako bytostne uvedomila, že úspech a sláva robia s človekom divy. A nemusí ísť pritom o ľudí, ktorí majú barytón ako dar od Boha a zarábajú státisíce eur. Keď sa človeku darí, či už v láske, v práci, alebo v iných aktivitách, dá sa mu to čítať z tváre. Taký človek vyžaruje obrovskú pohodu a keď je doplnená neskutočnou charizmou, ťažko od neho odtrhnete zrak.
Deň po koncerte som popierala všetky fyzikálne zákony, pretože som stále lietala meter nad zemou. Na tvári som mala ten prihlúply úsmev, aký je badateľný len na človeku, ktorý prežil úspešnú noc. S nadšením človeka, ktorý zažil, nepopieram doslova hudobný orgazmus, som vstúpila do jedného trnavského supermarketu. Poobzerala som sa vôkol seba, aby som zazrela aspoň jednu tvár človeka s výraznou charizmou. Človeka, za ktorým sa obzriete a pritom nemusí mať postavu ako Michelangelov David alebo tvár ako víťaz súťaže krásy.
Hneď pri vchode ma privítal mladý muž. Mohol mať okolo tridsiatky. Mal na sebe vyťahané tričko z nejakého koncertu, bermudy neidentifikovateľných vzorov, sandále a v nich čierne ponožky vytiahnuté do pol lýtok. No, bol to fešák, čo vám bude hovoriť. Ďalší tridsiatnik, ktorého som stretla, mal síce rifle a biele tričko, čím nič nepokazil. Akurát si to tričko, predtým ako ho obliekol, mohol dať vyprať. Ten neznesiteľný puch čo sa okolo neho šíril by omráčil aj silnejšie žalúdky. V dave som zbadala aj chlapa v obleku. Vyzeral celkom k svetu, mohol mať niečo nad štyridsať. No pri chôdzi sa mu zakaždým mierne nadvihli nohavice a ukázali žiarivo biele ponožky.
Rezignovala som. Slovenskí chlapi sa nevedia ani len upraviť. Aby vyzerali k svetu, nepotrebujú byť bohatí ako Rockefeller. Stačí, ak budú mať trochu vkusu a pochopia, že deodorant slúži človeku na hygienu a nie ako módny doplnok kúpeľne. Že vyťahané tričká z koncertu spred ôsmich rokov sú dobré akurát tak na umývanie podlahy (výborne sajú vodu) a že biele ponožky mohol nosiť len Michael Jackson a aj tak sme ho milovali.

Nový Hlohovec
reklama


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama